LILAC zbiera na rejestrację LIVE SESSION

Projekt
zakończony
30
/ 1000 zł
2
wspierających
 

Hej! 

Nazywamy się Lilac (nasz facebook) i od roku gramy ku uciesze naszych fanów i własnej. Nasz zespół to tercet, na który składają się: Janek (gitara, klawisze), Kuba (bas, gitara, wokal) i Michał. W tym składzie gramy od kwietnia 2016 roku - wcześniej można było usłyszeć nas m. in. w progresywnym zespole No (którego archiwalne EP można usłyszeć tutaj: https://nopoland.bandcamp.com). Łączą nas wspólne zainteresowania, zarówno muzyczne jak i pozamuzyczne, oraz estetyczny system, pozwalającym nam na wzajemne zrozumienie i syntezę coraz to nowych owoców naszej pracy. Jesteśmy małą grupą z dużymi ambicjami i wieloma pomysłami, pragnęlibyśmy poprosić Was o pomoc przy realizacji jednego z nich.

thumb_c267b20_resize_1920_1080.jpg

W 2016 roku nagraliśmy w Red Yeti Studio ep-kę ...out of the dead land, zawierającą reprezentatywny dla nas materiał (całość tutaj: https://lilacc.bandcamp.com). O wydawnictwie dobrze wypowiadali się znajomi i nieznajomi krytycy oraz muzycy, za próbkę posłużyć mogą słowa Marcela Frączka, recenzenta z portalu wearefrompoland.blogspot.com (recenzja tutaj): 

,,Jeden z tych zespołów, które znajduje się przypadkiem na Bandcampie i które szybko trafiają do folderu „Ulubione”. (...) Jest tu sporo indie rockowej wrażliwości, folkowych, ale bardziej na miejską modłę, opowieści, jazzowych kombinacji ze strukturą. (...) ich piosenki są fantastycznie wręcz przebojowe, idealnie nadają się do niezobowiązującego słuchania. Zobowiązującego również, bo zarówno warstwa muzyczna, jak tekstowa stoją na naprawdę wysokim, absorbującym uwagę poziomie.''


Na jesieni planujemy przypuścić zmasowany atak na rynek muzyczny, a Wy możecie stać się jego częścią. W koniunkcji z nagraniami drugiej (!) ep-ki oraz występem na studenckim festiwalu FAMA chcemy zaszokować świat tradycyjną indie-formą zrealizowaną przez najlepszych z najlepszych - mowa o formacie live session, skromnej wizualnej reprezentacji skomplikowanego mikrokosmosu naszej muzyki. 

Live session to po prostu nagranie wykonania utworu w studiu bądź przestrzeni innego rodzaju, format znany z serii koncertów NPR Tiny Desk Concerts czy radiowych sesji KEXP. Przy pomocy wprawionych filmowców ta surowa forma jest w stanie zamienić się w prawdziwe dzieło sztuki, uchwytujące subtelne detale występu muzycznego, uciekające w innych okolicznościach naszej percepcji. 


Wraz z Frankiem Rachwałem, naszym rówieśnikiem i młodym filmowcem, - po części w celu realizowania naszego domyślnego założenia wspierania innych artystów w naszym wieku - zamierzamy zarejestrować wykonanie dwóch piosenek, pochodzących zarówno z ep-ki ...out of the dead land, jak i, nienazwanej jeszcze, kolejnej. Kwota 1000 zł, którą ustaliliśmy jako cel tej zbiórki, bierze się wyłącznie z kosztów zorganizowania sesji i zmontowania materiału (nagłośnienie, oświetlenie), do pokrycia będziemy mieli jeszcze koszty wynajmu lokacji. 

Ta akcja to pierwsze nasze zetknięcie z formą crowdfundingu - nie oczekujemy szalonych wyników, a wdzięczni jesteśmy za każdą możliwą pomoc z Waszej strony; każde 5 zł odciąży nas nieco i pozwoli w spokoju zadbać o dobrą jakość projektu. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich fanów i ludzi dobrej woli! :)


NASZ FACEBOOK

NASZ YOUTUBE

NASZ BANDCAMP

adres e-mail: [email protected]Regulamin komentowania