CZARODZIEJE PUSTYCH SŁÓW - pierwsza płyta DELUXE

Projekt
zakończony
295
/ 19500 zł
6
wspierających
 

DELUXE 

Zespół rockowy założony w 2009 roku w Lublin/Świdnik przez wokalistę Michała Denisa i gitarzystę Krzysztofa Bobyka. Do współpracy zaprosili Marcina Sokołowskiego (gitara basowa) i Artura Jasińskiego (perkusja). Wszyscy muzycy od wielu lat udzielali się na scenach Lubelszczyzny w różnych składach, zdobywali doświadczenie i wyrabiali smak muzyczny. Dzisiaj Deluxe to jeden niewielu polskich zespołów grających pochodną klasycznego rocka, southern rocka oraz mieszankę różnych styli muzycznych wynikających z fascynacji każdego muzyka.


FANPAGE  - FACEBOOK

https://www.facebook.com/deluksiki/?fref=ts


thumb__deluxe4_resize_600_600.jpg


DELUXE

W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie” na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: "To twoje życie", "Powiesz" i "Moje przeznaczenie". W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze "Powiesz" zagrała Maria Dobrzańska z zespołu BAJM, a Piotr Cugowski z zespołu BRACIA zaśpiewał z Michałem w utworze "Moje przeznaczenie". W sesji nagraniowej wziął również udział Marcin Fidecki, który nagrał klawisze do utworu "To twoje życie", zaraz potem dołączył na stałe do zespołu i jako klawiszowiec skutecznie wzbogaca muzykę grupy Deluxe swoimi pomysłami.

thumb_epka_resize_600_600.jpg

Z sukcesami w 2011r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music emitowanym w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał. 

thumb_must%20be%20the_resize_600_600.jpg

W tym samy roku zespół bierze udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór "Brama Wschodu" skomponowanym specjalnie na tę okazję i opowiadającym właśnie o rodzinnym mieście muzyków. 


Rok później pojawiają się kolejne nagrania pt. "Rola życia", o nieco świeższym i zmienionym brzmieniu oraz singiel "Wierzmy w siebie" (w zupełnie innym klimacie muzycznym niż zespół prezentował do tej pory). 

Utwór "Wierzmy w siebie" obok utworu "Atlantyda" (Grzegorza Turnaua) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców "ARANŻATOR" (Żyrardów). 

thumb_zyrardow%202_resize_600_600.jpg

Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu "Atlantyda".

thumb_aranzator2012_resize_600_600.jpg

W 2013 roku, po odejściu bębniarza Artura Jasińskiego, szeregi zespołu zasilił Filip Leszczyński (ex-perkusista Wanda i Banda, Izabela Trojanowska).

W 2014 roku zespół DELUXE otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES MEETING 2014” w składzie Jury zasiadał m.in. Sławek Wierzcholski.

thumb_bluesmeeting_resize_600_600.jpgthumb_grand%20prix%20blues_resize_600_60

Od 2009 roku zespół Deluxe zagrał już kilkadziesiąt koncertów na różnego rodzaju imprezach. Od kameralnych występów w klubach po duże sceny na festynach i festiwalach rockowych i blues-rockowych w całym kraju.

W roku 2016 w miejsce Krzystofa Bobyka dołączył do zespołu gitarzysta Adam Stańczak, kolejny pasujacy tryb do machiny rock and rollowej Deluxe.

Aktualnie zespół skupia się na promocji najnowszego wydawnictwa EPki „Deluxe Edition”.

thumb_deluxeedition_resize_600_600.png
KANAŁ - YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCvB5nWOT_NjHrvgW9y7FDGg
SKŁAD ZESPOŁU:


Michał Denis - wokalista w olbrzymim doświadczeniem, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej,  laureat licznych konkursów i festiwali (Must be the music , Voice of Poland). Obdarzony głosem o niebanalnej barwie i prawie "nieograniczonej" skali. Obecnie instruktor śpiewu w lubelskiej szkoły rocka.

denis.jpg


Adam Stańczak - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Finalista ogólnopolskich konkursów gitarowych, w tym dwa wyróżnienia na SOLO ŻYCIA (Mietka Jureckiego) oraz na Gitarowy TOP organizowany przez magazyn "Top Guitar"  . Obecnie instruktor gitary elektrycznej jednej z lubelskich szkół.

adas.jpg


Marcin Sokołowski - gitarzysta basowy urodzony z basem w ręku, doświadczenie zdobywał jako basista bluesowego zespołu Remedy, od 2009 roku dodaje "mięcha" zespołowi Deluxe. Wielbiciel rocka, southern rocka. Ulubionymi wykonawcami są Joe Bonamassa  oraz Lynyrd Skynyrd. Świetny kumpel, prywatnie ojciec trójki wspaniałych dzieciaków. 

stefan.jpg


Marcin Fidecki - pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego. Współpracował z wieloma zespołami i realizuje różne projekty muzyczne. Grał na wielu festiwalach, w tym VENA FESTIVAL (Urbanator Day), Blues Metting Festiwal, Aranżator i w konkursach telewizyjnych MUST BE THE MUSIC oraz programach telewizyjnych KAWA CZY HERBATA. Współzałożyciel lubelskiej szkoły rocka - ROCK MUSIC SCHOOL.  

fidas2.jpg


Filip Leszczyński - perkusista. Muzyk mający na swoim koncie współpracę koncertową z wieloma artystami między innymi: IZABELĄ TROJANOWSKĄ, ROBERTEM JANOWSKIM, IGOREM JASZCZUKIEM & BBK, udział w trasie koncertowej pt. "MAGIA SERC" ZDZISŁAWY SOŚNICKIEJ. Długoletni perkusista zespołu WANDA I BANDA (udział w nagraniach płyty „Z miłości do strun”). 

filip.jpg


PŁYTA - CZARODZIEJE PUSTYCH SŁÓW

Na płycie znajdzie się 10-12 autorskich utworów. Aktualnie wszystkie utwory są prezentowane na żywo na każdym naszym koncercie. Słowa do utworów napisali: Artur Jasiński, Arkadiusz Piskorek, Łukasz Leń oraz Krzysztof Bobyk, muzykę DELUXE. Cały materiał na album przygotowany jest na 100% od tekstów poprzez muzykę oraz projekt okładki "Czarodzieje pustych słów". Co więcej trzeba? Zaangażowanie i chęci mamy 200%, obgrany materiał na album na 100%, wiek OPTYMALNY!

Producentem i realizatorem dźwięku całego albumy będzie Marcin Trojanowicz (realizator dzwięku - Ira, Bracia, Doda, Kashmir). Utwory, które znalazły się na naszej epce "Deluxe Edition" nad którymi czuwał również Marcin T. zagoszczą także na albumie "Czarodzieje pustych słów"

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę