KOTSTEL czyli azyl dla wolno żyjących kotów

Projekt
zakończony
523
/ 135000 zł
8
wspierających
 

Po prawej stronie "wybierz nagrodę" kliknij na wartość jaką chcesz przeznaczyć na budowę KOTstelu, system przekieruje Cię do bezpiecznych płatności online. 


PROJEKT KOTSTEL - to miejsce, które ma zapewnić chorym i powypadkowym kotom, kociętom oraz dorosłym kotom opiekę weterynaryjną i dach nad głową.


thumb_fe60293_resize_1920_1080.png

Kot.

Co to jest kot to każdy wie bo albo  ma kota w sensie żywego kota albo ma kota w głowie. Jeśli nie posiada kota lub nie ma kota w głowie to ma kota na punkcie kota lub ma kota na innym punkcie. A jeśli nie ma kota i nie ma kota na punkcie kota to czasami drze kota (stanowczy sprzeciw). Tak więc kot kotem stoi czyli każdy zna kota. 

A teraz tak na poważnie.

thumb_830e3d1_resize_1920_1080.jpg

Nazywam się Krzysztof Frączek i od wielu lat zajmuję się profesjonalnie branżą zoologiczną.
O psach i kotach mogę rozmawiać godzinami. Każdemu mówię, że gdybym posiadał nieskończoną ilość pieniędzy to żaden pies czy kot nie chodziłby głodno. 
Zwierzęta traktuję jak najlepszego przyjaciela. W moim domu żyją ze mną sunia (Daybe - siberian husky) i kotka (Mruczka - zwykły dachowiec tzw. rasa europejska). 

Kotkę znalazłem kiedyś w lesie. Była wygłodniała, zaniedbana i samotna. Minęło już 18 lat od tamtej pory, a mimo wieku Mruczka ma się całkowicie dobrze i jest w super kondycji.    

thumb_06e6166_resize_1920_1080.jpg thumb_5a9b283_resize_1920_1080.jpg

thumb_0c0f2fd_resize_1920_1080.jpg


Dlaczego akurat pomoc kotom ? 

Bezpańskiego psa zauważyć dość łatwo. Kotów bezpańskich policzyć jest trudniej. Szacuje się, że w samej Warszawie żyje około 30 tysięcy bezdomnych kotów. Pozornie kotom jest łatwiej przeżyć niż psom. Niestety ale warunki bytowe dla wolno żyjących kotów pogarszają się. Szczelnie zamykane pojemniki, worki na śmieci oraz zsypy w budynkach mieszkalnych uniemożliwiają zdobycie pożywienia (zresztą co to za pożywienie). Właściciele mieszkań, administratorzy bloków coraz częściej zamykają piwniczne okienka. Rozwój miast powoduje likwidację lokalnych bazarów, targowisk. To wszystko ogranicza kotom dostęp do bezpiecznego schronienia, skazując je na choroby i często na śmierć (bardzo mroźne noce w okresie zimowym).   

Nie każdy kot ma te szczęście, że spotka normalnego człowieka...Kot wolno żyjący bez pomocy człowieka nie przetrwa, a człowiek aby uniknąć plagi szczurów potrzebuje kotów wolno żyjących


Zapraszam do zapoznania się z Projektem KOTSTEL bo temat jest bardzo poważny i godny wsparcia.


CEL PROJEKTU KOTSTEL 

Stała oraz doraźna pomoc wolno żyjącym kotom. Stworzenie przestrzeni życiowej i bytowej oraz propagowanie idei niesienia pomocy, w tym:.

  • Bezpieczeństwo bytowe - zorganizowanie stałej przestrzeni dostosowanej do potrzeb określonej populacji kotów. Zapewnienie stałego, wartościowego, pożywienia.
  • Opieka medyczna - stała, doraźna opieka medyczna oraz w razie potrzeby również szpitalna. Zapewnienie niezbędnych leków oraz preparatów stosowanych w profilaktyce oraz leczeniu.
  • Miłość, oddanie i zaangażowanie - udział osób z pasją i misją. Dążenie do zapewnienia idealnych warunków w Kotstelu oraz poszukiwanie rodzin adopcyjnych. 
  • Brak komercjalizacji - działania oparte na non profit. Po uruchomieniu pierwszego KOTSTELU nastąpi otworzenie fundacji i dążenie do uruchamiania kolejnych placówek.   

Chciałbym, żeby w KOTSTELU panowały warunki domowe, żeby ludzie odwiedzali nas i naszych mieszkańców. 

Chciałbym pokazać ludziom, którzy nie mieli lub nie mają kota jakie to są wspaniałe stworzenia.
Jakie są czyste, jak dbają o swoją higienę, jak potrafią się bawić, jak potrafią odwdzięczyć się człowiekowi za pomoc i jak potrafią okazać przyjaźń. 

Jeden KOTSTEL czy kilkanaście takich placówek nie rozwiąże problemu wolno żyjących kotów ale każdy człowiek, który "zajrzy" do nas już na pewno nie pozostanie obojętnym na los wolno żyjącego kota.

Chciałbym, żeby w KOTSTELU każdy kot miał swoją kuwetę, swoje przynajmniej jedno legowisko do spania, do wylegiwania się. 

Chciałbym, żeby nasze koty miały całe mnóstwo różnego rodzaju zabawek, drapaków.
Chciałbym, żeby każdy kot, który do nas trafi maił dobrą opiekę medyczną. 

Mogę tu wypisywać  i wypisywać wiele słusznych zdań i stwierdzeń, które kociarzom, psiarzom, ludziom kochającym zwierzęta są znane.  
Nas nie trzeba przekonywać do udzielenia wsparcia czy pomocy. 

Stąd potrzeba zebrania aż tylu pieniędzy na pełne zrealizowanie projektu.

Projekt - opis. 

Lokal - pomieszczenia 

Lokal z co najmniej trzema odrębnymi pomieszczeniami.  Jedno pomieszczenie pełniące rolę toalety oraz dwa pomieszczenia przeznaczone do wypoczynku i zabawy. 

Każde z pomieszczeń przystosowane w odpowiedni sposób do potrzeb kotów. 

thumb_fb958b6_resize_1920_1080.jpg

thumb_88068d0_resize_1920_1080.jpg

thumb_4d03373_resize_1920_1080.jpg


 Opieka weterynaryjna 

Stała i doraźna pomoc weterynaryjna. 

thumb_352ffbc_resize_1920_1080.jpg 


Kontrola wejść i wyjść 

Kontrola wejść i wyjść przy pomocy drzwiczek typu SureFlap, które odczytują mikrochip lub zawieszkę na szyi kota i otwierają się, gdy ten chce wejść lub wyjść.

thumb_965a119_resize_1920_1080.jpg 


Chcielibyśmy, żeby nasz Kotstel konkurował z "najpiękniejszym" schroniskiem wg portalu Onet. 

thumb_d991d24_resize_1920_1080.jpg


thumb_0581ad2_resize_1920_1080.jpg

thumb_dcf80ab_resize_1920_1080.jpg


Do uruchomienia projektu potrzebnych jest przynajmniej 135 000  zł. 

Na 40-50 m2 chcielibyśmy dać schronienie 50-80 zwierzakom

Jeśli zbierzemy więcej środków zaadaptujemy lokal dla większej ilości kotów. Jeśli zbierzemy mniej środków wyposażenie pomieszczeń będzie uboższe i/lub lokal odpowiednio mniejszy. 
Zbiórka pieniędzy odbywa się w modelu "bierzesz ile zbierzesz". Jednakże jeśli zbierzemy poniżej 20 000 zł to nie przystąpimy do realizacji Projektu, a środki zostaną zwrócone..  

Co składa się na koszty:

  1. Adaptacja lokalu wraz z najem  lokalu o pow. nie mniejszej niż 40 m2,
  2. Wyposażenie: legowiska, domki, drapaki, kuwety, miski, itp.,
  3. Utrzymanie zwierząt (budżet na 1-wszy rok):  karma sucha, karma mokra, środki do higieny, obroże, żwirek, itp.

Lokalizacja Kotstelu

Rozważane są lokalizacje w trzech miejscowościach: Brodnica, Rypin, Nowy Dwór Maz. Prowadzimy analizy również w innych miejscowościach. 


Zachęcamy do wsparcia Projektu KOTSTEL. 


Proszę pamiętać, że zdrowy, zadbany i nakarmiony kot łatwiej przetrwa podczas trudnych warunków atmosferycznych i szybciej znajdzie odpowiednią rodzinę (adopcja) - o ile zechce "porzucić " wolność i związać się z ludźmi. 

Uruchomienie pierwszego obiektu ma być początkiem dużego projektu o skali ogólnopolskiej i tworzeniu kolejnych placówek.  


Odwiedź nas na Facebooku

 


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę