Podaruj Bezdomnemu udział w pieszej pielgrzymce do Częstochowy

Projekt
zakończony
7795
/ 5125 zł
69
wspierających
 

thumb_c52a3ad_resize_1920_1080.jpg


o PROJEKCIE
Od 11 lat staramy się umożliwić osobom bezdomnym udział w sierpniowym pielgrzymowaniu do Częstochowy. W tym roku po raz 4. nasi podopieczni  zaangażują się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi , podczas XXVI Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę w dniach 5-15 sierpnia.


Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem – daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. Wiedząc jak ważny jest dla bezdomnych ten czas, organizujemy zbiórkę funduszy na udział w pielgrzymce (tzw. wpisowe) oraz powrót do Warszawy .

Swoją wdzięczność bezdomni okażą, niosąc na Jasną Górę przekazane od darczyńców intencje. Modlitwy, prośby, czy też podziękowania można przesłać drogą mailową na adres fundacji ( [email protected] ).
o BUDŻECIE 

Chcielibyśmy zapewnić udział w pielgrzymce 25 osobom bezdomnym. Koszt uczestnictwa jednej osoby to 150 zł , powrót do Warszawy 55 
Dlatego prosimy Was o 5125 zł.   
Jeżeli uda nam się zebrać kwotę wyższą niż zakładana, pieniądze przeznaczymy na zakup brakującego ekwipunku pielgrzymkowego, tj.: butów, śpiworów, środków higienicznych itp.

thumb_0f22987_resize_1920_1080.jpgo NAS

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

jest dziełem Braci Kapucynów i wspiera ich
wieloletnią działalność charytatywną swoją pomocą. Naszym wspólnym priorytetem jest wybudowanie Nowej Jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych, której budowa rozpoczęła się w styczniu br.

Oprócz tego, od 5 lat prowadzimy innowacyjny projekt "Anioł w Warszawie", który jest indywidualnym programem wspomagającym przemianę życia osoby bezdomnej. Ponadto, organizujemy naszym podopiecznym spotkania z kulturą, na które zapraszamy znane osoby ze świata kultury, duszpasterskie spotkania ze Słowem Bożym oraz Manufakturę, podczas której wspólnie wykonujemy różańce.

thumb_e7784b5_resize_1920_1080.jpg


thumb_f0c0e43_resize_1920_1080.jpg Odwiedź naszą stronę i polub nas na facebooku!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę