Wystawa fotografii "Modlitwa"

Projekt
zakończony
690
/ 4500 zł
8
wspierających
 

O projekcie

Modlitwa” jest jednym z najważniejszych dla artystki projektów autorskich. Składa się on z krótkometrażowego filmu oraz cyklu zdjęć, który pomyślany jest jako niezależny od filmu. Zdjęcia były realizowane zarówno w zabytkowych miejscach Krakowa, jak i w mrocznych ruinach pięknego niegdyś pałacu w Sławikowie. Wpływ na scenariusz "Modlitwy" miały osobiste przemyślenia autorki oraz jej zamiłowanie do romantyzmu, stąd pojawiają się tu takie elementy jak kontakt ze światem pozazmysłowym, nieszczęśliwa miłość, wprowadzenie wątków baśniowych, fantastycznych, tajemniczość czy sama obecność Lucyfera – buntownika. Inspiracją był także romantyczny poemat "Demon" Michaiła Lermontowa, legendy oraz cmentarne posągi aniołów. Podobnie jak w dramacie „Faust” Goethego bardzo istotną rolę w fabule filmu odegrało lustro. To za jego pośrednictwem upadły anioł pokazuje głównej bohaterce pragnienia, które ona usiłuje zagłuszyć w sobie, jej drugą naturę. Adorowaną przez Demona Rozalię, w którą wcieliła się Joanna Panicz, dręczą sprzeczne emocje.

Ukoronowaniem pracy nad "Modlitwą" jest wystawa fotografii połączona z premierą filmu w dniu jej otwarcia. Będzie miała miejsce w Galerii Sztuki A1 w Krakowie. Wydarzeniami towarzyszącymi będą pokaz XIX-wiecznej mody przygotowany przez Annę Moryto oraz recital Hanki Wójciak. Oprócz fotografii będzie wystawiona makieta realistycznych skrzydeł (rozpiętość ponad 3,5 m), która była częścią scenografii w tym projekcie.

Wydarzenie na FB: Wystawa fotografii "Modlitwa"

Plakat promujący wystawę:

thumb_e299c3a_resize_1920_1080.jpg

Patronat medialny nad wystawą objęli:

  • Fundacja Niezła Sztuka,

  • portal informacyjny KULTURAtka

  • portal dla kobiet VitWoman,

  • portal dla kobiet Obcasy.pl,

  • magazyn Imperium Kobiet,

  • magazyn Mega*Zine Lost & Found

  • wydawnictwo Moroszka


Przykładowe fotografie:

thumb_b51d3df_resize_1920_1080.jpg

O autorze

thumb_6e1ba5d_resize_1920_1080.jpg

Katarzyna Bajda-Rusztowicz, aka Flowing Swan – urodzona w 1983 r. w Puławach, a obecnie mieszkająca pod Krakowem, polska artystka fotografik specjalizująca się w portrecie, fotografii mody oraz akcie. Od dziecka wykazywała zdolności i zainteresowania plastyczne. Pasję zaszczepili w niej rodzice. „Fotografia była w moim życiu gdzieś w tle od zawsze. Ze wczesnego dzieciństwa pamiętam czas, kiedy mój tata wywoływał w kuchni swoje zdjęcia, robione Zenitem, czarno-białe fotografie wyłaniające się w kuwetce z wodą. Patrzyłam na ten proces oczarowana, lubiłam mu towarzyszyć podczas Jego pracy”. Jednak dopiero siedem lat temu zaczęła myśleć o fotografii jako swojej drodze twórczej. Na potrzeby własnych projektów często samodzielnie tworzy scenografie i elementy kostiumów, lubi łączyć ze sobą różne sposoby artystycznej ekspresji. Jej styl często bywa określany jako malarski lub baśniowy. Przeprowadziła kilka sesji zdjęciowych w kreacjach takich projektantów jak: Magdalena Carter, Lidia Sajdak, Piotr Pandyra, Magdalena Wilk-Dryło, Małgorzata Motas, Małgorzata Chara, czy Nika Danielska.


Zapraszam na fanpage: Flowing-Swan


Na co potrzebne są pieniądze?

Środki potrzebne są na wykonanie wysokiej jakości wydruku wystawy fotografii w większym formacie na tablicach PCV lub płótnie oraz pokrycie pozostałych kosztów związanych z organizacją wydarzenia. Najważniejszym moim celem jest w pełni profesjonalny efekt. 


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę