Riders’ Cup 2014

Projekt
zakończony
10210
/ 10000 zł
132
wspierających
 

Riders Cup 2014

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do wsparcia inicjatywy jaką jest organizacja Riders’ Cup 2014 – turnieju, który będzie wielkim świętem polskiego rugby na wózkach, a dla nas doskonałą okazją by zaprezentować wspólne zaangażowanie w rozwój sportu osób niepełnosprawnych. Organizacja turnieju to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również czas uświadamiania sobie i społeczeństwu, że niepełnosprawność to nie tylko bariery i ograniczenia, ale przede wszystkim siła, walka i hart ducha.

thumb_10415549_439622742840798_712681654

O turnieju

Turniej o Puchar Drużyny Jeźdźców  odbędzie się  w dniach 4 – 5 października.  W turnieju weźmie udział 6 czołowych drużyny z naszego kraju i Europy.

Cele turnieju to: 

  • integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością
  • promocja zdrowia
  • popularyzacja rugby na wózkach
  •  Promocja sportu osób niepełnosprawnych wśród osób z Domów Pomocy Społecznej oraz młodzieżowych świetlic socjoterapeutycznych. 

Ta wyjątkowa impreza sportowa będzie odbywać się pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - prof. dr hab. n. med. Violetty Skrzypulec – Plinta. Pozyskaliśmy również patronów medialnych takich jak: TV Silesia, Gazeta Wyborcza, portal Sport Śląski i Mój Mikołów. 

thumb_2_adaptiveResize_600_600.jpg

O "Jeźdzcach"

Jesteśmy drużyną rugby na wózkach powstałą w 2005 roku w Mikołowie. W 2012 roku uzyskaliśmy wpis do ewidencji klubów sportowych w powiecie mikołowskim i od tego czasu działamy jako Integracyjny Klub Sportowy „JEŹDŹCY”.  Nasz zespół składa się z 16 zawodników, 2 trenerów i 7 osób z obsługi technicznej. Jesteśmy organizacją non-profit. Działalność drużyny skupia się przede wszystkim wokół uprawiania rugby na wózkach oraz działań profilaktycznych służących promocji zdrowia, które realizujemy poprzez czynny udział w różnego rodzaju imprezach szkolnych, uczelnianych i sportowych.

thumb_10322624_436888186447587_707016547

Czym jest rugby na wózkach?

Rugby na wózkach to dyscyplina paraolimpijska powstała w latach siedemdziesiątych w Kanadzie. Początkowo była nazywana "Murderball” i przeznaczona była wyłącznie dla osób po urazie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa. Rugby jest dyscypliną kontaktową, która zawiera w sobie elementy koszykówki na wózkach (boisko, klasyfikacja), hokeja na lodzie (system kar) oraz futbolu amerykańskiego (system zdobywania punktów). Nie wystarczy mieć ochotę do grania i trochę wolnego czasu, ta gra wymaga prawdziwego ducha walki oraz wysokiej inteligencji, gdyż jest dyscypliną taktyczną, co czyni ją jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych.

Nasze sukcesy:

Sportowe:

  • Od 2005 roku gramy w I lidze Polskiej Ligi Rugby na Wózkach
  • Aktualnie jesteśmy 6 drużyną w kraju na 20 rywalizujących w lidze

Kadrowe:

  • Powołanie zawodników IKS Jeźdźcy do Kadry Narodowej w rugby na wózkach, która wzięła udział w Mistrzostwach Europy rugby na wózkach w 2013 roku w Belgii,
  • Trenerem IKS Jeźdźcy jest Janusz Kozak, który pełni również funkcję trenera Kadry Narodowej,
  • Karolina Swoboda – międzynarodowy sędzia rugby na wózkach,
  • Monika Biernat – klasyfikator narodowy.

Więcej o nas:

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm!

Facebook

Nasza strona

Riders Cup

Projekt „Betterment”

Umowa z użytkownikiem

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę