Niepełnosprawni - pełnosprawni w sporcie!

Projekt
zakończony
25
/ 700 zł
3
wspierających
 

Jesteśmy już z Wami od blisko pięciu lat. Codziennie staramy się informować Was o tym, o czym inni nie informują. Piszemy o sportach, które innych nie interesują. Robimy to z pasji. Dla siebie, dla Was i dla parasportowców. Działamy na zasadzie non-profit. Nie mamy z tego nic, prócz satysfakcji, że robimy coś dobrego. 

Tym razem to my potrzebujemy Waszej pomocy. Utrzymanie strony internetowej wbrew pozorom kosztuje. Musimy przedłużyć serwer WWW i przy okazji domenę, aby móc dalej działać i robić to, co robimy. Dlatego liczymy na Waszą pomocną dłoń.

Na Facebooku jesteśmy od końca sierpnia 2012 roku, działamy tam pod nazwą Niepełnosprawni - Pełnosprawni w Sporcie. Strona ta powstała jako odpowiedź na brak telewizyjnej transmisji z letnich igrzysk igrzysk paraolimpijskich, które w tym czasie odbywały się w Londynie. To właśnie w tym miejscu, jedynym na całym Facebooku, kibice mogli być na bieżąco w wynikami wszystkich występujących na Wyspach Polaków.

Od tamtego czasu na naszym profilu stopniowo przybywało sympatyków sportów paraolimpijskich. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, na kilka tygodni przed igrzyskami paraolimpijskimi w Rio, naszą stronę obserwowało 2500 fanów. Po igrzyskach tych nastąpiła prawdziwa eksplozja polubień strony. W trakcie 12 dni sportowych zmagań na naszej stronie zagościło na stałe ponad 4700 nowych obserwatorów. Podczas tych igrzysk swoimi wpisami na Facebooku dotarliśmy wówczas do ponad 5 milionów osób. Jednym z postów podsumowujących starty Polaków w Rio, który zamieszczamy poniżej, w ciągu zaledwie dwóch dni udało nam się dotrzeć do ponad 3,2 mln (!) osób.

20536304_1587457817993819_1479427543_o-6

Wyniki te tak nas zmobilizowały do dalszego działania, że w kwietniu tego roku stworzyliśmy stronę www.parasportowcy.pl stanowiącą integralną część naszego facebookowego profilu, na której staramy się na bieżąco publikować wyniki biało-czerwonych nie tylko na międzynarodowych arenach. Na chwilę obecną nasz profil lubi blisko 9400 osób. Nie ma w sieci drugiej tak licznie obserwowanej strony ukierunkowanej wyłącznie na sport paraolimpijski.

Koszt przedłużenia serwera i domeny na następny rok to niecałe 700 złotych. Tyle musimy zebrać, a dni mamy niewiele, bo serwer opłacić trzeba do 20 sierpnia. Co oferujemy w zamian? Przede wszystkim będziemy Wam wdzięczni i będziemy robić to co robimy - pisać o tym o czym inni nie piszą.

Jeżeli chciałbyś/-abyś nam pomóc,  to wystarczy wpłacić dowolną kwotę. Za każdą pomoc bardzo dziękujemy!

CO JAK UZBIERAMY WIĘCEJ PIENIĘDZY?

Wtedy resztę zebranych funduszy chcemy przeznaczyć na promocję naszej strony w Internecie oraz na Facebooku. Dzięki temu będziemy mogli trafić do większej liczby osób.

KILKA SŁÓW O NAS!

  • Emilia Minkowska, współtwórczyni portalu parasportowcy.pl. Od kilku lat wielka fanka parasportów. Uzależniona od sportowych emocji, książek i gotowania. Już niedługo Pani Magister pedagogiki specjalnej, której życiowe cele nie mieszczą się już na jednej kartce. Wszystkie zamierza zrealizować. 
  • Adrian Lipiński, współtwórca portalu parasportowcy.pl. Od najmłodszych lat pasjonat sportu olimpijskiego, a od kilku – paraolimpijskiego. Wielbiciel seriali politycznych i kryminalnych oraz dobrej muzyki.
  • Paulina Królak, współtwórczyni portalu parasportowcy.pl. Pasjonatka historii igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Uczestniczka sztafety z ogniem olimpijskim przed Igrzyskami XXX Letniej Olimpiady w Londynie. Uzależniona od książek, czekolady i adrenaliny.
  • Dawid Zieliński, współtwórca portalu parasportowcy.pl, oraz założyciel pierwszego profilu facebookowego z relacjami na żywo odnośnie naszych paraolimpijskich osiągnięć. Na co dzień świeżo upieczony tata.
Regulamin komentowania