Wydanie płyty Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pt. „Z AZM-em przez świat”

Projekt
zakończony
4045
/ 10000 zł
53
wspierających
 

Na co zbieramy?

Celem projektu jest zebranie funduszy na nagranie, wydanie oraz promocje płyty Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach z utworami dr hab. Dariusza Janusa, zatytułowanej „Z AZM-em przez świat”.

Jak to się zaczęło?

Od paru lat współpracujemy z kompozytorem dr Dariuszem Janusem. Zaczęło się od jednego utworu, potem kolejnego i kolejnego aż nazbierała się pokaźna liczba. Pomyśleliśmy, że wspaniale by było uwiecznić efekty naszej współpracy i przekazać ją światu w postaci płyty. Dla niektórych utworów będzie to premiera, gdyż nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie!

Dlaczego „Z AZM-em przez świat”?

Na płycie znajdą się utwory nawiązujące do różnych narodów świata: począwszy od Polski poprzez Szkocję, Chorwację aż po Afrykę. Utwory te znakomicie oddają charakter danego kraju a w połączeniu z tekstami Anny Ruttar gwarantują niezapomniane wrażenia. Takiej płyty jeszcze nie było! Słuchając naszej płyty będziesz mógł przenieść się w inny zakątek świata nie wychodząc z domu!

Dlaczego crowfunding?

Wybraliśmy crowfunding, bo wierzymy, że są na świecie ludzie, którzy pomogą osiągnąć nam cel, jakim jest wydanie płyty. To dla każdego z Nas ogromne marzenie, którego koszty niestety przewyższają nasze możliwości. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie naszego projektu, a obiecujemy, że się nie zawiedziecie. Przygotowaliśmy dla Was specjalne nagrody, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Parę słów o nas

Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej ( w skrócie AZM)  - tak się nazywamy.

thumb_3ed83ca_resize_1920_1080.png

Jesteśmy grupą młodych entuzjastów, którzy kochają muzykę. Od początku swojego istnienia działamy pod batutą prof. Krystyny Krzyżanowskiej – Łobody.  W swoim repertuarze nie ograniczamy się do jednego gatunku, stylu czy epoki. Wykonujemy utwory od klasycznych po współczesne, gospel, sakralne, spiritual, jazz, pop i in. Więcej o nas i naszych sukcesach na naszej stronie internetowej  oraz facebook'u 

Zapraszamy również na nasz kanał na YT!

Dariusz Janus

thumb_ce7a581_resize_1920_1080.png

Kompozytor, aranżer, pianista, keyboardzista. Od 1997r.wykładowca w Katedrze Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swym dorobku ma wiele nagrań płytowych, w tym cztery płyty autorskie (The Beginner, The Tales, Życzę Ci Dobrych Świąt, Running For My Life). Współpracował m.in. z R.Eubanksem, F.Gambale, H.Bullockiem. Brał udział w festiwalach Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz na Kresach, Festiwal Muzyki Soul and Gospel, Baltic Festiwal w Karlsham, Festiwale Piosenki w Opolu i Sopocie. Koncertował m. in. w Niemczech, Holandii, Norwegii, Belgii i Szwecji. Jako muzyk studyjny, kompozytor i aranżer, dokonał licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.

 

Krystyna Krzyżanowska – Łoboda

thumb_0aef39c_resize_1920_1080.png

Jest dyrygentem i współzałożycielem Akademickiego Zespołu Muzycznego. Niegdyś absolwentka, a dziś pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiej w Katowicach, gdzie ukończyła studia w zakresie wychowania muzycznego. Naukę kontynuowała na studiach podyplomowych z emisji głosu (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy) oraz zarządzania oświatą (Politechnika Śląska). W 2015 roku odebrała z rąk Prezydenta RP tytuł profesora zwyczajnego sztuk muzycznych. Doświadczenie zdobywała podczas pracy z wieloma zespołami,. Za swoją pracę artystyczną została uhonorowana licznymi odznaczeniami. Często zapraszana jako juror konkursów chóralnych. Od 2007 roku prowadzi Chór Katedry Gliwickiej. W latach 2012 – 2015 była kierownikiem chóru Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od 2013 roku objęła stanowisko kierownika Chóru Opery Śląskiej w Bytomiu.

Anna Ruttar

thumb_32654be_resize_1920_1080.png

Jest absolwentką katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i wykładowcą na tej uczelni oraz w GFCA w Paryżu. Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Doktor literatury chorwackiej z obszaru zagadnień muzyczno-literackich.

Współpracowała z wieloma postaciami polskiej sceny muzycznej, m.in.: z projektami Stealpot, Beneficjenci Splendoru, Mietall Waluś Magazine, z Maciejem Zembatym, Andrzejem „e-moll“ Kowalczykiem, Łukaszem Targoszem (wzięła udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do seriali 39 i pół oraz Naznaczony dla telewizji TVN), a także z amerykańskim pianistą Larry Porterem. Jest laureatką Grand Prix Pepsi Vena Music Festival z formacją Natanael.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę