Razem dla kultury

Projekt
zakończony
160
/ 45000 zł
3
wspierających
 

Razem dla kultury

Prośba o współfinansowanie


W dniach 1 – 3 października London Chorus, Chór Warszawski oraz Warsaw Camerata zagrają w Warszawie serię koncertów dedykowanych kontynuowaniu dobrych relacji angielsko-polskich. Pod patronatem Ambasady Brytyjskiej oraz Rady Brytyjskiej zaprezentujemy trzy koncerty w trzy dni, na zorganizowanie których musimy zebrać dofinansowanie w wysokości 50,000 złotych. Potencjalnym sponsorom chcielibyśmy zaoferować wyjątkową możliwość wsparcia tego głośnego wydarzenia oraz promocji angielsko-polskiej współpracy. POMYSŁ

W grudniu 2016 roku najbardziej wszechstronny amatorski chór londyński, London Chorus, wystąpił do FNOK ze wspaniałą propozycją zorganizowania w Warszawie serii koncertów wspólnie z Chórem Warszawskim oraz orkiestrą Warsaw Camerata, których celem byłoby ukazanie, iż Brexit nie powinien wpływać na dobre relacje angielsko-polskie.


1 & 2 październik 2017: koncerty chóralne w kościołach na Warszawskim Starym Mieście. Szczegóły programu już niebawem.

3 październik 2017: Polskie Radio Studio 1. Requiem Mozarta. Hymny koronacyjne Haendla. Część Stabat Mater Szymanowskiego.


thumb_f62732a_resize_1920_1080.jpg


ZOSTAŃ SPONSOREM


London Chorus pokrywa wszystkie koszty związane ze swoją podróżą oraz pobytem i to właśnie dzięki temu zyskujemy możliwość organizacji wydarzenia w innym przypadku niewyobrażalnego z uwagi na koszt. Potrzebujemy zebrać 50,000 złotych aby pokryć koszty m.in. wynajmu sali, orkiestry, nagrania, reklamy oraz wydatków ogólnych.

W zamian za pełne lub częściowe wsparcie oferujemy sponsorom:

-korzystanie z całości infrastruktury przy organizacji networking reception,

-wyeksponowanie w programach,

-możliwość umieszczenia logo sponsora na okładce wydawanej płyty CD z nagraniem koncertu,

-najlepsze miejsca na koncercie Polskiego Radia Studio 1 (łącznie dysponujemy 4oo miejscami),

-dodatkowe kanały promocyjne do uzgodnienia.


FNOK jest organizacją non profit z bogatym doświadczeniem we współpracy ze sponsorami, które gwarantuje, iż fundusze sponsorów wykorzystywane są wyłącznie na rzecz realizacji celów społecznych oraz budowaniu wizerunku sponsora. Wśród naszych sponsorów znaleźli się do tej pory m.in. GlaxoSmithKline, PwC, BOC Group, Cushman & Wakefield, HSBC, Kredyt Bank, BRE Bank oraz Raiffeisen Bank.


Korzyści dla wszystkich zaangażowanych

Muzyka to sztuka, która jednoczy. Jednoczy artystów jak i odbiorców i pozwala w piękny i doniosły sposób celebrować życie. Muzyka komponowana przez takie chóry jak London Chorus i Chór Warszawski, które angażują ludzi z różnych środowisk jest ucztą dla ucha dającą ogromne poczucie satysfakcji jej odbiorcom. 

FNOK zorganizowała w przeszłości szereg podobnych wydarzeń, unikatowych ze względu na swój prywatny,a nie instytucjonalny charakter. Każde z nich znalazło się na liście wyjątkowych wydarzeń muzycznych w Warszawie, angażujące renomowanych brytyjskich muzyków, w tym Damę Emmę Kirkby, Elizabeth Connell, Christophera Hogwooda czy Michaela Chance'a. Sponsorzy skorzystali nie tylko z możliwości promocji medialnej i towarzyskiej, ale również z powiązania z bogatymi wydarzeniami kulturalnymi, przyciągającymi szeroki wachlarz elity politycznej i społecznej.

Mamy nadzieję, że koncerty te zaowocują wieloma przyszłymi projektami zbliżającymi obywateli obu narodów jeszcze mocniej do siebie.
"Chór Warszawski"

Chór powstał w 2002 roku z inicjatywy Richarda Berkeleya, brytyjskiego śpiewaka i pedagoga, który jest jego kierownikiem artystycznym i dyrygentem, w celu promowania muzyki klasycznej. Do 2010 roku funkcjonował pod nazwą Chór Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna. Zespół tworzą ludzie uzdolnieni wokalnie, otwarci i kreatywni, darzący muzykę poważną szczególnym umiłowaniem. Śpiewają tu osoby z różnym wykształceniem, w większości ludzie młodzi, studenci i absolwenci różnorodnych kierunków uniwersyteckich i politechnicznych oraz szkół muzycznych. Wśród chórzystów mamy przedstawicieli wielu narodowości, nie tylko europejskich. Wspólne muzykowanie w grupie o tak niekonwencjonalnym składzie daje motywację do nauki języków obcych, poszerza wiedzę o kulturze innych krajów, umożliwia kontakty z różnorodnymi środowiskami, kształtuje osobowości.


"London Chorus" 

London Chorus to najbardziej wszechstronny chór w Londynie, który ćwiczy i wykonuje zróżnicowany repertuar i ciągle rozwija swoją tradycję. Wcześniej znany jako London Choral Society. Jest to znakomita grupa 120 osób, którzy z amatorskiej drogi, rozwijając skrzydła pod pieczą najlepszych sięgnęli bardzo wysoko. Występy prezentowane są na najwyższym poziomie zawodowym pod batutą kompozytora i dyrygenta Ronalda OBE. Śpiewanie w London Chorus zapewnia wyjątkową możliwość dla amatorów zapoznania się i pracy z najbardziej prestiżowymi orkiestrami, dyrygentami i solistami na świecie. Regularnie występują w hali Royal Albert Hall, hali Cadogan, hali Royal Festival Hall i placu św. Jana Smitha, a także w Twickenham, Lord's Cricket Ground oraz BBC Songs of Praise i X-Factor!


thumb_894f902_resize_1920_1080.jpg

thumb_801cd78_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania