Pomóż duetowi Jarząbek-Jurkiewicz wydać drugą płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy

Projekt
zakończony
6880
/ 8000 zł
69
wspierających
 

thumb_65dbecd_resize_1920_1080.jpg

Duet tworzony przez Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza powstał w 2014 roku. Motywacją do nawiązania współpracy była chęć połączenia dwóch światów muzycznych i osobowościowych. Polem do tego, już od pierwszych dni współpracy, stała się muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydaliśmy naszą pierwszą płytę „Lublin-Ostrava 0:30”. Album spotkał się
(i spotyka nadal) ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz został pochwalony przez samego Nohavicę.
Nie chcemy poprzestawać na jednej płycie. Przez lata pracy nad muzyką Czeskiego Barda uzbieraliśmy aranżacje na kolejny album. Podobnie jak w przypadku „Lublin-Ostrava 0:30”, nie interesują nas piosenki już dostępne w polskich wersjach (chociaż i takie się pojawią). Nie chcemy również powielać pomysłów aranżacyjnych ani wykonawczych Mistrza. Naszym największym atutem jest prezentowanie własnego stylu przy pomocy wspaniałych kompozycji, dzięki czemu nabierają one innego wymiaru lirycznego oraz muzycznego (co często podkreślacie w rozmowach z nami po koncertach).


Nasze podejście do aranżowania piosenek jest odmienne od grania typowego dla bardów lub wykonawców szeroko rozumianej poezji śpiewanej. Oprócz tekstu bardzo zależy nam na eksponowaniu samej warstwy muzycznej, stąd nasza ogromna dbałość o szczegóły warsztatowo-wykonawcze. Z twórczości Nohavicy chcemy wydobyć nie tylko słowa, ale również wspaniałość muzycznych „smaków”. 


Mimo że z pierwszej płyty jesteśmy bardzo zadowoleni, drugą chcielibyśmy zrobić nieco inaczej. Zależy nam, aby była bogatsza instrumentalnie. Zachowując formułę grania akustycznego, zamierzamy poszerzyć nasz skład o inne instrumenty. Chcemy również wyjść poza tytułowe 0:30h. Aby to osiągnąć, potrzebujemy wsparcia finansowego.  Wydanie „Lublin-Ostrava 0:30” wiązało się z wieloma wyrzeczeniami z naszej strony. Chcielibyśmy, aby praca nad tym albumem przebiegała w spokojnej atmosferze, co niewątpliwie odbije się na poziomie muzyki, którą oddamy Wam do odsłuchu. 

 


Oczywiście najdroższe jest opłacenie zarejestrowania materiału oraz jego mix i mastering. Duża część pieniędzy potrzebna będzie na opłacenie Zaiksu, stąd ilość zebranych funduszy realnie przełoży się na ilość nagranych przez nas piosenek.

Podobnie jak "Lublin-Ostrava 0:30" tak i tę chcemy nagrać u Lecha Pukosa w Gunslinger Studio. To zagwarantuje nam komfortowe warunki pracy oraz brzmienie conajmniej tak dobre, jak na pierwszym albumie. 

Potrzebujemy minimum 8000 zł.

Facebook                                                                                                                                                                        http://jarzabek-jurkiewicz.pl/

Regulamin komentowania