KIM JESTEŚMY?Klubem żeglarskim z 46-letnim stażem, organizacją non-profit, ale przede wszystkim grupą pasjonatów, którzy uparli się pływać klasycznym drewnianym jachtem.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który przybliży Wam naszą ekipę:
CZYM JEST FARUREJ?
Wszystko zależy od tego, kogo spytasz :)
Jest wiele definicji, te najbardziej trafne przedstawiamy poniżej:
* drewniane pudło z duszą
* dziura w wodzie obita deskami, którą należy zasypać pieniędzmi
* 14-metrowy mahoniowym jacht pełnomorski, wybudowany w 1980 r. w stoczni im. J. Conrada w Gdańsku
DLACZEGO POTRZEBUJEMY DODATKOWEGO ŻAGLA?
Nie posiadamy rollera - żeglujemy klasycznie, dlatego musimy zmieniać żagle dostosowując ich powierzchnię do zmieniającej się siły wiatru. Wymaga to od nas posiadania czegoś więcej niż tylko spinaker, genua, fok sztormowy i grot.
Z reguły tam, gdzie nas żagle poniosą :) Przyciągają nas żeglarskie zloty, niecodzienne klimaty, nietuzinkowe miejsca. W tym roku pożeglujemy wspólnie z flotą żaglowców oraz jachtów w regatach The Tall Ships Races. Następnie poprzez Cieśninę Sound dostaniemy się do Goteborga. Stamtąd wyruszymy przez rzeki, kanały i jeziora na wyprawę w poprzek Szwecji Kanałem Gota wspinając się (wraz z jachtem) na wysokość 105 m n.p.m. (!), pokonując 58 śluz i przedostając się na drugą stronę Półwyspu Skandynawskiego.
Za rok planujemy odwiedzić St. Petersburg oraz norweskie fiordy, a w przeciągu kilku lat zrealizować nasze wielkie marzenie i popłynąć przez Atlantyk do Tampy na Florydzie, oczywiście Farurejem! Ale to już zupełnie inna historia... :)
CO ROBIMY W WOLNYM CZASIE?
Latem przede wszystkim pływamy realizując wcześniej zaplanowane rejsy i spełniając swoje marzenia. Jesienią opracowujemy założenia na kolejny sezon, wytyczamy nowe cele i przygotowujemy Farureja do długiego zimowego postoju, podczas którego doszkalamy się, staramy podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć żeglarską wiedzę. Wiosna to przede wszystkim okres wielkich przygotowań, prac konserwacyjnych oraz remontów, które staramy się przeprowadzać własnymi siłami, przy ogromnym nakładzie pracy i zaangażowania naszych Wolontariuszy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
Jeżeli chciałbyś nam zadać pytanie śmiało napisz ([email protected]) lub zadzwoń (508 199 339). Chętnie odpowiemy!
Regulamin komentowania