CATCHERS

Projekt
zakończony
560
/ 25000 zł
5
wspierających
 

C.A.D. Catchers to projekt skupiający wokół siebie społeczność ludzi, których pasją jest taniec i wszystko, co z nim związane i którzy chcą swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem dzielić się z każdym zainteresowanym. Obecnie pracujemy  nad stworzeniem najbardziej innowacyjnych narzędzi do nauki tańca, choreografii oraz rytmiki, z których będziecie mogli korzystać już na przełomie września i października za pośrednictwem naszej platformy internetowej cadcatchers.com. Powstała ona w odpowiedzi na potrzeby zarówno osób, którym taniec potrzebny jest jak powietrze (24h/dobę w każdym miejscu, w którym przebywają), jak i z myślą o osobach np. mieszkających w mniejszych miastach, w których brakuje profesjonalnej kadry, infrastruktury czy po protu chęci  stworzenia możliwości dla początkujących lub rozwijających się tancerzy.

Narzędzia wykorzystane na cadcatchers.com powastały w oparciu o autorską metodę stworzoną przez pomysłodawcę projektu Catchers - Pawła Zająca, choreografa i tancerza z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w nauce tańca w różnych środowiskach i grupach wiekowych.

Ta metoda to Finger Rhythmics. Opiera się ona na wystukiwaniu thumb___finger_adaptiveResize_600_600.JPrytmu uderzając czterema palcami dłoni o kciuk, a następnie przenoszeniu tak rozliczonego utworu muzycznego na ruch całego ciała.

Platforma cadcatchers.com będzie najbardziej innowacyjnym na skalę światową miejscem w Sieci, w którym będzie można uczyć się, dzielić się swoimi umiejętnościami oraz zostać członkiem tanecznej społeczności.

Podstawowe nowatorskie rozwiązania, które zastosujemy:

  1. Udostępnianie w formie filmów instruktażowych lekcji tańca w obszarze Dance Catchers (w niespotykanej dotąd nigdzie indziej formie);
  2. Udostępnienie oprogramowania do tworzenia własnych choreografii (solo i grupowych) za pomocą graficznych wizualizacji ruchu - niespotykana dotąd nigdzie na świecie aplikacja;
  3. Udostępnienie narzędzi do rozwijania umiejętności rytmicznych (opartych na metodzie Finger Rhythmics);
  4. Możliwość zarabiania przez użytkowników naszego portalu na udostępnionych lekcjach i materiałach edukacyjnych;
  5. Pośrednictwo na linii artysta – agencja eventowa (oprawa artystyczna eventów)

Podział portalu na tematyczne strefy pozwoli Wam szybko dotrzeć do materiałów, które Was interesują. Ponadto chcemy udostępnić Wam również fukcjonalności społecznościowe (tablica, wiadomości, mój profil, galeria zdjęć), dzięki którym będziecie mogli nawiązać kontakt z innymi członkami Catchers - poznawać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i dzielić się swoimi działaniami.

Współtwórcami portalu i naszą podstawową bazą pedagogiczną są profesjonalni tancerze, choreografowie i instruktorzy, znani w Polsce i na świecie, którzy postanowili podzielić się z Wami swoim doświadczeniem oraz wiedzą. Mamy w swoich szeregach niesamowitą mieszankę reprezentowanych stylów, rodzajów i technik tańca.

Catchersami zostali do tej pory między innymi :

.

thumb_juja_adaptiveResize_600_600.jpg

 

 Ania "Youya" Jujka

 Ceniona tancerka, bomba energetyczna, profesjonalistka m.in. w  dziedzinach hip-hopu, jazzu i house'u; członkini jury licznych konkursów tanecznych oraz organizator wielu przedsięwzięć artystycznych z tańcem powiązanych.

thumb_aniach_adaptiveResize_600_600.jpg

 

Ania Chagowska

Jedna z czołowych postaci na światowej scenie salsy. Występowała na pokazach i w konkursach na różnych kontynetach, gdzie kolekcjonowała ogrom doświadczenia. Od 13 lat pod szyldem Salsa Libre aktywizuje środowiska salsowe w Polsce. W swojej pracy z tańcem stawia na indywidualność i kobiecość.

thumb__10592898_306852616159649_39275261

Jarek "Edwin" Siwek

Specjalista od lockingu w naszej ekipie. Tancerz z wieloletnim doświadczeniem, założyciel stworzyszenia Warszawski Funk. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów, zwycięzcatanecznych konkursów oraz współtwórca spektakli teatralnych

_IMG_6291.jpg

Angélica Zaremba Luengas

Tancerka, choreograf oraz instruktorka o latynoskim temperamencie i korzeniach. Uczestniczka licznych festiwali oraz wydarzeń związanych z tańcem, w Polsce oraz za oceanem. Swoją wiedzą dzieliła się będąc w kadrze Warszawskiej Szkoły Baletowej. Współpracowała przy tworzeniu spektakli teatralnych oraz programów telewizyjnych .

IMG_9131.jpg

Adriana Goulart

Tancerka, instruktorka, choreograf, brazylijska bomba sambowej energii! Już jako dziecko występowała na sławnych na całym świecie pokazach w Rio de Janeiro. Współpracowała przy oprawie artystycznej licznych programów telewizyjnych.Poza tworzeniem niesamowitych choreografii zajmuje się również przygotowaniem strojów estradowych oraz przekazuje swoją wiedzę i uczy tajników samby innych instruktorów.

_IMG_5896.jpg

Łukasz „Słoń” Słaniewski

Tancerz, choreograf, muzyk, instruktor… Przez lata samodoskonalenia w tańcu połączył salsę z elementami tańca współczesnego i jazzu tworząc własny niepowtarzalny styl. Kształci się również w innych technikach, takich jak hip-hop, popping, klasyka czy step. Jest współzałożycielem i członkiem stowarzyszenia Warszawski Funk oraz współtwórcą szkoły Latin Groove.

thumb____pawell_adaptiveResize_600_600.j

Paweł Zając

Choreograf, instruktor oraz pedagog tańca. Pomysłodawca projektu C.A.D. Catchers oraz twórca innowacyjnej metody nauki rytmiki Finger Rhythmics. 

Pierwszy z Catchersów ;)

Portal będzie otwarty na wszystkich artystów, którzy chcą za naszym pośrednictwem dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Środki, które zbieramy posłużą rowinięciu naszej działalności oraz skupieniu wokół naszej Idei jak największej grupy pozytywnych osób zainteresowanych tańcem i wszystkim, co się z nim wiąże.

W nasze przedsięwzięcie zaangażowanych jest już kilkadziesiąt osób, a grupa ta z dnia na dzień się powieksza. Są to ludzie związani z różnymi zawodami, łączący siły, by rozpocząć prawdziwą taneczną rewolucję! Artyści, programiści, informatycy, animatorzy 3D, PRowcy, ekipy wizażu, ekipy nagraniowe i postprodukcyjne, i wiele innych... Ale najważniejsi jesteście Wy - członkowie naszej społeczności!

W odróżnieniu od innych tego typu akcji, my chcemy zaoferować każdemu, kto się w nią włączy coś więcej niż tylko wdzięczność (która oczywiście będzie ogromna!). Osobom, które nas wesprą dajemy wyjątkową możliwość dostępu do naszej platformy w pierwszej kolejności, przed innymi użytkownikami. Chcemy, żebyście mogli poczuć się częścią naszej społeczności i korzystać z przywilejów z tym związanych :) 

Każda wpłacona przez Was kwota będzie miała odzwierciedlenie w pakiecie punktów dających Wam dostęp do platformy przed innymi użytkownikami i korzystania z jej odpłatnych funkcji. Im kwota będzie wyższa, tym ten pakiet będzie pełniejszy i da Wam więcej możliwości rozwoju.

Narzędzia, z których będziecie mogli korzystać to m.in. :

VIDEO PLAYER - innowacyjny odtwarzacz video, w którym możecie korzystać z materiałów do nauki tańca,                             wykorzystując widok z różnych kamer i perspektyw, modyfikację tempa i inne funkcjonalności.

RHYTHM CHECKER - program wspomagający naukę podstawowych zasad rytmiki oraz rozwijający umiejętności z tej                             dziedziny.

CHOREO MAKER - aplikacja do tworzenia choreografii (solo i grupowych) wykorzystująca niespotykany wcześniej                             nigdzie na świecie system animacji 3D

.

Juz dzisiaj zostań CATCHERSEM i bądź częścią tanecznej rewolucji! :)

thumb__catchersskok_adaptiveResize_600_6

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę