Zróbmy razem film - "Spotkania"

Projekt
zakończony
1440
/ 3000 zł
17
wspierających
 

O PROJEKCIE

thumb_1a24c0b_resize_1920_1080.jpg  
      "Spotkania"  to  krótkometrażowy  film  fabularny  inspirowany   obrazami  wpisującymi  się  w  nurt  Polskiej  Szkoły Filmowej  ("Do  widzenia,  do jutra" reż.  Janusz Morgenstern,  "Niewinni czarodzieje"   reż.  Andrzej  Wajda,  "Pożegnania" reż. Wojciech Jerzy Has). To próba przeniesienia atmosfery tamtych filmów i ich bohaterów do współczesnego świata. Sądzimy, że niezależnie od czasów, każdy człowiek ma takie same troski i pragnienia.  Nie znasz tych filmów? Nieważne. Daj nam szansę  i przeczytaj dalej. 

thumb_ad3fda1_resize_1920_1080.jpg    
    Przez długi czas zastanawialiśmy się, jak wyróżnić nasz projekt i doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu pisać patetycznych poematów. Po prostu chcemy zrobić film. To nasze wielkie marzenie, a jedyną przeszkodą na jego zrealizowanie jest brak środków. Do tej pory realizowaliśmy film z własnych pieniędzy, ale żeby go dokończyć potrzebna nam jest Wasza pomoc. W tej chwili jesteśmy zwykłymi żebrakami i prosimy wszystkich o wsparcie. Zaufało nam do tej pory mnóstwo osób i możliwe, że już więcej taka szansa nie będzie nam dana, dlatego musimy ją wykorzystać.

Poniżej możecie zobaczyć link do naszych prac:
https://vimeo.com/user55023614


ZARYS FABUŁY

thumb_86835e4_resize_1920_1080.jpg   
    Jacek zauroczony Polską Szkołą Filmową tęskni do romantycznych gestów, patetycznych scen i filmowych pożegnań. Stara się nadać swojemu życiu filmowości, próbuje powtórzyć motywy zobaczone na ekranie, jednak z marnym skutkiem. Pewnego dnia na jego drodze staje Małgorzata – młoda atrakcyjna dziewczyna, pracująca w jednej z warszawskich kawiarni. Dwoje obcych sobie ludzi spędza ze sobą jeden wieczór i już nigdy więcej mają się nie zobaczyć. To rodzaj wyjątkowego spotkania, do którego oboje będą długo wracać pamięcią. Szybko okazuje się, że filmowe spotkania w prawdziwym życiu niosą ze sobą wiele rozczarowań. Chłopak kreuje idealną wersję siebie, a zadurzona w nim dziewczyna jest coraz bardziej zmęczona jego zachowaniem. Po czasie bohater nie jest pewien, czy uzależnił się od tych wieczorów, czy od niej samej.

thumb_d10866d_resize_1920_1080.jpg 
    Jakiś czas temu zdaliśmy sobie sprawę, że każdy ma swój własny sposób ucieczki. Każdy z nas pragnie w swoim życiu doświadczać magii i my chcemy te nasze współczesne pragnienia pokazać w tym filmie. Chcemy nakręcić film o ludziach, o relacjach, o niemożności pogodzenia się z tym, co niesie nam rzeczywistość i o strachu, żeby dzielić życie z drugim człowiekiem. To film, który stawia przed nami wiele pytań. Wierzymy, że każdy znajdzie w nim cząstkę siebie. W końcu wszyscy chcemy być niewinnymi czarodziejami.

KIM JESTEŚMY?

    Film to nasze wspólne dzieło i każdy z nas daje cząstkę siebie. Udało nam się stworzyć ekipę zaangażowanych, młodych, a co najważniejsze twórczych i wrażliwych osób. Głęboko wierzymy, że dzięki połączeniu naszych pasji stworzymy nasz wymarzony film. W większości jesteśmy grupą studentów szkół filmowych, pasjonatów kina i po prostu dobrych znajomych.

AUTOR

Reżyser / DOP - Alan Ruczyński

thumb_8e59a52_resize_1920_1080.jpg

Absolwent lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Student realizacji obrazu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej, laureat konkursu na stypendium naukowe. Uczestnik kursów filmowych w Niemczech i Danii. Zakochany w Polskiej Szkole Filmowej i wszystkim, co czarno-białe.

OBSADA

Małgorzata - Agnieszka Kościelniak

thumb_3a60ce7_resize_1920_1080.jpg
fot. Piotr Kręglicki

Studentka V roku krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i etatowa aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W roku 2016 zagrała w spektaklu dyplomowym "Do DNA" w reżyserii Ewy Kaim, który brał udział w międzynarodowych festiwalach w Warszawie, w Brnie i w Pradze oraz był wielokrotnie nagradzany m.in. za najlepszy krakowski spektakl roku 2016. Za rolę w dyplomie otrzymała nagrodę Grand Prix na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Studencką Nagrodę Teatralną w kategorii Najlepsza Aktorka Młodego Pokolenia. Zrealizowała spektakle: "Opętani", "Solaris", "Obóz Katarakta", "In Dreams Begin Responsibilities [zobowiązania rozpoczynają się w snach]" oraz "Z biegiem lat, z biegiem dni  [gdzie jest Pepi]".

Jacek - Hubert Paszkiewicz

thumb_4c9566e_resize_1920_1080.jpeg

Student V roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Białej Podlaskiej w klasie trąbki. Trenował sportowy taniec towarzyski. Zagrał w kilku etiudach filmowych Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2016 roku zagrał w filmie Borysa Lankosza pt. „Autor Solaris”. Współpracuje z warszawskim Teatrem Polskim (Thermidor – reż. Edward Wojtaszek) oraz Teatrem Narodowym (Suplement: Soplicowo-owoclilpoS – reż. Piotr Cieplak i Opowieść zimowa – reż. Marcin Hycnar). W 2017 roku zagrał w spektaklach dyplomowych: ICOIDI w reż. Mai Kleczewskiej oraz Pelikan/Zabawa z ogniem w reż. Jana Englerta. Profil na stronie Agencji:  jumpproduction.pl/actors/show/56

PODSUMOWANIE

    Przez cały okres przygotowań, każdego dnia na naszej drodze pojawiały się nowe przeszkody, jedna z nich do dziś jest szczególnie trudna - jest nią brak pieniędzy. Potrzebujemy Waszego wsparcia! Wierzymy, że nasza prośba trafi do osób, które będą chciały nam pomóc. Dlaczego? Nie tylko z powodu wiary w nasz film albo dzięki przekonującemu opisowi projektu. Mamy nadzieję, że pomogą nam również Ci, którzy mają marzenia i wiedzą jak trudno je spełniać. Nieważne czy wspomożecie nas wpłacając 10 czy 50 złotych, liczy się gest. Wspierają nas bliscy i życzliwe nam osoby. Niestety nie jesteśmy w stanie obejść wszystkich ograniczeń. Z tego powodu potrzebujemy    3 000 zł, żeby dokończyć nasz film. Każda pomoc będzie dla nas niezwykle cenna.

thumb_29e9320_resize_1920_1080.jpg
Regulamin komentowania