Wydanie Poradnika „Pierwsze kroki na drodze do mistrzostwa” pod redakcją Trenera Tomasza Ścibiorka

Projekt
zakończony
130
/ 12000 zł
5
wspierających
 

Od futsalu do mundialu

Lepsze jutro zaczyna się dziś!

Nazywamy się ARPIT , jesteśmy fundacją, naszym celem jest publikacja 1500 szt. piłkarskiego poradnika, który trafi do młodych zawodników turnieju Futsal Młoda Ekstraklasa

thumb_93ca9a5_resize_1920_1080.jpgthumb_9c918d7_resize_1920_1080.jpgthumb_716c1fd_resize_1920_1080.jpg

mgr Tomasz Ścibiorek mgr Przemysław Janiszewski mgr Adam Kośliński


thumb_5c2afd6_resize_1920_1080.jpg

dietetyk sportowy Edyta Owczarczyk


Zbieramy fundusze na wydanie poradnika pod redakcją trenera Tomasza Ścibiorka.

Poradnik powstał z myślą o młodych zawodnikach trenujących piłkę nożną. Jego głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz gry według zasady fair play.Trener Tomasz Ścibiorek na co dzień zajmuje się prowadzeniem szkółki piłkarskiej w Akademii Rozwoju Pasji i Talentów oraz trenuje w klubie Widzew zawodników z rocznika 2002. Nadrzędnymi wartościami w ARPIT są: zrównoważony rozwój młodych piłkarzy zawodników i kształtowanie ich pasji. Jako wielokrotny reprezentant kadry Łodzi, trener Ścibiorek doskonale rozumie jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i zachęta do rozwoju kiełkującego talentu, jak również właściwe drogowskazy do dalszego działania. Chcąc podkreślić, że najważniejszą wartością jest rozwój i miłość do gry, stworzył książkę, która ma za zadanie przygotować zawodników do tego, by jak najlepiej wykorzystali swój potencjał.


thumb_685dc71_resize_1920_1080.jpg


Aby zdobywać puchary na mistrzostwach świata należy najpierw zainwestować w edukację młodego pokolenia. Wskazanie właściwych metod treningu jest nieocenioną pomocą w ukierunkowaniu przyszłych zawodników ku dobremu wykorzystaniu energii i talentu oraz dbałości o własne zdrowie. Wierzymy, że zawarte w poradniku wskazówki pomogą w kształtowaniu kadry uzdolnionych młodych piłkarzy. Z doświadczenia i wiedzy trenerów skorzystają także rodzice przyszłych zawodników, albowiem i do nich, jako osób niezbędnych do kształtowania właściwych postaw zawodników, adresujemy naszą książkę.

Sport i promocja aktywności sportowej wśród dzieci to bardzo istotna kwestia w dzisiejszym świecie. Przygotowując projekt Futsal Młoda Ekstraklasa, którego realizacja rozpocznie się już w listopadzie br., pragniemy pokazać, że dzięki świadomemu i przemyślanemu przygotowaniu każdy odpowiednio ukształtowany piłkarz może marzyć o aktywnym krzewieniu swojej pasji, a nawet o sięgnięciu po wymarzone mistrzostwo. Przewodnik po zasadach zdrowego stylu życia, właściwego treningu, a w końcu samej gry oraz fair play wspomoże rozwój młodych piłkarzy w drodze do upragnionych sukcesów.

Poradnik trafi do rąk wszystkich uczestników turnieju Futsal Młoda Ekstraklasa, którego jednym z głównych założeń jest promowanie halowej piłki nożnej jako nowej dyscypliny sportu, którą można uprawiać niezależnie od pogody, bez pełnowymiarowego trawiastego boiska - w gronie połączonych pasją kolegów, w szkolnej sali sportowej.


Kilka słów o turnieju:

 FUTSAL MŁODA EKSTRAKLASA to nowy projekt sportowy adresowany do młodych piłkarzy grających w drużynach klubowych lub amatorskich na terenie woj. łódzkiego. Jego celem jest propagowanie futsalu, jako nowej dyscypliny sportu, którą można uprawiać przez cały rok niezależnie od pogody. Projekt zakłada zorganizowanie w okresie zimowym (listopad 2017 – marzec 2018 r.) serii turniejów futsalowych dla dzieci i młodzieży z woj. łódzkiego. Mecze będą rozgrywane w sześciu miastach województwa: w Sieradzu, Kutnie, Łodzi, Wieruszowie, Łowiczu, Pabianicach, a zakończą się finałem w Zduńskiej Woli. Do rozgrywek mogą przystąpić drużyny klubowe (roczniki 2006-2008) oraz zespoły amatorskie. Turnieje kategorii drużyn klubowych będą rozgrywane w soboty, pozostałych drużyn w niedziele. Wszystkie pojedynki w grupach, drużyny rozgrywają według systemu „każdy z każdym”. W turniejowych meczach zmierzą się 5-osobowe drużyny (wliczając bramkarza), które rozegrają 15-minutowe spotkania (z ostatnią minutą zatrzymywanego czasu gry). Do finału w Zduńskiej Woli awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech kategorii wiekowych.


W finale zawodnicy walczyć będą o puchar Futsalu Młodej Ekstraklasy i wiele innych nagród rzeczowych.

Pragniemy zaangażować młodzież do aktywności i zdrowej rywalizacji. Jesteśmy przekonani, że nasz poradnik zainspiruje przyszłych medalistów i wybitnych sportowców do efektywnego rozwoju ich sportowych pasji i kiełkującego talentu. 


Więcej o nas :

http://www.akademiarpit.pl/

https://web.facebook.com/Fundacja-ARPIT-465635306924686/

https://web.facebook.com/akademiarpit/

https://web.facebook.com/profile.php?id=100012918840589

https://web.facebook.com/FutsalMlodaEkstraklasa/

http://futsalme.pl/Regulamin komentowania