Debiutancka płyta Othalan: wspieramy folkowe brzmienia

Projekt
zakończony
5155
/ 10000 zł
69
wspierających
 

thumb_B57A7512a_resize_600_600.jpg

Witajcie!

    Nazywamy się Othalan, pochodzimy z różnych zakątków województwa śląskiego. Istniejemy od 2013 r., wykonujemy folk metal, folk, muzykę średniowieczną. Inspiracji dostarczają nam podania ludowe, mitologia Słowian i wikingów, folklor góralski, piękno otaczającej nas natury. W naszej muzyce wykorzystujemy m.in. whistle, lirę korbową czy obój. Gramy zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. W repertuarze mamy – prócz utworów autorskich - pieśni tradycyjne.

 Gramy w składzie:
    Agnieszka Suchy - wokal
    Paweł Dyjan - lira korbowa, cymbały
    Antek Sowiński - gitara
    Wojtek Krauze - gitara, mandriola
    Sławek Duda - obój
    Maciej Sitarz - gitara basowa, wokal
    Marek Żabiałowicz - perkusja

thumb_B57A7712a_resize_600_600.jpg

Co udało nam się osiągnąć?

     W drugiej połowie 2013 r. ukazało się debiutanckie demo pt. „Przedświt”. W grudniu 2013 r. zostaliśmy finalistami ogólnopolskiego festiwalu „Synestezje” – wtedy też zagraliśmy nasz pierwszy koncert. Kolejny rok pozwolił nam rozwinąć skrzydła: scenę dzieliliśmy z Silent Stream of Godless Elegy, Percivalem, GRAI i innymi zespołami.  W roku 2015 zajęliśmy I miejsce ex aequo w konkursie „Zagraj na IGRACH!”, dzięki czemu mieliśmy przyjemność zagrać m.in. z  T.Love. Nasza twórczość ukazała się w ok. 10 audycjach radiowych. Dane nam było wspólnie koncertować z czołówką polskich zespołów metalowych i folkmetalowych – zarówno w klubach, jak i na imprezach plenerowych.Co dalej?

    Nadchodzi taki moment, kiedy zespół decyduje się na utrwalenie swojej twórczości „dla potomnych”. Chcemy podzielić się z Wami tym, nad czym pracowaliśmy od długiego czasu. W skomponowaną przez nas muzykę włożyliśmy nasze emocje, indywidualne doświadczenia, miłość do tego, co bezpowrotnie minęło. Płyta pt. „Po krańce gór” jest już prawie gotowa, przechodzi ostatnią fazę poprawek – tu jednak nasza historia utknęła w martwym punkcie.

    Głównym priorytetem zespołu jest w tej chwili wydanie debiutanckiego albumu. Bardzo chcielibyśmy również zająć się promocją grupy. Niestety, skończyły nam się środki po etapie nagrań. Chcemy podzielić się z Wami gotowym materiałem, jednak bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie sami opłacić nakładu i promocji, która pozwoli, aby nasza muzyka mogła do Was dotrzeć.  Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie – każda pomoc przybliży nas do sukcesu, a to Wy jesteście naszą siłą, dzięki której chce się koncertować do końca świata i jeden dzień dłużej, jak mawia jeden z najbardziej wartościowych ludzi w tym kraju.
thumb_B57A7696a_resize_600_600.jpg
 Fotografie: Bubusława Górny

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę