Parnas Brass Band - nagrajmy razem płytę!

Projekt
zakończony
441
/ 8000 zł
11
wspierających
 

Parnas Brass Band - nagrajmy razem płytę!

Parnas Brass Band podjął wyzwanie i zamierza jeszcze w tym roku nagrać swoją debiutancką płytę. Niezbędna jest Wasza pomoc.

Kim jesteśmy?

Parnas Brass Band to grupa sześciu młodych i utalentowanych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich twórczość inspirowana jest uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Repertuar zespołu zaspokaja gusta szerokiej publiczności. Znaleźć w nim można zarówno standardy muzyki jazzowej jak i nowe aranżacje znanych przebojów muzyki popularnej. Pomimo młodego wieku artyści zgromadzili na swoim koncie spore doświadczenie sceniczne. Współpracowali z takimi muzykami jak Jamie Cullum, Jason Moran, Nasheet Waits, Hanna Banaszak, Zbiginiew Wodecki, Bracia Cugowscy czy Krystyna Prońko. Parnas Brass Band czaruje dźwiękiem w składzie:

# Paweł Palcowski – trąbka
# Paweł Surman – trąbka
# Ivan Levchenko – saksofon altowy
# Piotr Zawada – puzon
# Szymon Klekowicki – helikon
# Piotr Budniak – perkusja.


Jak powstał Parnas Brass Band?

Pomysł stworzenia zespołu narodził się w Domu Studenta Parnas w Katowicach. W skład PBB wchodzą byli mieszkańcy tegoż akademika - stąd nazwa zespołu. Głównym motywatorem do pracy, była chęć zarobku - stąd rozliczne działania w sferze sztuki ulicznej. Początkowo w Katowicach, później zespół wyemigrował na zachód, zwiedzając malownicze plaże Hiszpanii czy wspaniałe zabytki niemieckich miast. Kiedy muzyka Parnas Brass Band spotkała się z entuzjastycznym odbiorem ulicznej publiczności, zespół podjął decyzję o kontynuowaniu swych działań na "poważniejszym" polu. Od tamtego czasu zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Katowic, daje koncerty na terenie całej Polski - od klubów po festiwale. 

thumb_836cd31_resize_1920_1080.jpg

Parnas Brass Band podczas trasy ulicznej w Hiszpanii.


thumb_5ab447a_resize_1920_1080.jpg

Parnas Brass Band podczas koncertu w Centrum Kultury Katowice

Pozyskane środki przeznaczymy na:

# Wynajęcie studia
# Opłacenie pracy realizatora podczas nagrań
# Opłacenie realizacji mixu i masteringu
# Zrealizowanie oprawy graficznej płyty
# Noclegi oraz paliwo

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE!

Regulamin komentowania