BEATA ORBIK- WYDANIE AUTORSKIEGO MATERIAŁU- EP "SLAJD"

Projekt
zakończony
6310
/ 15000 zł
54
wspierających
 

JAKI JEST MÓJ CEL?

Jeśli włączyliście zamieszczony wyżej filmik , słyszeliście pewnie w mojej piosence słowa: "Do przodu idź , przed siebie gnaj..." Czytaj dalej, rób to, co kochasz i spełniaj swoje marzenia. A więc ruszam!

Postanowiłam, że moim pierwszym krokiem , będzie wydanie cyfrowej EPki , na której znalazłyby się trzy utwory. Do każdego z nich ukaże się:

- teledysk 

- live sesja 

- dance video

Utwory będą do odsłuchu na YouTube, a także na portalach streamingowych takich jak np. : Spotify, Tidal, Muzodajnia, Deezer czy iTunes.


JAK POWSTAŁY UTWORY?

Jakiś czas temu poznałam świetnego muzyka i producenta Andrzeja Pieszaka. Rozpoczęliśmy pracę nad utworami. Szybko okazało się, że zamiłowanie Andrzeja do muzyki elektronicznej i moje fascynacje muzyką R'n'B ciekawie ze sobą korespondują. 

Stworzyliśmy kilka piosenek w klimacie oscylującym wokół muzyki Pop, R'n'B, Dancehall czy Dubstep.

Na EPkę wybraliśmy trzy utwory, do których teksty napisali: Igor Seider, Joanna Piwowar- Antosiewicz, Michał Skrok. Ja również dodałam coś od siebie ;) 

W samym etapie powstawania utworów duże znaczenie ma taniec. Od jakiegoś już czasu regularnie trenuję, chodzę na zajęcia taneczne, i uwierzcie mi, że to zmienia pogląd na muzykę :) Tworząc swoje numery automatycznie w głowie pojawia mi się obraz choreografii, tancerzy, strojów i całego klimatu. Stąd pomysł aby poza samymi teledyskami swoje utwory promować też za pomocą dance video. 

Podsumowując wszystko, co wyżej wypisane, staramy się tworzyć ciekawą, nowoczesną muzykę, skrojoną pod taniec, zabawę, ale i ubraną w niebanalną warstwę tekstową. 

thumb_18c18e9_resize_1920_1080.jpg

NA CO ZBIERAM?

I tu jest etap, w którym pogoń za marzeniami i czystą zajawką spotyka się z rzeczywistością. Próbowaliśmy razem z całą moją ekipą wydać materiał przy współpracy z którąś z wytwórni, ale niestety do tej pory się nie udało. Nie zrażając się jednak, próbujemy działać dalej i chcemy wydać EPkę na własną rękę. Materiał nad którym pracuję, jest wynikiem moich muzycznych doświadczeń i inspiracji z całego życia i chcę, żeby brzmiał tak, jak to sobie wyobrażałam. I tak właśnie brzmi. I dołożę wszelkich starań aby tak to zaprezentować szerszej publiczności (czytaj WAM!) :) 


Poniżej przedstawię listę kosztów jakie na nas czekają w związku z niezależnym wydaniem materiału. Kwota którą próbujemy tu uzbierać jest oczywiście tylko kroplą w morzu kosztów, ale bez niej nie będziemy w stanie ruszyć dalej. Nasze wydatki to:

- miks i mastering 3 utworów (ok 1500 zł za piosenkę)   

- sesja zdjęciowa (od 2000 zł w górę) 

- przygotowanie graficzne materiałów (500 zł po znajomości :) 

- teledysk (ok 10 tys zł) 

- live sesja (ok 2 tys zł za jedną) 

- dance video (w zależności od koncepcji. Szykujemy się na koszta w granicach 4-5 tys zł) 


Kwota którą będę starała się uzyskać pozwoli nam opłacić miks i master trzech piosenek, które chcemy wydać oraz częściowo pokryje koszta teledysku do pierwszego singla i sesji zdjęciowej. Dla nas to już bardzo dużo. Da nam to możliwość pracy z tą piosenką, promowania jej, a w konsekwencji dalszego zbierania i odkładania pieniędzy na rozwój projektu. 

thumb_5d32cf0_resize_1920_1080.jpg

O MNIE

Muzyka fascynowała mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka uczestniczyłam w różnych konkursach i festiwalach piosenki. 

Później przeprowadziłam się do Warszawy i rozpoczęłam naukę w Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy, którą ukończyłam w 2015 roku.

W roku 2014 wzięłam udział w programie The Voice of Poland. Obecnie pracuję nad autorskim projektem i śpiewam w różnych zespołach, również jako chórzystka, m.in. w zespole Marii Sadowskiej.


Zobacz też: 

https://web.facebook.com/orbik.beata

https://www.instagram.com/beataorbikKochani, będę wdzięczna za każde Wasze wsparcie! :) 


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę