Film dokumentalny - Złota Rybka

Projekt
zakończony
5980
/ 18500 zł
54
wspierających
 

Reżyser o filmie

Trailer filmu

O filmie


Marian Nowak przemierza korytarz onkologii zabrzańskiego szpitala. Sam parę lat temu spędził tutaj wiele czasu, zna więc dobrze każdy jego zakamarek. Odwiedza pacjentów czekających na operację usunięcia krtani, która jest następstwem choroby nowotworowej. Swoim głosem dodaje im otuchy - skoro on mówi po laryngektomii, to oni też mogą. Mogą, jeżeli znajdą w sobie olbrzymią ilość samozaparcia.

thumb_63367f8_resize_1920_1080.jpg

Marian Nowak to prezes Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych. Odkąd sam przeszedł długą drogę do odzyskania mowy, postawił sobie w życiu jeden cel - nauczyć na nowo mówić jak największą ilość osób. Współpracując z logopedami i lekarzami stworzył Towarzystwo wsparcia będące niezwykłą grupą ludzi. Losy Towarzystwa wciąż jednak są niepewne. 

thumb_78afdd4_resize_1920_1080.jpg

Chcemy ukazać drogę, jaką przechodzą osoby z chorobą nowotworową krtani - na dni przed zabiegiem jej usunięcia, jak i towarzyszyć im później w nowym życiu. Być z nimi podczas spotkań w Towarzystwie, gdzie pierwszy kontakt niejednokrotnie wywołuje szok i chęć rezygnacji, relacjonować codzienne zmagania z nowymi ograniczeniami i walkę o odzyskanie sprawności. Droga ta jest ciężka i ma wiele zakrętów - pełna wyrzeczeń, pracy nad sobą oraz wymuszająca pozbycie się towarzyszącego z początku odczucia wstydu. Cel jednak warty jest walki - a odzyskanie mowy warte najwyższych poświęceń.  

thumb_fdbebb9_resize_1920_1080.jpg
Pana Henryka, bohatera zdjęć próbnych niestety nie ma już z nami.
Jednak wiele innych historii wciąż jest otwartych i wartych pokazania.


Dlaczego prosimy o wsparcie?

Zdjęcia do filmu będą trwały tyle, co proces i droga bohaterów - od szpitalnego łóżka, po możliwy sukces i odzyskanie zdolności mowy. To długi i żmudny okres pracy ekipy - podczas etapu zdjęciowego, jak i w procesie postprodukcji - montażu, udźwiękowienia i koloryzacji.

Część sprzętu niezbędnego do realizacji posiadamy sami, jednak większość trzeba będzie regularnie wynajmować - w tym kamerę, mikrofony, mikroporty czy oświetlenie. Okres postprodukcji także zabierze dużą część funduszy, które zostaną rozlokowane miedzy montaż, udźwiękowienie oraz profesjonalną kolorystykę, by uzyskać zamierzony końcowy wygląd.

Planujemy również promować produkcję we wszelkiego rodzaju mediach, oraz na konkursach i festiwalach w Polsce i na świecie. W trakcie pokazów filmowych ukończonego dokumentu chcemy organizować zbiórki na rzecz Towarzystwa Laryngektomowanych i na pomoc osobom chorym na nowotwory. 
                         

Ekipa filmowa       

                   
Andrzej Frat - reżyser i scenarzysta

Absolwent reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na Wydziale Aktorstwa Mediów i Reżyserii w Zabrzu. Autor etiud filmowych oraz teledysków. Wyróżniony przez zespół pod kierownictwem Macieja Ślesickiego za scenariusz filmu "Wzgórze Nikodema" podczas konkursu scenariuszowego Script Fiesta 2017. Doświadczenie pracy na planie zdobywał między innymi współpracując z reżyserem Lechem Majewskim podczas zdjęć do "Doliny Bogów", lub pod okiem Jerzego Łukaszewicza.

  thumb_41f5c85_resize_1920_1080.jpg

Lena Jabłońska - autor zdjęć

Autorka zdjęć do licznych reportaży oraz etiud filmowych. Pracowała jako freelancer między innymi w Warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty oraz w grupie ATM przy projekcie dla telewizji Discovery Chanel. Operator kamer specjalnych na planie filmu fabularnego fotografowanego przez Arkadiusza Tomiaka. Studentka sztuki operatorskiej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 thumb_3f4b7c1_resize_1920_1080.jpg


Bartek Czak - kierownik produkcji

Student ostatniego roku Organizacji Produkcji Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie zdobywania doświadczenia czynnie brał udział w wielu filmowych projektach, m.in. przy produkcji filmu "Szczęście Świata" Michała Rosy, czy "Gwiazd" Jana Kidawy Błońskiego, oraz we własnych projektach.

 thumb_d2c70f6_resize_1920_1080.jpg


Dominika  Włodarska - fotosistka, twórca materiałów promocyjnych

Freelancer, pasjonatka fotografii, zajmująca się od lat fotografowaniem zarówno zawodowo jak i hobbystycznie. Na co dzień właścicielka firmy realizującej sesje zdjęciowe i projekty filmowe. Organizatorka oraz uczestniczka akcji marketingowych na terenie Śląska. 

thumb_01f7706_resize_1920_1080.jpg


thumb_dbdcbac_resize_1920_1080.jpg

Część ekipy wraz z Towarzystwem i jego przyjaciółmi podczas spotkania opłatkowego.


Śledź nas!

Znajdziesz nas na facebooku, gdzie na bieżąco będziemy relacjonować nasze postępy!
O samym Stowarzyszeniu więcej dowiesz się tutaj
Natomiast jego poczynania prześledzisz na oficjalnym fanpage

Patronat Honorowy
Prezydent Miasta Zabrze

thumb_024b034_resize_1920_1080.pngPartnerzy

thumb_c63e2e0_resize_1920_1080.jpg   thumb_647b086_resize_1920_1080.jpg  thumb_10443bc_resize_1920_1080.png  thumb_af259ec_resize_1920_1080.gif thumb_f62b4b2_resize_1920_1080.jpg

Razem - Stowarzyszenie na rzecz wspomagania
osób z niepełnosprawnością
Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Tęcza"

thumb_35964da_resize_1920_1080.jpg

HOLE Films


Impresariat:

Fundacja Wspierania Twórców i Artystów "Start w Art!"

thumb_1512fb3_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę