Lekarze w górach

Projekt
zakończony
685
/ 7000 zł
14
wspierających
 

O Projekcie

Wszyscy wiemy o udziale lekarzy w wyprawach ratunkowych w Tatrach, ich obecności w strukturach TOPR oraz ich udziału w wyprawach wysokogórskich. Czy na pewno wiemy jaka jest ich rola? na czym polega ich wkład w wyprawy? czym jest medycyna górska?


thumb_d092748_resize_1920_1080.jpgthumb_b06c0ca_resize_1920_1080.jpgthumb_dea0895_resize_1920_1080.jpg


Czy można operować na wysokości kilku tysięcy metrów? czym naprawdę jest taka górska przychodnia samobieżna czyli lekarz dużej wyprawy himalajskiej?

Co można zrobić kiedy pojawia się hipotermia, odmrożenia czy choroba wysokościowa?

W filmie pojawiają się lekarze współpracujący z TOPR, mający doświadczenie w wyprawach ratunkowych w Tatrach i Himalajach gdzie trafili wyposażeni w tatrzańskie doświadczenie ale również tacy, których doświadczenie dotyczy tylko gór najwyższych. 

thumb_461cb7c_resize_1920_1080.jpg

O przyszłości medycyny górskiej opowiedzą ratownicy medyczni, którzy odgrywają coraz większą rolę we współczesnym ratownictwie górskim. Osobnym rozdziałem jest udział wybitnych himalaistów, którzy opowiedzą o roli lekarzy z ich punktu widzenia pacjenta i kolegi z wyprawy ale również ofiary odmrożeń. Temat jest bardzo, bardzo szeroki ale to co najważniejsze udało się zmieścić w 70 minutach filmu.


W filmie udział wzięli:

Józef Janczy - lekarz, ratownik TOPR, prezes TOPR, lekarz wypraw wysokogórskich
Robert Janik - lekarz, ratownik TOPR, były Naczelnik TOPR m.in. lekarz zimowej wyprawy na Mt.Everest 1989
Roman Mazik - lekarz, ratownik TOPR, lekarz wypraw wysokogórskich
Andrzej Górka - ratownik medyczny, ratownik TOPR
Kuba Jasiński - lekarz, ratownik TOPR
Lech Korniszewski - prof medycyny, lekarz wielu wypraw wysokogórskich
Maciej Pawlikowski - ratownik TOPR, himalaista
Maciek Stańczak - ratownik medyczny, himalaista
Darek Załuski - himalaista, filmowiec


Na co zbieramy?


Film jest na ostatnim etapie montażu. Zbieramy pieniądze na jego dokończenie czyli na prace nad udźwiękowieniem, kolorkorekcją i masteringiem DVD. 


Reżyser


Jerzy Porębski jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych Polskich reżyserów filmów dokumentalnych o tematyce górskiej. Szczegóły jego dorobku filmowego na portalu Film Polski


Producent


Bartosz Iłowski - filmem i telewizją zajmuje się od ponad 20 lat. Wspólnie z Jerzy Porębskim, pracował przy realizacji większości jego filmów. Na codzień zajmuje się realizacją dużych projektów telewizyjnych a od ponad 10 lat uczy również w Szkole Filmowej w Łodzi. 


Facebook


Regulamin komentowania