Wysyłka książki "Cykl Życia Imperium" do polityków

Projekt
zakończony
5
/ 2000 zł
1
wspierających
 

Jesteśmy Fundacją propagującą wolność gospodarczą.

Prowadzimy aktualnie wiele projektów, m.in. seria wydawnicza BRiR, kanał na yt i wiele innych.

Można się z nimi zapoznać na stronie www.pafere.org .

fb Fundacja PAFERE

Nasze najnowsze książki są do pobrania za darmo na ksiazki.pafere.org

Już przeprowadziliśmy wysyłkę 2 naszych książek z serii "Biblioteka Rządzących i Rządzonych do wszystkich posłów RP.


thumb_4676be8_resize_1920_1080.png  thumb_1ddfb2a_resize_1920_1080.pngthumb_197f599_resize_1920_1080.jpg   thumb_63ffc92_resize_1920_1080.jpg

          I                    II                   III


I) Pierwszą książką była "Zapadnia. Człowiek i socjalizm" Anatolija Fiedosiejewa.

Zwiastun książki „Zapadnia. Człowiek i Socjalizm.”

II) Drugą była "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest Prezydentem Szwajcarii"

Zwiastun książki „Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?”

III) Zbiórka pokryje całkowity koszt wysyłki 460 egzemplarzy książki do wszystkich posłów (znaczki, koperty, etykiety, praca)

Planujemy wysyłkę książki "Cykl Życia Imperium" do wszystkich 460 posłów na Sejm RP, żeby wiedzieli, w jakim momencie historii się znajdujemy i co można zrobić  (opis książki  i link do yt poniżej):

Zwiastun książki "Cykl Życia Imperium"


Zaplanuj historię

 

Czy Europa, w której żyjemy chyli się ku upadkowi? Pewnie wiele dalibyśmy za to, żeby mieć dostęp do twardych danych, które potwierdzają lub obalają tę tezę. John Glubb w książce „Cykl Życia Imperium” i „W poszukiwaniu środków zaradczych” poszukuje sztywnych praw rządzących losami państw, które wpływają na losy innych nacji, a nawet świata. I znajduje je, dając czytelnikowi świetne narzędzie do analizy współczesności.

 

Jak długo żyje imperium

 

W kolejnej pozycji z serii Biblioteka Rządzących i Rządzonych fundacji PAFERE John Glubb bierze pod lupę dzieje kilkunastu mocarstw i rozkłada je na kolejne fazy rozwoju. Przygląda się między innymi Imperium Rzymskiemu, Arabskiemu, imperium Mameluków czy Osmańskiemu oraz Wielkiej Brytanii. Stara się znaleźć prawidłowości właściwe każdej z faz oraz jak najwięcej punktów wspólnych. I pyta - czy imperium musi upaść?

 

Kobiety a imperium

 

Podczas swej analizy porusza wiele interesujących kwestii. Zastanawia się na przykład nad rolą edukacji i uniwersytetów. Dlaczego waga wykształcenia rośnie w końcowej fazie trwania mocarstw? Autor obserwuje także takie kwestie, jak wartości społeczeństw w poszczególnych etapach rozwoju mocarstw, ich organizację, aspiracje, a nawet skłonności do lenistwa czy upodobanie luksusu.

 

Narzędzie analizy

 

Atrakcyjność publikacji Glubb’a leży głównie w możliwości przyjrzenia się naszym czasom przez pryzmat jego analizy. Czy możemy wyciągnąć z historii wnioski dla nas samych dzisiaj i nie popełniać tych samych błędów?

 

Lekcja historii w pigułce

 

W drugiej części publikacji John Glubb stara się podać receptę na udane trwanie silnych państw. Część jego obserwacji jest ciekawa, niektóre mogą irytować. Wszystkie zaś są świetną okazją do dyskusji i przemyśleń. „Cykl Życia Imperium”… to kolejna pozycja dla tych, którzy chcą zrozumieć mechanizm działania świata. Co ważne, książkę szybko się czyta. To lekcja historii w pigułce. 

Regulamin komentowania