Zakochaj się w muzyce Basra Kwartet i pomóż nam wydać pierwszą płytę

Projekt
zakończony
3020
/ 8000 zł
34
wspierających
 


Basra Kwartet to absolutne novum, o którym powinieneś/powinnaś się czym prędzej dowiedzieć. Nasza muzyka bierze się prosto z serca po to, by płynąć do ciebie oceanem, morzem, rzeką i wszystkimi możliwymi kanałami emocji i porozumienia.


Jako zespół Basra Kwartet istniejemy od lutego 2017 roku. Jesteśmy kilkumiesięczną mieszanką wybuchową, spowodowaną przez muzykę, która wije się wzdłuż i wszerz wszystkiego co płynie prosto z serca, po to by nie dać się zdefiniować, ale za to by zdobyć serce niejednego odbiorcy. A zatem, drogi odbiorco, przychodzimy, żeby podzielić się z tobą czymś zupełnie nowym, by nie powiedzieć -jak dotąd niespotykanym. Wspomniana mieszanka to także rezultat spotkania ludzi, którzy choć wywodzą się z różnych muzycznych doświadczeń i środowisk, tworzą tutaj zwarty i dobrze rozumiejący się konglomerat przygody i pasji. Kiedy posłuchasz fragmentów naszych utworów, które chcielibyśmy jeszcze w tym roku nagrać i wydać w postaci debiutanckiej płyty, być może jeszcze bardziej uwierzysz w powyższe i poniższe słowa. Być może zrobi ci się przyjemnie, ciepło i lekko na duszy. Być może ucieszysz się z powodu tej muzyki. Być może pomyślisz, że chciałbyś/chciałabyś pomóc nam w wydaniu naszego pierwszego albumu. Wszak temu służy to miejsce, w którym piszemy i gramy dla ciebie, otwarcie prosząc o wsparcie. Z góry serdecznie i gorąco za nie dziękujemy.      


Poza Krzyśkiem, który komponuje i gra na greckim bouzouki oraz gitarze flamenco, poza Bartkiem, który maluje i wycina melodie na akordeonie, poza Ulą, która pieczętuje rytm swoim kontrabasem, poza Zbyszkiem, który czaruje rozmaitymi dźwiękami perkusjonaliów, jest jeszcze z nami Sylwia, która na koncertach gościnnie śpiewa po polsku, chińsku i arabsku. Czyż to nie wspaniale? 


A zatem być może po wysłuchaniu muzyki Basra Kwartet pomyślisz i zapytasz się w duchu: worldjazz? worldmusic? etno? flamenco? orient? Może zbiór wspólny różnych składników, które w duszy grają,  a w rezultacie przynoszą coś, na co czekało twoje ucho. A jeśli nie czekało, to tym większa może okazać się niespodzianka. Wszystko czego nie przeczytasz w tych słowach, usłyszysz i zobaczysz w przedstawionych przez nas materiałach.  Gdyby tego było mało, poniżej zostawiamy ci adres naszej strony internetowej, by przekonać cię, że to wszystko dzieje się naprawdę. Prawdziwi ludzie, prawdziwy zespół, prawdziwe instrumenty i prawdziwa muzyka. Wszystko więc w naszych i twoich rękach. A może nie trzeba do tego specjalnie przekonywać.Basra Kwartet to:

Krzysztof Gryko - bouzouki/gitara flamenco

Bartłomiej Stańczyk - akordeon

Urszula Czerniak  - kontrabas

Zbigniew Chomicz - instrumenty perkusyjne

Gościnnie: Sylwia Lasok - śpiewGorąco pozdrawiamy!


Więcej o nas na:

facebook

strona www

thumb_a52cce1_resize_1920_1080.jpgRegulamin komentowania

Wybierz nagrodę