Rey Ceballo & TripulacionCubana

Projekt
zakończony
14715
/ 32000 zł
76
wspierających
 

Przez kilka ostatnich lat marzyłem o wydaniu autorskiej płyty z zespołem Rey Ceballo & Tripulacion Cubana. Teraz jest to możliwe. Wasz support, dobre słowa, niesamowita energia podczas koncertów, zaangażowanie środowiska tancerzy w promocje naszego zespołu spowodowało, że chciałbym stworzyć tą płytę właśnie z Wami, żebyście równeiż Wy stali się częścią tego wyjątkowego projektu! Zróbmy to razem!


O PROJEKCIE... O MNIE I O ZESPOLE

Nazywam się Rey Ceballo i jestem pianistą, aranżerem zespołu TripulacionCubana, ale od początku.

thumb_9ecb72c_resize_1920_1080.jpg

Kiedy ponad 17 lat temu przyjechałem do Polski nie myślałem nawet przez chwilę ,że zostanę tutaj na dłużej… fakty są inne :)  Mieszkam, pracuję i cieszę się życiem tutaj w Polsce.

Po chwili mojego pobytu w Polsce postanowiłem stworzyć zespół, Calle Sol wtedy w większości składający się z Polaków! To były cudowne czasy:) i wspaniałe doświadczenie! Zagraliśmy mnóstwo koncertów, nagraliśmy płytę ”PERRO VOLANDO”, która była nominowana do  Nagrody Fryderyków 2001 w nominacji Etno/Folk

thumb_ae6f47e_resize_1920_1080.jpg

W roku 2003 ukazała się płyta „Kora Ola Ola” w której miałem/mieliśmy z zespołem swój wielki udział. Moje aranżacje znanych utworów oraz wykonanie muzyków zespołu Calle Sol oraz trasa koncertowa z KORĄ.


W roku 2011 wspaniała współpraca z zespołem Blue Cafe i znany wszystkim utwór „Buena”.

thumb_2eb27fd_resize_1920_1080.jpg

Moje marzenia jednak nie zatrzymały się na tym i chciałem stworzyć orkiestrę większą, a przede wszystkim składającą się z Kubańczyków, bo w takich się wychowałem i grałem na Kubie, grałem z zespołami Azucar Negra i Sierra Maesta, a gry na pianinie uczył mnie sam Ruben Gonzalez.

Moje marzenie się spełniło i dziś jestem dumny, że stworzyłem i gram z najlepszymi kubańskimi i polskimi muzykami. Tworzymy prawdziwą orkiestrę Rey Ceballo & Tripulacion Cubana grającą różne gatunki muzyki latynoskiej od timby i salsy zaczynając a kończąc nawet największych hitach latin pop - wszystko to tworzymy dla Was.


Tripulacion Cubana to ogromna część mojego życia. Moja pasja bez której nie byłbym szczęśliwy! Płyta o tytule "Cosas de la vida" , czyli "Rzeczy życia" to praca wszystkich muzyków, nagrywamy, koncertujemy i cieszymy się jak publiczność docenia nasze starania na scenie.

Tak rozgrzewamy atmosferę w Warszawskim klubie Teatro Cubano


Managerka, moja żona Anka Ceballo wspiera nas na koncertach , organizuje nam wszystko od początku do końca, a przy tak licznej grupie nie jest to małe wyzwanie. Sama jednak mówi że kocha to co robi i nakręca ją to do wszystkiego! A zapowiadająć  występ zawsze mówi „Tripulacion Cubana uwielbia jak ich publiczność dobrze się bawi, poczujcie się dziś na koncercie jakbyście byli na Kubie, tańczcie, bawcie się, a muzycy będą najszczęśliwsi na świecie”

thumb_82838ef_resize_1920_1080.jpg

Gramy w składzie:

REY CEBALLO - piano, lider

NANDO DEL RIO - bass

EDILSON SANCHEZ -gitara

EDDY AGUERO FERRER - timbal

REINIER CALDERIN -conga

YOILAN PEREZ HARRIETTE - bongo

MICHAŁ TOMASZCZYK -puzon

TOMASZ DWORAKOWSKI - puzon

PIOTR MACH - trąbka

LUIS NUBIOLA -saksofon

ELIS HERRERA - wokal
MARIA RODRIQUEZ -wokal

YAREMI DE LAS MERCEDES - wokal

TONY MATAMOROS MANRESA -wokal

NOEL HORTA SANCHEZ- wokal

RAFAEL FERRER BARZAGA -wokal


thumb_39520a9_resize_1920_1080.jpg


A PONIŻEJ KILKA SŁÓW OD JEDNEJ Z UCZESTNICZEK NASZEGO KONCERTU -  które mówią wszystko na temat mojej orkiestry

......to nie jest żaden pomysł ani projekt. Chciałam się tylko z Wami podzielić pierwszym moim skojarzeniem po przetłumaczeniu nazwy zespołu.... Tripulacion Cubana, czyli Kubańska załoga :) Sama pływam na żaglach, więc najpewniej stąd to skojarzenie. Widzę Was na pięknym żaglowcu z dużymi białymi żaglami w pełnym wietrze. Żaglowiec płynie, gdy jest wiatr i ma załogę, która jest jego sercem i siłą. Załogą już jesteście, a brzmienie instrumentów i potęga głosów tworzy wiatr napędzający żagle.
A zatem, będziecie zawsze na wodzie, fali, powierzchni, bo macie wspaniałą załogę, a Waszym wiatrem jest muzyka !! :)


thumb_86a4460_resize_1920_1080.JPG

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Do wydania płyty jeszcze trochę drogi, wiele pracy, ale nie poddamy się :) Aranże i pomysły muzyki są nasze, dyskutujemy o tym , robimy poprawki, nagrywamy!

Prosimy o wsparcie, bo pokazujecie nam, że nas lubicie, że dobrze się bawicie na naszych koncertach! Chcemy abyście stali się częścią naszej płyty! To Wy nas wspieracie od początku.....

My chcemy Wam przekazać nasze myśli, muzykę, kulturę – to co nam w duszy gra…

Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

  • mastering i miksy każdego utworu
  • projekt graficzny płyty,
  • tłoczenie płyt,
  • wynagrodzenie dla muzyków, którzy nagrali materiał,
  • zaplanowanie części trasy koncertowej promującej płytę o tytule „Cosas de la vida" czyli po polsku "Rzeczy w życiu" - chcemy zagrać koncerty w całej Polsce !!!
  • koszty związane z kampanią.

Jak kwota będzie większa nagramy z Wami wszystkimi nowy teledysk!!!! A tutaj zobaczcie co się już wydarzyło w maju w Krakowie :)


KONTAKT

Znajdź nas na www.TripulacionCubana.com

thumb_abb5a52_resize_1920_1080.png


Znajdź nas na Facebooku
thumb_e307c00_resize_1920_1080.png


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę