Ostatni Wiking (serial internetowy)

Projekt
zakończony
2140
/ 10000 zł
16
wspierających
 

thumb_023a78e_resize_1920_1080.jpg"Ostatni Wiking" to poniekąd prequel "Twojej starej. Baśni". Historia opowiedziana w filmie rozgrywa się w  966 r.,w dniu, kiedy Mieszko I ma przyjąć chrzest i wziąć ślub z Dobrawą, w urokliwej podmazurskiej miejscowości Nikolaiko nad wielkim jeziorem jeziorem Mamrø. Szykuje się historyczne wydarzenie. W tym samym czasie, w grodzie Angerbørg na Mazurach (dzisiejsze Węgorzewo), życie rdzennych Mazurskich Wikingów, którzy - w odróżnieniu od swoich skandynawskich pobratymców - mają na swoich hełmach rogi – wydaje się być wesołe i lekkie. Jest to lud dzielny i sprawiedliwy, który ponad wyprawy wojenne, gwałty i grabieże przedkłada spokojne życie, łowienie ryb i picie piwa. Oczywiście, jak to w legendach bywa, sielanka nie trwa długo i spokojni dotąd mazurscy wojownicy będą musieli walczyć na śmierć i życie w pełnej przygód epickiej niezależnej komedii. Losy Wikingów i Polan, pod koroną Mieszka, będą musiały się przeciąć gdy pojawi się tajemniczy wróg z Południa...


thumb_14ad1fc_resize_1920_1080.jpgPostaramy się, żeby było wesoło – będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X wieku. Nie zabraknie też elementów fantasy, wszak potwory, smoki, czarownice, zombie czy ryby-ludojady były w tamtych czasach na porządku dziennym. W Polsce Piastów wcale nie było ani nudno, ani smutno!


Film "Twoja stara. Baśń" trafił do kin za sprawą Fundacji Filmowa Warszawa,  "Ostatni Wiking" ma być internetowym serialem na YouTube. Chcemy przeskoczyć realizacyjnie "Twoją starą. Baśń" o głowę w zakresie fabuły / zdjęć / lokalizacji / scenografii / kostiumów i niewiele zrobimy bez Waszego wsparcia finansowego.


Ekipa


Serial tworzą ludzie związani z grupą filmową Szczauki Pictures, producentem serialu jest studio Rainbow Box z Warszawy.


thumb_fdc1073_resize_1920_1080.jpgŁukasz Jedynasty, ur. 11 kwietnia 1981 w Węgorzewie. Reżyser, operator, montażysta, animator. Filmy tworzy od 1997 roku, laureat wielu niezależnych festiwali filmowych (m.in. grand prix na festiwalu filmów niepoważnych Nakręceni w Bełchatowie, Srebrny Tobołek na festiwalu filmów animowanych OP!LA 2015) Od 12 lat tworzy i pracuje w Warszawie, gdzie, wraz z Zuzanną Staszewską, tworzą studio Rainbow Box. W tym duecie tworzą teledyski, filmy animowane i reklamowe. Wracając do offowych poczynań reżysera, jego ostatni film, "Twoja stara. Baśń", był pełnometrażową niezależną komedią osadzoną w XV wieku, niemniej jednak przyciągnął do kina i przed ekrany komputerów blisko 300 tys. widzów, zyskując rangę filmu kultowego. Była to historia o moich rodzinnych stronach. Zdjęcia powstawały na Mazurach: w okolicach Węgorzewa, na Suwalszczyźnie, ale też w Irlandii, która udawała w filmie... Mazury.

 

thumb_1853d93_resize_1920_1080.jpgPrócz reżysera, grającego główną rolę, oraz Tomka Antoniaka w roli jego filmowego brata, w filmie wystąpią im. in. Grzegorz Halama (w roli szwarccharakteru - króla zła Trygława), Marek Grabie (nietuzinkowy artysta kabaretowy, aktor, reżyser, znany też z brawurowej roli dr Dreyfussa w improwizowanym serialu "Spadkobiercy"), Kazik Staszewski, Ada Fijał, Waldek Nowak, Krzysztof Radzimski (Dr. Yry z El Dupy, współtwórca sukcesu niezależnych produkcji ZF Skurcz oraz odtwórca roli Czarnego Rycerza w "Twojej starej. Baśni"), muzycy z zespołu Nocny Kochanek i wiele innych znanych, i mniej znanych twarzy. Ekipa liczy już w tej chwili ponad 100 osób chcących zrobić dla Was ten film bez żadnego honorarium, dla idei i z chęci zrobienia czegoś naprawdę śmiesznego i epickiego. Doliczmy do tego kozy, kaczki, gęsi i dwa oswojone dziki.


Zdjęcia

 

Zdjęcia rozpoczęliśmy w sierpniu, kończymy we wrześniu. Kręcimy w Osadzie Warownej Białogród w Strumieniu, na Mazowszu, Mazurach oraz w Irlandii.


 Produkcja


Planujemy 10-odcinkowy serial internetowy.

Premiera serialu planowana jest na listopad 2017 roku.


Po co nam wsparcie, skoro kręcimy?

Poprzednia akcja crowdfundingowa, przeprowadzona w systemie "wszystko albo nic",

nie udała się, stąd powtórka - abyście mogli z nami współtworzyć to epickie dzieło.


thumb_7645468_resize_1920_1080.jpgZebrana kwota pozwoli na nakręcenie drugiej (pierwszą już nakręciliśmy) dużej sceny batalistycznej, z dużą ilością statystów, etc. oraz na lepsze efekty specjalne,  a także - niewykluczone - montaż serialu w 4k. A dla Was jest to niepowtarzalna możliwość, żeby na zawsze zapisać się na kartach historii kina niezależnego w Polsce.


Linki:

Facebook: Ostatni Wiking

"Postaramy się, żeby było wesoło" - wywiad z reżyserem

W Węgorzewie powstaje serial "Ostatni Wiking"

Patronatem medialnym objęli nas: Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino”, Festiwal Filmów Anty „Relanium”, Białogród – Osada Warowna z X w.Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę