Pierwszy miesiąc Klubu Jagiellońskiego w Warszawie!

Projekt
zakończony
4830
/ 4000 zł
75
wspierających
 

thumb_tlo-kjwwa_adaptiveResize_600_600.j

Klub Jagielloński, republikańskie stowarzyszenie z 25-letnim stażem otworzyło warszawskie biuro. Mamy teraz prestiżową siedzibę przy Krakowskim Przedmieściu 20/22, przy samym Uniwersytecie. 

Chcemy się dynamicznie rozwijać i działać niezależnie od zewnętrznych grantów, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

thumb_kj-projekty_adaptiveResize_600_600

Nie boimy się wielkich wyzwań. Na 25-lecie Klubu uznaliśmy, że najlepszym symbolem naszych ambicji i celów jest wizja Polaka lądującego jako pierwszy człowiek na Marsie. Otwarcie warszawskiego oddziału to pierwszy przystanek w tej podróży ;-).

Nasz cel na 2024 to:

  • 16 oddziałów wojewódzkich Klubu,
  • 66 Ośrodków Studiów o Mieście we wszystkich miastach na prawach powiatu,
  • 379 Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w każdym powiecie,
  • nieskończona ilość Konfederacji - oddolnych inicjatyw na rzecz zmian w lokalnej społeczności.

thumb__mapka2024_adaptiveResize_600_600.

W 3 słowach o Klubie Jagiellońskim 

Jagielloński. KJ to wywodzące się z Krakowa stowarzyszenie, które od 25 lat gromadzi studentów i absolwentów przekonanych do działalności na rzecz dobra wspólnego. Wychowaliśmy pokolenie młodych ekspertów, publicystów i działaczy społeczny. 

Republikański. W KJ wierzymy, że obywatele powinni aktywnie angażować się w życie publiczne, a polityka to roztropna troska o wspólne dobro. Chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy – zaangażowania w projekty i finansowego współtworzenia KJ! 

Warszawski. Po wielu latach pracy zaczynamy regularną działalność także w Warszawie. Naszą ambicją jest stworzyć tu silne środowisko osób o poglądach konserwatywnych, republikańskich i wolnościowych, które chcą działać razem dla pomyślności Rzeczpospolitej. 

Po co nam kasa? 

Zdecydowaliśmy się na wynajęcie lokalu przy Krakowskim Przedmieściu, bo chcemy angażować w nasze działania młodych ludzi: studentów i młodych naukowców. Niestety, to prestiżowa lokalizacja: lokal kosztuje nas miesięcznie ponad 3500 złotych. Nie chcemy finansować jego utrzymania z publicznych grantów: chcemy tworzyć go wspólnie, również w wymiarze finansowym. Tylko tak uda nam się utrzymać niezależność i dynamikę.

thumb_siedzibakolaz_adaptiveResize_600_6

Mamy nadzieję, że pomożecie nam sfinansować pierwszy miesiąc naszej obecności w Warszawie. Za pozostałe środki sfinansujemy wysyłkę nagród i prowizje związane z uruchomieniem projektu crowdfundingowego.

Nagrody

Za wsparcie naszego projektu możesz liczyć coś więcej, niż tylko satysfakcję ;-). Pressje są flagowym projektem Klubu Jagiellońskiego, więc każdy ze Wspierających będzie mógł się z nimi zapoznać ;-). Mamy dla Was wersję elektroniczną, papierową, prenumeratę, a nawet reklamę na łamach. Poza tym przygotowaliśmy cały zestaw upominków: kartki pocztowe i torby z marsjańskim znaczkiem oraz zaproszenie na kawę do warszawskiej lub krakowskiej siedziby.

thumb_nagrody_adaptiveResize_600_600.jpg

Ludzie

thumb_1_adaptiveResize_600_600.jpg

Adam Zieliński

ukończył prawo na WPiA UW, zajmuje się szkoleniami z zakresu prawa pracy oraz współpracuje z Przybora, Szczygieł Adwokaci Kancelaria Prawna. Pełnił rolę koordynatora Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w roku szkolnym 2013/2014 a obecnie tworzy redakcję portalu jagiellonski24.pl na Mazowszu.
thumb_2_adaptiveResize_600_600.jpg

Kasia Gałka

absolwentka socjologii i studentka V roku andragogiki na UW. Pracuje w firmie doradztwa personalnego jako researcher. W roku szkolnym 2013/2014 wraz z Kasią Kołakowską doprowadziła w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu swoją klasę do wygranej publiczności. Opiekunka siedziby warszawskiego oddziału Klubu Jagiellońskiego.
thumb_3_adaptiveResize_600_600.jpg

Przemysław Humięcki

studiuje prawo na UW i finanse w SGH. Kształcił się również na Georg August Universität w Getyndze, w Niemczech. Zajmuje się projektami edukacyjnymi: był koordynatorem Akcji "Młodzi Pamiętają". W Klubie Jagiellońskim angażuje się w organizację seminarium Akademia Dobrego Prawa. Prywatnie uprawia najbardziej zespołowy sport na świecie – wioślarstwo (pływa w ósemce UW).

thumb_4_adaptiveResize_600_600.jpg

Stanisław Maria Starnawski

student prawa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor Teologii Politycznej Co Miesiąc, związany również z Pressjami. Członek zarządu Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska.
thumb_5_adaptiveResize_600_600.jpg

Katarzyna Kołakowska

absolwentka socjologii na UKSW, studentka ostatniego roku andragogiki na UW. W roku 2013/2014 prowadziła zajęcia w ramach projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. W warszawskim Klubie Jagiellońskim pilnuje porządku w finansach.
thumb_6_adaptiveResize_600_600.jpg

Piotr Trudnowski

członek warszawskiego zespołu Klubu Jagiellońskiego. Odpowiada za kontakty z mediami i realizację projektów finansowania społecznościowego. Zawodowo zajmuje się budowaniem wizerunku organizacji pozarządowych i polityków w Internecie oraz mediach. Współpracownik miesięcznika Nowa Konfederacja.
thumb_7_adaptiveResize_600_600.JPG

Michał Kalinowski

jest studentem prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2012 członek zarządu Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska. W Klubie Jagiellońskim odpowiedzialny jest za projekty kulturalne i historyczne. Prywatnie interesuje się podróżami na Bliski Wschód.

LINK DO UMOWY

Regulamin komentowania