Polska Przyszłości. Konferencja jakiej nie było!

Projekt
zakończony
9300
/ 10000 zł
39
wspierających
 

„Polska Przyszłości” - to konferencja Instytutu Libertatis, jakiej jeszcze w Polsce nie było!

Dlaczego warto wziąć w niej udział i wesprzeć nasz projekt?

Odpowiedź jest prosta. Takiej debaty nikt dotąd w Polsce nie organizował – proponujemy unikalny, absolutnie wyjątkowy zestaw rozmówców na tematy dotyczące strategicznych wyzwań stojących przez Polską. 


To debata wiceministrów polskiego rządu z kluczowych obszarów, praktyków, bo w polskich realiach to właśnie wiceministrowie są creme de la creme w narzędziowni władzy. To oni na co dzień sprawują władzę, są tymi, którzy pchają wózek zmian.


Masz okazję wziąć udział wyjątkowym, elitarnym wydarzeniu i dołożyć swoją cegiełkę na rzecz poprawy jakości debaty publicznej w Polsce. 


Potwierdziliśmy obecność na konferencji sześciu wiceministrów. Każdy z nich będzie miał czas na przedstawienie kluczowego dla siebie projektu i uargumentowanie swoich racji. Następnie zaproszeni przez Instytut Libertatis eksperci stoczą merytoryczną i kulturalną debatę z zaproszonymi gośćmi. 

Zarezerwujemy też czas na pytania publiczności.

thumb_db1f432_resize_1920_1080.jpg

Tomasz Zdzikot, Karol Okoński, Paweł Gruza,  Jan Dziedziczak, Tomasz Szatkowski, Bartosz Marczuk.


O czy będziemy rozmawiać?

Podczas tylko jednego dnia omówimy: skutki i perspektywy programu 500 plus, problem transparencji podatkowej w Polsce i na świecie,  nową politykę wobec Polonii i Polaków za granicą, wyzwania dotyczące bezpieczeństwa Polski, problem jawności w życiu publicznych i stan prac nad elektronicznym dowodem osobistym. 

Dlaczego organizujemy konferencję?

Naszym zdaniem, przekleństwem polskiej debaty publicznej jest koncentrowanie się wyłącznie na praktycznym zarządzaniu, kosztem dyskusji o wyzwaniach, o tym co przekracza perspektywę jednej kadencji. 

My chcemy to zmienić. Wprowadzić do polskiej polityki rozmowę i spór o strategię, nie chcemy jedynie koncentrować się na bieżącej taktyce. Wiemy, że możliwe jest opisanie i odniesienie się do tego, co dzieje się teraz w polskiej polityce, w sposób możliwie zimny i nie emocjonalny. Znaleźć odpowiedź na pytanie co jest kluczem do zmiany.

Naszym celem jest narzucenie klasie politycznej tematów, które w naszej opinii stanowią polską rację stanu. W centrum debaty chcemy stawiać wolność. A naszym jedynym celem jest działalność dla dobra i pożytku Rzeczpospolitej.

Dla kogo skierowana jest  konferencja?

Dla Ciebie, ponieważ interesujesz się życiem publicznym i masz dość dyskusji trwającej nie dłużej niż czas trwania programu publicystycznego, odrealnionej, żyjącej własnym życiem i alienującej obywateli.  Dla Ciebie, ponieważ masz dość medialnego, międzypartyjnego zgiełku i na poważnie, bez emocji chciałbyś porozmawiać na temat strategicznych wyzwań stojących przez Polską w najbliższych latach, w perspektywie dłuższej niż kadencja. 
Jaka będzie ta konferencja? 
  • Na pewno merytoryczna i kulturalna.
  • Będą trudne pytania i ciekawe polemiki - zapraszamy tylko mądre głowy. 
  • Zarezerwujemy też czas na pytania publiczności.

Nie możesz przegapić takiego wydarzenia! Dołącz do nas i wesprzyj poprawę jakości polskiej debaty publicznej w Polsce!

Dołącz, Wesprzyj projekt
To wydarzenie jest dla was. Mamy do dyspozycji kilka rodzajów form wsparcia.

Na co zostaną spożytkowane środki pozyskane z akcji sprzedaży biletów?

Na opłaty organizacyjne, salę, sprzęt do rejestracji itp. Jesteśmy organizacją non-profit. Konferencję organizujemy dla was!

Pytania do ministrów

Już dziś możesz zaproponować pytania do ministrów. Wypełnij ankietę pod poniższym linkiem.

Przejdź do strony libertatis.org.pl i zaproponuj pytanie.


Agenda

Ramowa agenda, która do końca września może ulec zmianom związanym z uzgodnieniami z prelegentami konferencji.

Konferencja odbędzie się 3 października, Stadion Narodowy w Warszawie, w godz. 9:00 – 17:00


Szczegółowa agenda na stronie Fundacji


Patronat

Konferencja objęta została patronatem przez


thumb_8084aff_resize_1920_1080.jpgO nas


Celem powołania Fundacji Instytut Libertatis jest zbudowanie silnego środowiska wolnościowego w Polsce.

Poprzez różnorodne działania w obszarach polityki, gospodarki, kultury i nauki, oraz wykorzystując współpracę i wiedzę osób i organizacji, Instytut Libertatis kształtować będzie postawy wolnościowe.

Fundacja Instytut Libertatis dążyć będzie do wzmocnienia roli odpowiedzialności, własności prywatnej i sprawiedliwości jako niezbędnych składników wolności, ponieważ tak rozumiana wolność nie narusza interesów i praw osób trzecich.

Fundacji Instytut Libertatis w swoich działaniach szukać będzie sprzymierzeńców oraz koalicji, jeśli tylko wspólne działanie może przynieść zwiększenie obszaru wolności człowieka, grupy osób lub społeczeństwa.


Więcej na libertatis.org.pl oraz na facebook.com/InstytutLibertatis

Regulamin komentowania