15 EDYCJA PRZEGLĄDU FILMÓW ETNOGRAFICZNYCH "OCZY I OBIEKTYWY"

Projekt
zakończony
105
/ 5000 zł
4
wspierających
 

Cztery dni filmowych podróży, spotkania z ciekawymi gośćmi, warsztaty dla najmłodszych uczestników oraz panel dyskusyjny. Oczy i Obiektywy to wyjątkowy przegląd filmów etnograficznych, który swoją różnorodną tematyką zainteresuje etnografów, antropologów, podróżników, pasjonatów kultury oraz każdego kto interesuje się otaczającym nas światem. 


Przegląd filmów etnograficznych to również ciekawa alternatywa dla miłośników podróżowania. Z powodu panującej epidemii wielu z nas zostało pozbawionych możliwości wyjazdów oraz zwiedzania świata w tradycyjny sposób. Oczy i Obiektywy pozwolą Wam na chwilę zapomnieć o trudnościach związanych z przemieszczaniem się. Zabierzemy Was w czterodniową podróż po najciekawszych miejscach świata i to bez wychodzenia z sali kinowej!  


thumb_f55c357_resize_1920_1080.jpg

Materiały promocyjne do filmu Reindeer RIder

Podczas tegorocznego przeglądu widzowie będą mieli okazję poznać współczesne życie syberyjskich pasterzy reniferów, wraz z czeską instagramerką poznać codzienność Ugandy, odwiedzić himalajską wioskę i poznać historię „zmęczonego miasta”. 


“Oczy i Obiektywy” to również ciekawe rozmowy i spotkania z wyjątkowymi gośćmi! Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w debacie antropologicznej, spotkać się i porozmawiać  z  Pawliną Carlucci Sforzą oraz Magdaleną Lubańską, autorkami filmu “Wielki Strach”, oraz przenieść się w świat muzyki folkowej podczas koncertu zespołu Stój Katarzyno


Wszystko to czeka na Was w dniach 23-26 października 2020 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie!


thumb_5fc203e_resize_1920_1080.jpg

Materiały promocyjne do filmu Reindeer RIder

Dlaczego odpalamy zbiórkę?


Oczy i Obiektywy to przegląd przygotowany przez pasjonatów

i wolontariuszy. Organizujemy cztery niebiletowane dni filmów, spotkań oraz warsztatów i chcemy zapewnić wam jak najlepsze wrażenia festiwalowe. Wszystko co robimy wymaga od nas nie tylko poświęcenia czasu, ale też i sporego budżetu. Wpłata na Oczy i Obiektywy jest całkowicie dobrowolna, jeśli macie ochotę wesprzeć nasz kulturowy projekt i pomóc nam w kontynuowaniu naszej filmowej pasji, będzie nam niezmiernie miło!


Pieniądze ze zbiórki zostaną wykorzystane na opłacenie kosztów związanych z organizacją wydarzenia: m.in. opłaceniem honorariów dla artystów występujących na naszym wydarzeniu, przygotowaniem materiałów graficznych oraz zakupem licencji ZAiKS. 


Będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji o tegorocznej zbiórce i zapraszamy wszystkich na 15. Przegląd Filmów Etnograficznych “Oczy i Obiektywy”! 


thumb_459aa84_resize_1920_1080.jpg

Materiały promocyjne do filmu LOO-LOO LOO-LOO


Oczy i Obiektywy 


Oczy i Obiektywy to coroczny przegląd filmów etnograficznych organizowany przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego. Podczas przeglądu pokazywane są filmy polskich i zagranicznych twórców – zarówno nowości, jak i twórczość klasyczna, której do tej pory szersza widownia nie miała szansy poznać.

Układając program festiwalu ogłaszamy szeroki międzynarodowy nabór. Korzystamy też ze współpracy z wiodącymi, światowymi ośrodkami antropologii wizualnej oraz najważniejszymi festiwalami filmów etnograficznych
W piętnastoletniej historii Oczu i Obiektywów współpracowaliśmy m.in. z Royal Anthropological Institute, Granada Centre for Visual Anthropology czy Moskiewskim Uniwersytetem Państwowym im. Łomonosowa.


Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Powstało w 2006 roku w Warszawie z inicjatywy studentów i absolwentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.  Obszarem naszych zainteresowań jest zarówno tradycyjna kultura ludowa, jak i współczesność np. procesy emancypacyjne, czy problemy grup mniejszościowych.

Do celów Stowarzyszenia należą m.in. budowanie postaw otwartości i tolerancji, rozumienia własnej kultury, przełamywania stereotypów, umiejętności odczytywania kodów kulturowych i posługiwania się nimi, wspieranie i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, czy promocja etnologii jako nauki.

Organizatorzy:

thumb_c0960cb_resize_1920_1080.jpgthumb_f66a02d_resize_1920_1080.jpgthumb_3263f74_resize_1920_1080.jpg

Monika Zaliwska     Kamil Dąbrowski    Mateusz Kłos

Odwiedźcie naszego Facebooka, gdzie wrzucamy aktualności o przeglądzie i nie zapomnijcie wspomnieć o nas swoim znajomym!

Facebook: https://www.facebook.com/oczy.obiektywy/ 
Strona www: http://oczyiobiektywy.pl 
Instagram: https://www.instagram.com/oczyiobiektywy/


***
Oto lista książek, które możecie otrzymać w podziękowaniu za wsparcie naszego projektu:


thumb_c630b2a_resize_1920_1080.jpg

Projekt grafiki: Klara Keler


thumb_2a31aaf_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę