Podróż do Nawii - niskobudżetowy film fantasy

Projekt
zakończony
450
/ 8000 zł
13
wspierających
 

thumb_6448274_resize_1920_1080.jpg


O projekcie

Podróż do Nawii to powstający niskobudżetowy film fantasy, który inspirację czerpie z kultury ludowej, mitów oraz legend. Zamierzamy w nim przedstawić historię rozgrywającą się w krainie dawnych Słowian, którzy żyją pośród niezwykłych istot, zamieszkujących zarówno nieprzebyte puszcze, jak i ludzkie domostwa. Projekt opieramy na autorskiej opowieści, dzięki czemu z jednej strony pragniemy uniknąć rozczarowania widzów, którzy mają swoje wyobrażenia i oczekiwania wobec znanych im historii, z drugiej – korzystając z bogactwa kultury i literatury – chcemy na swój sposób wydobyć ze świata fantastyki oraz baśni to, co tak mocno od wieków zajmowało wyobraźnię człowieka. A wszystko w słowiańskim klimacie.

thumb_91feb78_resize_1920_1080.jpg

Najnowszy zwiastun jest efektem dotychczasowych prac, zawiera zdjęcia próbne i nie reprezentuje ostatecznej jakości filmu. Mamy świadomość niedoskonałości tego, co zrobiliśmy do tej pory przy bardzo ograniczonym budżecie. Nie osiągnęliśmy jeszcze poziomu, który odzwierciedlałby nasze oczekiwania – stąd obecność projektu tutaj.

W zamierzeniu film ma trwać przynajmniej godzinę.

Fabuła

Młody wojownik, usłyszawszy opowieść o krainie, w której ludzie żyją bez wojen, w szczęściu i dostatku, a po śmierci odchodzą na wiecznie zielone pastwiska Nawii, postanawia porzucić dawne życie i udać się za północne góry. Trafia do małej wsi, w pobliżu której osiedla się i zostaje myśliwym. Poznaje tam między innymi: Żerzuchę, uważającego się za pomocnika Peruna, czarującą wiedźmę Zoję, Niepełkę i Sieciecha – dwóch braci, których naucza sztuki łuczniczej, garbarza Garboskóra – zagorzałego zwolennika gorzałki i obrzędowego ziela poza obrzędami, a przede wszystkim Milenę, która sprawi, że przybysz już nigdy nie będzie chciał opuścić tego miejsca. Świat jednak zaczyna się zmieniać, a myśliwy musi zmierzyć się ze swymi demonami z przeszłości oraz z tymi, które dopiero nadejdą.

thumb_9c722e3_resize_1920_1080.jpg

Twórcy

Nazywam się Radosław Książek, studiuję filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzę kanał Will Bowmaker na YouTube i jestem głównym twórcą tego projektu. Od marca 2015 roku pisałem scenariusz, szyłem kostiumy, uczyłem się filmowania, montażu, postprodukcji obrazu i dźwięku, tworzenia efektów specjalnych, kompletowałem sprzęt filmowy oraz rekwizyty. Do pracy nad filmem dołączali w tym czasie znajomi, a także nieznajomi, którzy znajomymi się stali dzięki przygodzie, jaką nam przyniosła praca nad Podróżą do Nawii. Łączy nas zamiłowanie do fantastyki i, choć jesteśmy amatorami, chcemy, żeby ten film wyglądał jak najlepiej.

thumb_6412959_resize_1920_1080.jpg

Co mamy?

Przede wszystkim mamy pomysł i ciekawy scenariusz, a do tego ludzi, którzy zajmują się m.in. sztukami walki, średniowiecznym rzemiosłem oraz muzyką.

Do tej pory udało się nam zakupić:

- aparat fotograficzny Lumix FZ1000, który robi za kamerę

- filmowy statyw

- slider

- steadicam

- kran kamerowy

- mikrofon kierunkowy

- rejestrator dźwięku

- komputer do montażu i tworzenia efektów

- maszynę do szycia oraz mnóstwo lnu i wełny

thumb_3b6159f_resize_1920_1080.jpg

Na co zbieramy?

Wiele rzeczy wciąż nie wygląda tak, jak byśmy chcieli. Potrzebujemy więcej szczegółowych kostiumów, rekwizytów, środków do tworzenia scenografii i praktycznych efektów. Planujemy też zakup drugiej kamery (Sony a6300), która pozwoli na dokładniejsze uchwycenie krajobrazów, wyższą jakość slow motion oraz niezaszumione zdjęcia przy świetle pochodzącym z ognisk, świec i pochodni. Zgodnie z zasadami projektu: bierzemy, ile zbierzemy i przeznaczamy to na film. Jeśli nie osiągniemy zakładanej kwoty, premiera będzie się odwlekać, a film powstanie najprawdopodobniej w krótszym metrażu. Jeżeli uda się nam zdobyć więcej środków, będziemy mieli dodatkowo większe możliwości przy dobieraniu planów zdjęciowych w różnych częściach Polski.

Gdy pod względem sprzętu, kostiumów i scenografii staniemy na pewnym gruncie, będziemy mogli zaproponować udział w filmie znanym artystom. Po cichu już wybraliśmy. Myślę, że widzowie będą pozytywnie zaskoczeni. W zwiastunie prezentujemy jedynie część postaci.

thumb_f686490_resize_1920_1080.jpg

Jak jeszcze możesz nas wesprzeć?

Do stworzenia filmu potrzeba nie tylko środków finansowych. Jeżeli chcesz i potrafisz nam pomóc swoim talentem – napisz na [email protected]

Zapraszamy na naszą stronę facebookową:
https://www.facebook.com/podrozdonawii/

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę