ZJAWY I FANTASMAGORIE wystawa fotografii

Projekt
zakończony
660
/ 10000 zł
6
wspierających
 

Zjawy i fantasmagorie to projekt przedstawiający postacie mitologiczne w formie fotografii aktu.


Zjawy, czyli tytuł pierwszej fotografii, która zapoczątkowała cały cykl, jest naszym wyobrażeniem ducha, stworzenia nadprzyrodzonego. Zdjęcie zostało docenione w międzynarodowym konkursie fotograficznym International Fine Art Photography ASF. Wyboru dokonał gość numeru- wybitny Jean- Baptiste Mounton, znany jako NIHIL. Jest nam niezmiernie miło, że docenił naszą pracę. Została ona wydrukowana w magazynie ASF w 1 numerze 2016 roku.

Fotografia zainspirowała nas do stworzenia całego cyklu zdjęć. Tak powstały fantasmagorie.


FANTASMAGORIE- to urojenie, iluzja, wymieszanie jawy i snu ze światem fantastycznym. Myślę, że tytuł dobrze ukazuje to, co chcieliśmy uzyskać.


Skupiliśmy się na mitologii, Biblii, wierzeniach słowiańskich, indiańskich. Każda z modelek, i model, mieli do odegrania rolę, którą im przeznaczyliśmy.


ZESPÓŁ


W większości postawiliśmy na znane ze świata modelingowego osoby. Zaangażowane modelki i model, jak również wizazystki i fryzjerka,pracowali non profit, w zamian za zdjęcia.

Zapozowali nam: Patrycja Gancarz, Sandra Zakrzewska, Magdalena Zawada, Priscilla Prokesz,Aleksandra Graczyk, Paulina Jonderko, Weronika Duraj, Katarzyna Wolanin, Katarzyna Wietecha, Agnieszka K, Paulina Krycia, Angelika Rutkowska, rodzynkiem, na zakończenie projektu, był Karol Bloss.

Malowały Anita Bijok, Aleksandra Zeprzałka, Agnieszka Pikus-Klemczak, Dominika Grabiec, Małgorzata Dancewicz, Patrycja Strządała, Magdalena Drzeniek i Anna Jaszczyszyn.

Czesały Beata Król oraz Dorota Śmietana.

Bez tego zespołu prace nie wyglądałyby tak, jak wyglądają. Za to bardzo, z głębi serca dziękujemy.


thumb_c63a66b_resize_1920_1080.JPGthumb_e617e98_resize_1920_1080.jpg


O WYSTAWIE


Przedstawimy 12 różnych postaci. Każda postać będzie przedstawiona w dwóch czarno-białych odsłonach- w formie portretu oraz aktu.

Fotografiom towarzyszą utwory poetyckie stworzone przez Annę Kaźmierczak. Ania stworzyła piękne wiersze, które podkreślają istotę każdej pracy.

Galeria, w której odbędzie się wystawa, będzie podkreślała charakter fotografii poprzez swoje położenie, wystrój.

Wszystkie sesje realizowane były w naszym studio. Był basen, lanie wody po modelce, 

Również czas wernisażu nie jest przypadkowy- listopad, czyli czas czas wspominania zmarłych, czas słowiańskich dziadów.PRACE


thumb_849e024_resize_1920_1080.JPGthumb_3fa4734_resize_1920_1080.jpgthumb_770af05_resize_1920_1080.jpgthumb_a2eb20b_resize_1920_1080.jpg
O NAS


Monika- fotograf

Waldemar- mistrz oświetlenia

Jesteśmy parą, małżeństwem. Pracujemy zawsze razem, wzajemnie się wspieramy. Pomysły, wizje przekazane na fotografiach są naszymi wspólnymi pomysłami, czasem jedno z nas wniesie cegiełkę, czasem drugie ;) Nie opieramy się na pracach innych fotografów, czasem się nimi inspirujemy i tworzymy coś własnego, odmiennego.

thumb_ac5b376_resize_1920_1080.jpgZapraszamy również na nasz fanpejdż.

"Zjawy i Fantasmagorie" jest naszą pierwszą wystawą, mam nadzieję że spotka się z miłym przyjęciem :)

Mamy jednak inne sukcesy- nasze prace zostały docenione w międzynarodowym konkursie ASF i wydrukowane w magazynie:

ASF, nr 5:

II miejsce portret- Paryżanka 

III miejsce digital- Fantasmagoria


ASF nr 6:

AKT- wybór gościa "Zjawy"

AKT- wybór promotora

FASHION- wybór redakcji "Steampunk"


A także ukazała się publikacja zdjęć beauty w magazynie MAKE UP TRENDY (nr 2/2017)

Regulamin komentowania