Warsztaty Zamkowe to kolejna edycja wakacyjnego obozu edukacyjnego przygotowana przez Fundację Jagiellońską. W jej ramach uzdolniona młodzież z Podkarpacia spędza tydzień na Zamku w Łańcucie, gdzie bierze udział w zajęciach z takich dziedzin jak geografia, politologia, historia, literatura, teatr czy historia sztuki, by rozwijać swoje pasję i zainteresowania. Oprócz tego młodzież ma okazję do spotkań i dyskusji z ludźmi ze świata polityki, kultury i sztuki, wysłuchania koncertów muzyki klasycznej, a wszystko to w unikalnym otoczeniu łańcuckiego pałacu. Tak było dotychczas, w kolejnym roku do Łańcuta chcemy zaprosić młodzież z całej Polski, a także Ukrainy i właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!
Jesteśmy pasjonatami, laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad z geografii, literatury, historii i wos-u a teraz naszą pasją chcemy się podzielić z innymi, młodymi i chłonnymi umysłami, a wszystko to z jagiellońskim duchem renesansowego humanizmu. Ponadto, kochamy Podkarpacie, chcemy budować lokalne więzi oraz regionalną dumę i promować nasz region w całym kraju oraz za granicą. To my :
Jacek Kowalczyk, uczeń II LO w Rzeszowie, laureat Konkursów Geograficznych i Ekonomicznych, odpowiedzialny za tę zbiórkę. Prywatnie interesuje się ekonomią, lubi muzykę klasyczną.
Maciej Trojnar, laureat Olimpiad Geograficznych, pomysłodawca Warsztatów Zamkowych, dzieli czas między Łańcut i pracę w Krakowie, interesuje się regionem Międzymorza.
Agata Ruszel, studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, interesuje się literaturą angielską, architekturą gotyku i secesją, odpowiada za część logistyczną Warsztatów.
Dotychczas Warsztaty Zamkowe odbywały się w formie znanych z podstawówek półkolonii. Uczestnicy na własną rękę dostawali się do Łańcuta, tu przez cały dzień uczestniczyli w warsztatach, a na wieczór wracali do domu i tak przez cały tydzień. Takie rozwiązanie miało wiele wad, przede wszystkim nie mogliśmy zaprosić uczniów spoza najbliższej okolicy. W tym roku chcemy rozszerzyć zasięg oraz zaprosić młodzież z Ukrainy. Nie pobieramy opłat za udział w obozie, ponieważ jest to forma stypendium dla pracowitej i zdolnej młodzieży, dlatego potrzebujemy funduszy, które przeznaczymy głównie na noclegi oraz wyżywienie dla uczestników. Ale dlaczego crowdfunding? Według nas jest on formą XXI-wiecznego mecenatu, szlachetnej tradycji I Rzeczypospolitej, która idealnie wpasowuje się w ideę naszej Fundacji.
Warsztaty odbywają się w połowie lipca. Bierze w nich udział 30 osób. Środki na zakwaterowanie i wyżywienie uczestników mamy nadzieję pozyskać z crowdfundingu. Zbiórkę prowadzimy w formacie ''bierzesz ile zbierzesz'':
15 000zł - więcej uczestników warsztatów z całej Polski
Tak było dotychczas:
Dzięki Wam może być jeszcze lepiej!
www : jagiellonska.org
facebook : Fundacja Jagiellonska
mail : [email protected]
Warsztaty odbędą się w lipcu 2018 i wówczas prześlemy Darczyńcom nagrody i pakiety.