SZEWCY

Projekt
zakończony
45460
/ 50000 zł
125
wspierających
 

Premiera 12 grudnia godz. 19:00
Sen Pszczoły
ul. Grochowska 301/305

Sponsorzy

thumb_unnamed_resize_600_600.jpg

Produkcja

thumb_logo_huge_resize_600_600.png

Koprodukcja

thumb_t__w220_h220senpszczoly_resize_600 thumb_54a0827e041de8a224a71bb9a276ef10_4

Zbieramy na Sztukę, taką co nam się śni po nocach. 

Czujemy, że Szewcy nadchodzą i zrobią rewolucję. 

Może ktoś to zrozumie, że od dawna przesłanie Witkacego nie było tak bardzo aktualne. 

Chcemy, żeby nasz projekt był poważny, dlatego kwota którą zbieramy nie jest mała. Za tyle można profesjonalną sztukę zrobić i ją grać. 

Najgorszy proletariat w tym kraju, proletariat kulturalny ma dostać godną kasę za swoją pracę a nie tylko wyładować ekspresję. Proletariat aktorów bez stałego przydziału.

Sztuka ma dwanaście osób, to nie jest wicie monodram do koszenia kasy na prowincji. To wicie nie jest komedyjka, żeby ją sobie lekko przetrawić. 

To jest sturba Wasza suka, poważny Dramat i ten dramat czuć w racach i na placach. Na ulicach i podwórkach. Jak się uda, to znaczy, że poza pańszczyzną też jest tlen dla artystów. Tu musi być jakieś życie. 

Jak będzie, to rozbudujemy nasz teatr o więcej przedstawień i będziemy Trupą Niezwyciężoną, co bez teatru gra w całej naszej ukochanej Polsce od powiatu do powiatu wiezie grube kawałki.
Klasykę nie w jasełkach ale w trzewiach na wierzchu.


thumb__SZEWCY_resize_600_600.jpg


To my hej!

Edyta Sirko

thumb______DSCF9336_resize_600_600.jpg

Michał Hołub

thumb_DSCF9438%20holub_resize_600_600.JP

Saniwoj Król

thumb_DSCF9291saniwoj_resize_600_600.JPG

Agnieszka Kogucka

thumb_DSCF9397kog_resize_600_600.JPG

Mateusz Michnikowski

thumb__DSCF9311%20%20michnik_resize_600_

Rafał Łysak

thumb_DSCF9453rafal_resize_600_600.JPG

Karol Zakrzewski

thumb_DSCF9477_resize_600_600.jpg

Natalia Samojlik

thumb_DSCF9537_resize_600_600.jpg

Sylwia Złotucha

thumb_12270272_10205426337038747_7173494

No to Hej!

thumb_Stanis%C5%82aw_Ignacy_Witkiewicz_-

Tak by się Sztukę zrobiło. Hej. A jeszcze lepiej trzy Sztuki, bo to trójca brzmi lepiej od jedności, a w jedności i tak wszystko się zawiera. Hej. Wykierdasiłoby się przedstawienie i całą produkcję, a zaczęłoby się od czegoś takiego najbardziej Polskiego. Takiego z pasją, co to na zydlu można najlepiej, najmocniej i najowocniej. Hej.

Tak wicie, żeby tam coś się znalazło dla krytyki politycznej i nowych dziarskich chłopców w jedni, żeby tam się pomieściło całe plemię Lecha i nie Lecha, żeby tam Żiżka można było przygrymasić, zalać Baumanem, potrząsnąć wstrzymać i gaz puścić w środowisku, co by się wszystkie prokuratory zleciały i przez lupę patrzyły jak bez dotacji instytucji coś powstaje i czy to aby legalne, czy to aby nie skrzywdzi nikogo. Hej.

Żeby tak można bez tej największych instytucji, co to ich nazw wymówić się boimy będąc producentami, a co to nazw szefostwa to już absolutnie, absolutnie, absolutnie, padamy i czołem bijemy w swojej bezdurności.

A człowiek tak normalnie, rzemiosło chciałby robić Aleniedasie, nie pozwalają. Na zydlu by se człowiek siedział i te spektakle trzaskał, dla społeczeństwa, dla narodu, dla smrodu, dla klaki, dla publiki, ale nie, nie dają. Fajeczkę by przy tym pykał i patrzył jak ludzie chodzą albo nie chodzą do teatru. Jak krytyka chodzi i chlaszcze albo klaszcze, ale w teatrze po bożemu, że coś tam jednak naszego idzie, że trafiło, że się przebiło. A nie, że się tylko z dotacji rozliczyło.

No Aleniedasie opanowały republikę i trzeba tę rewolucję jednak robić, wołać pomocników, po kraju jeździć, wszystko podpalać uff zamiast na zydlu siedzieć. Hej.

Więc będzie się teraz człowiek tarmosić ze wszystkimi, cygara kupować, drogie alkohole spijać. A jak uda się to dziwek tabuny czekają, i whisky i uściski i gratulacje i wtedy człowiek się Uprzedstawicielszczy i te koniaki w imieniu społeczności zacznie pijać na wszystkich możliwych galach i balach. Hej.

thumb_Stanislaw_Ignacy_Witkiewicz_(Napol

Zdjęcia gęby rzemieślniczej wylądują na magazynach dla ludności tubylczej, postkolonialnej jak mawiają, co to czyta ze tchem zapartem jak człowiek tańczy, niańczy i zostawia albo wybiera nowe. Na tych salonach się wygodnie rozsiędzie i będzie mówił rano kawa czy herbata, czy inne przyjemności i poklepywania po plecach. Ustoliczni się człowiek wtedy, niczym lew na tych salonach u tego i tamtego ministra. Ba, może u samego prezydenta albo redaktora naczelnego ważnego.

Ale zanim ta ślina, ta wypocina popłynie, to jednak trzeba się wyprodusić, trzeba poczytać, pomyśleć do kupy pozbierać wątki i poszukać czegoś takiego co będzie wysadzać. Ale żeby za płachtą można było chodzić, mówić, że chcemy ale że tylko przecież jednak zabawa, że wysadzamy ale literatura, no czegoś takiego znaleźliśmy i jednak żeby było rzemiosło i żeby się niosło i najlepiej żeby była lektura bo to wicie, Idea ideą a kasa kasą i przedstawienie zrobimy takie żeby licealiści walić musieli drzwiami i oknami bo im się przyda, i tak nic z tego nie zrozumieją, ale kasę zostawią i pójdą dalej, może jednak co dziesiąty do łba co przyjmie z tego co zrobimy i poniesie dalej, a może co setny, albo co tysięczny, albo niech chociaż jeden. Jeden wypuści się z przedstawienia do którego siłą go zabrali, w grupie, w kupie, niech ten jeden, zanosimy modlitwę, niech ten jeden sturba jego suka coś zrozumie, to warto na odpalprojekt, projekt Odpalać.


Reżyser: WIKTOR GRODECKI



thumb_DSCF9432_resize_600_600.jpg

Urodzony 25 lutego 1960 roku w Warszawie. Studiował na wydziale reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi pod kierunkiem prof. Wojciecha Jerzego Hasa. Od 1983 r. mieszka poza krajem w Los Angeles i Londynie. Drogę do zagranicznej kariery przetarł Grodeckiemu zrealizowany w USA film Him z 1985 r. Obraz ten wyprodukowany został przez University of Minessota Film Society przy współpracy ze znanym producentem Albertem Milgronem. Wielokrotnie nagradzany polski reżyser, scenarzysta, montażysta na stałe mieszkający i tworzący za granicą: w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach, Niemczech i na Litwie, zajmujący się filmami fabularnymi i dokumentalnymi. Do najbardziej znanych produkcji należą „Him”, „Mandragora” i „Nienasycenie”.

Więcej:
Wikipedia.org
Filmweb.pl

Projekt Szewcy

thumb_szewcy_poster_poziomresiz_adaptive


Planowany termin premiery: grudzień 2015

Miejsce: Warszawa (najbardziej szewskie miasto w Polsce)

Spraw sobie koszulkę z Witkacym!

thumb_biala_adaptiveResize_600_600.png
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę