KS METRO - Szkolimy z pasją!

Projekt
zakończony
4190
/ 13200 zł
39
wspierających
 

Idea

Klub Sportowy METRO Warszawa został założony w 1994 r. Od samego początku swojego istnienia miał ambicję wyszukiwania i szkolenia początkowego siatkarskiej młodzieży.

Przez ponad 20 lat swojej działalności odnieśliśmy liczne sukcesy na siatkarskich parkietach Polski i Europy w kategorii juniorów, kadetów i młodzików. Oferujemy naszym zawodnikom możliwość rozwijania zainteresowań sportowych w zakresie piłki siatkowej

i staramy się robić to na możliwie najwyższym, sportowym poziomie. Cieszą nas medale i tytuły w Mistrzostwach Polski, ale jeszcze więcej satysfakcji daje nam świadomość pozytywnych skutków wychowawczych jakie przynosi nasza działalność.


thumb__1,2%20Rzeszow%204_resize_600_600.

Dlaczego crowdfunding?

Naszą największą bolączką są problemy w finansowaniu działań statutowych. Jesteśmy stowarzyszeniem utrzymującym się wyłącznie ze składek opłacanych przez rodziców oraz wpłat od drobnych sponsorów. Dofinansowanie z miasta i dzielnicy pokrywa koszty szkolenia stacjonarnego, bez udziału w zawodach. A im lepsze osiągamy wyniki sportowe, tym gorsza jest sytuacja finansowa Klubu.

Nasz klub nie ma etatów dyrektorskich i kierowniczych, każdą złotówkę przeznaczamy na wynajem obiektów sportowych, zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenia dla trenerów oraz udział w zawodach sportowych. W wielu przypadkach dofinansowujemy również wybitnie uzdolnionych zawodników, którzy mają trudną sytuację materialną w domu.

Brak środków finansowych nie może być przyczyną ograniczania naszej działalności. Na pewno nie zabraknie nam pasji i serca do sportowej pracy i wychowywania przez sport młodego pokolenia.

SZKOLIMY Z PASJĄ!

Na co przeznaczamy środki?

Juniorzy Metra Warszawa w dniach 15-19 kwietnia zagrają w Częstochowie w finałowym turnieju Mistrzostw Polski. 

Po zajęciu 3 miejsca w Mistrzostwa Mazowsza, przyszło Nam rywalizować w 1/4 finału w Kętach. Zajęliśmy tam pierwsze miejsce i razem z drużyną Effectora Kielce awansowaliśmy do 1/2 finału.

Turniej półfinałowy został rozegrany w Rzeszowie. Również tam Metro zajęło pierwsze miejsce (2 zwycięstwa, 1 porażka). Dzięki temu znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych ekip juniorskich w Polsce i zagramy w finałach!

thumb_1,2%20Rzeszow%206_resize_600_600.j

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup strojów meczowych dla drużyny, transport oraz zakwaterowanie i wyżywienie zespołu juniorów wraz z trenerami w Częstochowie.

Zdaniem kapitana...

Igor Stelmaszczyk, kapitan drużyny juniorów: Turniej finałowy to spełnienienie naszych marzeń, na które ciężko pracowaliśmy cały rok. Cały czas wierzyliśmy w sukces, jakim jest bycie w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Awans nas nie zaspokaja. Wiemy, że jeśli zagramy swoją siatkówkę możemy odnieść końcowy sukces. W tym sezonie stworzyliśmy prawdziwą drużynę w każdym znaczeniu tego słowa. Nie złamały nas liczne przeciwności i kontuzje, gramy zawsze razem do końca. Z niecierpliwością czekamy na ten turniej, ponieważ jest to najważniejsza siatkarska impreza młodzieżowa w Polsce


thumb_1,2%20Rzeszow%208_resize_600_600.j

Znani absolwenci

Trenerami w naszym Klubie są najzdolniejsi szkoleniowcy młodego pokolenia. Dzięki ich wytężonej pracy, tylko w ostatnich latach wychowaliśmy siatkarzy występujących obecnie w PlusLidze i I lidze, takich jak: Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona (cała trójka to mistrzowie świata), Zbigniew Bartman, Bartosz Gawryszewski, Bartłomiej Lemański, Paweł Mikołajczak, Maciej Olenderek, Jakub Radomski, Krzysztof Wierzbowski.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę