Jurta dla Bazy Marzeń. Leśnego Przedszkola Wolnych Dzieci

Projekt
zakończony
3900
/ 35000 zł
69
wspierających
 
Typ projektu:

Tworzymy w Trójmieście kolejny punkt na mapie leśnych przedszkoli w Polsce!

W naszym kraju jest zdecydowanie za mało leśnych przedszkoli. Zmieńmy to razem! 
Projekt edukacyjny fundacji Inspirja, jakim jest Baza Marzeń, to jedna z nielicznych tego typu inicjatyw w Polsce - w całym naszym kraju jest ich kilkanaście, natomiast dla porównania w Niemczech około 1500. Na szczęście idea leśnej edukacji rozbudza coraz większe zainteresowanie wśród rodziców małych dzieci. Dzieje się tak m. in. w Trójmieście, stąd też chcemy otworzyć drugi oddział naszej Bazy w ogrzewanej, całorocznej jurcie. Działając jako projekt edukacyjny, nie przysługują nam państwowe subwencje, a wsparcie finansowe, które otrzymujemy od rodziców, nie wystarcza na pokrycie kosztów takiej inwestycji. Dlatego teraz potrzebujemy Twojego wsparcia! 

Z Twoją pomocą mamy szansę odmienić oblicze polskiej edukacji.


thumb_499b5c6_resize_1920_1080.jpg

Co jest celem naszej akcji?

Zakup jurty, która w ciągu dnia, od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 17.00, posłuży jako baza dla leśnego przedszkola, a popołudniami oraz w weekendy stanie się także nowym, alternatywnym miejscem różnorodnych spotkań (warsztatów, szkoleń, koncertów itp.), przeznaczonych już nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.


thumb_ed4bde3_resize_1920_1080.jpg

Czym jest leśne przedszkole?

Jest to miejsce, w którym dzieci większość czasu, niezależnie od pogody spędzają na świeżym powietrzu, swobodnie się bawiąc i eksplorując otaczający je świat. Towarzyszą im w tym uważni i empatyczni opiekunowie. Choć w naszym kraju jest to nadal mało znana inicjatywa, w Europie jest bardzo popularna i oceniana jako jedna z najlepszych form edukacji przedszkolnej służącej wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Dla przykładu w Niemczech jest około 1500 leśnych przedszkoli, przy czym w samym Berlinie mieści się ich około 20. Te liczby dają do myślenia i pokazują jak wiele możemy jeszcze wspólnie zrobić! Pomagając finansowo teraz naszej fundacji, przyczyniasz się do szerzenia idei leśnej edukacji w Polsce.

Kim jesteśmy? Jakie przyświecają nam wartości?

Jesteśmy grupą ludzi z pasją, składającą się z osób z przygotowaniem pedagogicznym i psychologicznym, entuzjastów alternatywnej edukacji oraz miłośników aktywnego i zdrowego trybu życia. Połączyło nas dążenie do stworzenia bezpiecznego miejsca rozwoju dla dzieci w wieku przedszkolnym.


thumb_5c65270_resize_1920_1080.jpg

Miejsca, w którym dzieci:

- będą mogły rozwijać swoje wrodzone zdolności, nawiązać więź z naturą i poczuć odpowiedzialność za świat, w którym żyją,

- nauczą się rozpoznawać swoje uczucia, radzić sobie z nimi i komunikować się w duchu szacunku i miłości z innymi ludźmi,

- każdego dnia będą się stawać coraz bardziej samodzielne, świadome siebie i swojej wartości, a jednocześnie gotowe na tworzenie wspólnoty, w której potrzeby każdego jej członka są ważne i warte uwzględnienia,

- będą przebywać pod okiem dorosłych, którzy wsłuchują się w ich potrzeby, niczego nie narzucają, starają się inspirować do podejmowania coraz to nowych wyzwań oraz służą pomocą i wsparciem zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne, a wszystko z poszanowaniem granic i godności swoich małych podopiecznych.


thumb_1b372e6_resize_1920_1080.jpg


Wierzymy głęboko, że dorastanie w takiej atmosferze pomoże im w przyszłości być prawdziwie szczęśliwymi, realizować marzenia, żyć w zgodzie ze sobą i zmieniać w swoim bliższym i dalszym otoczeniu to, co warte jest zmiany

Co zrobiliśmy do tej pory?

W drugiej połowie 2016 roku, pod skrzydłami fundacji Inspirja, rozpoczęliśmy projekt edukacyjny Baza marzeń. Trójmiejskie leśne przedszkole wolnych dzieci, w którym od początku staramy się wcielać w życie przyświecające nam ideały. Na obrzeżach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego udało się nam stworzyć przyjazną przestrzeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Całoroczna, ogrzewana jurta okazała się nie tylko świetną bazą dla leśnego przedszkola, ale fantastycznym miejscem na różnorodne spotkania, takie jak warsztaty, szkolenia, czy kameralne koncerty. 

W ciągu tego stosunkowo krótkiego czasu udało się nam zdobyć zainteresowanie sporej grupy osób, które chcą by ich dzieci dołączyły do naszego projektu lub pragną wziąć udział w organizowanych w jurcie spotkaniach albo sami mają pomysł na takie spotkanie. Jednak nasza obecna jurta jest już na to wszystko za mała


thumb_ea44725_resize_1920_1080.jpg

Być może i Ty chcesz, by:

- Twoje dziecko dołączyło do naszego projektu?

- wziąć udział w którymś ze spotkań organizowanych w jurcie? 

- masz pomysł, co Ty możesz w niej przeprowadzić? 

A być może sam pół dzieciństwa spędziłeś, wisząc na drzewie do góry nogami, zbierając borówki, czy bawiąc się ze zwierzakami i tym samym bliska jest Ci idea tego projektu?


Jeśli tak, to dołącz do naszej akcji! Pomóż nam! Wspomóż ten projekt na platformie OdpalProjekt.pl, otrzymaj nagrodę i podaj tę informację dalej.

Na co przeznaczymy Twoje pieniądze?

By zrealizować nasz plan potrzebujemy zakupić:

- szkielet jurty o średnicy 7m i powierzchni 38 m2,
- powłokę razem z matą termoizolacyjną,
- drzwi,
- podłogę wraz z ociepleniem,
- piec typu koza, którą będziemy ogrzewać przestrzeń jurty.

thumb_4a34201_resize_1920_1080.jpg


Jest takie chińskie przysłowie: “Jeśli planujesz na rok naprzód, posadź ryż; jeśli planujesz dziesięć lat naprzód, zasadź drzewo; jeśli planujesz sto lat naprzód, zainwestuj w edukację”. Wspierając nas finansowo, pomagasz zrealizować marzenie o edukacji przyjaznej ludziom i naturze; edukacji, dzięki której możemy wspólnie zmienić świat.


thumb_9756fe2_resize_1920_1080.jpg


Już wpłata 10 PLN to dołożenie cegiełki do rozwoju tego projektu.

30 PLN to możliwość udziału we wspólnym pikniku.

A 150 PLN to okazja, by przeprowadzić własny, dwugodzinny warsztat w nowo wybudowanej jurcie.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Odwiedź na facebooku
Napisz maila: [email protected]

Liczymy na Twoją pomoc! Wesprzyj nas i stań się współtwórcą tego projektu!


thumb_7bbeebb_resize_1920_1080.jpg

Z ciepłymi pozdrowieniami

zespół Bazy Marzeń
Ewa, Maria, Wojtek, Łukasz, Olga, Kasia, Ada, Ania, Tadeusz, Agnieszka, Ula, Agata

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę