Zespół AmperA kręci teledysk!

Projekt
zakończony
3630
/ 5000 zł
31
wspierających
 

Cześć!


Nazywamy się AmperA i gramy muzykę, którą można na siłę wcisnąć do szuflady akustycznego rocka ;) Zespół tworzymy w czterech:

  • Rav - gitarzysta prowadzący i spec od dźwięku

thumb_afb7354_resize_1920_1080.jpg

  • Nazgul - gracz (cajon, djembe, perkusjonalia oraz gry planszowe)

thumb_6c0ab13_resize_1920_1080.jpg

  • Kasa -  gitarzysta solowy, kompozytor, tekściarz, chórki

thumb_44bae29_resize_1920_1080.jpg

  • Qba - wokalista, kompozytor, tekściarz, podróżnik

thumb_29b8133_resize_1920_1080.jpg


    Gramy razem od 2012r. i staliśmy już na wielu scenach w całej Polsce. Mamy się czym pochwalić! Wydaliśmy dwa albumy studyjne, DVD koncertowe i 3 teledyski. Na koncie mamy też singiel wydany na winylu z okazji Record Store Day. Kolejny winyl ukaże się wkrótce z kilkoma całkiem nowymi kompozycjami. Nie próżnujemy :) Wszystko udało nam się zrobić dzięki naszej pracy i przy pomocy naszych rodzin oraz przyjaciół. Niżej możecie zerknąć, jakie klipy już mamy w dorobku i przy okazji posłuchacie, co my właściwie gramy.


    Jako zespół potrzebujemy ciągle nowych celów i nowych projektów, nad którymi będziemy pracować. Tym razem chcemy nakręcić teledysk fabularny z profesjonalnym scenariuszem i aktorami. Z racji tego, że Qba jest podróżnikiem i w naszej muzyce temat podróży przewija się dość często, to nie mogliśmy wybrać nic innego, jak film drogi.

Nasi przyjaciele z Agencji Silver Frame z Warszawy zgodzili się kolejny raz na produkcję naszego teledysku. Mamy już wspólne doświadczenie przy okazji kręcenia klipu do "Hej, to ja!". To ekipa, która tworzyła już teledyski m.in. dla Ani Dąbrowskiej, Lilly Hates Roses, Kaena, czy Natalii Nykiel. Materiały, które tworzy Agencja Silver Frame są znakomitej jakości, o czym możecie się przekonać na ich stronie:

https://www.silver-frame.com/

Reżyserką całego przedsięwzięcia będzie Małgorzata Suwała. Jej dotychczasowy dorobek możecie prześledzić na stronie:

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1159498

Oto początkowy zamysł scenariusza:

"Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która przemieszcza się po Polsce autostopem.

Poznajemy ją w jakiejś z miejsca zaciekawiającej widza sytuacji. Pierwszy pomysł, to żeby musiała w środku nocy zwijać obóz/ uciekać z miejsca, w którym śpi, bo ktoś ją tam przyłapał.

Tak zaczyna się teledysk. Jeszcze przed właściwą piosenką oglądamy wstęp fabularny. Zaczyna się piosenka.

Dziewczyna jedzie bocznymi drogami, przemieszcza się po małych miasteczkach. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda swojska tzw. Polska B. Brzydkie billboardy, jakieś targi, na których sprzedawane są kury i świnie, małe stacje benzynowe - totalne wizualne przeciwieństwo tego, jak wyglądają krajobrazy z filmów drogi w amerykańskim kinie, ale klimat zostałby ten sam. Przygoda, podróż, młodość, spontaniczność, wolność, przeciwności losu. 

Na swojej drodze spotkałaby również zespół AmperA występujący w małym barze, w którym zatrzymuje się bohaterka. Inną propozycją jest, by zespół w trasie zabrał ją na stopa. W trakcie podróży autem wszyscy wspólnie śpiewają piosenkę.

Na pewno należy podkreślić to, że bohaterka nie może jeszcze się zatrzymać i wciąż musi się przemieszczać. Nawet, kiedy wydaje się widzowi, że znalazła to, czego szuka i mogłaby osiąść, to ona nadal czuje zew i ucieka/ponownie wyrusza w drogę. "


Nam się tworzy ciekawy obraz w głowie. Mamy nadzieję, że Wam również :) Szczególnie jeśli zarys scenariusza zestawicie z tekstem piosenki:
Wszystko składa się w całość. Wszystko jest wstępnie przygotowane. Każdy na swoim miejscu i wie co ma robić. Brakuje tylko jednego szczegółu. Budżet nam się nie do końca dopina... Koszt produkcji klipu to około 10000 zł. Udało nam się zebrać część środków. Brakuje jednak wciąż pewnej małej i niemałej kwoty, którą możemy zebrać dzięki Waszej pomocy.

Zapoznajcie się z naszą muzyką, z nagrodami. Jeśli czujecie chęć zostania mecenasem sztuki, jak to drzewiej bywało, to będziemy Wam wdzięczni :)To nie będzie nasz pierwszy klip, ale na pewno taki, jakiego jeszcze nie mamy. Zobaczcie, co udało nam się zrobić do tej pory. Nasze dotychczasowe klipy:


 - nagrany w komorze bezechowej na AGH w Krakowie. Sceny z nami są poprzeplatane ujęciami z Majdanu na Ukrainie.


- animacja przygotowana przez Magdę Frączek. Piosenka biograficzna Qby ;)


- animacja poklatkowa z setek zdjęć. Projekt Natalii Krawczuk, wówczas studentki animacji w Łodzi.Więcej o nas na:


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę