Festiwal I Kwidzyńska Wiosna Muzyczna

Projekt
zakończony
20
/ 6000 zł
2
wspierających
 
PROSIMY O WSPARCIE!

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie  I Festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna, który planujemy zorganizować w dniach 17-21 kwietnia 2017.

Trzydniowy Festiwal zostanie  zorganizowany przez nowopowstałą fundację Phasma-Music w kościele oo. Franciszkanów Św. Trójcy w Kwidzynie. Pomysłodawczynią Festiwalu jest kwidzynianka Iwona Glinka, profesorka Akademii Muzycznej Arte na Cyprze. Ideą nadrzędną Festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna jest prezentacja najciekawszych interpretacji muzyki od dawnej aż po dzisiejszą z wykorzystaniem oryginalnego instrumentariuma także ukazywanie zjawisk artystycznych inspirowanych muzyką. Misją festiwalu jest propagowanie muzyki klasycznej i nie tylko wśród mieszkańców miasta Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego.

Głównym celem projektu, jest uzbieranie pieniędzy, które zasilą budżet imprezy. Oprócz zaplanowanych działań, jesteśmy w stanie rozwinąć Festiwal i sprawić, że będzie on jeszcze lepszy. Mamy nadzieję, że dodatkowe wsparcie sprawi, że impreza będzie się rozwijać i z czasem stanie się dużym i znaczącym wydarzeniem na polskiej mapie Festiwali Kulturalnych.

Kościół o.o. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy

thumb_13958179_418115578358671_588563258

Festiwal ma wzbogacić ofertę festiwali kulturalnych w Polsce, a w szczególności w Kwidzynie. Jego szeroka reklama w mediach przyczyni się do odwiedzenia naszego miasta przez turystów. Jakościowym rezultatem działania będzie stworzenie w Polsce nowego, dużego wydarzenia muzycznego z elementami interdyscyplinarnych działań kulturalnych dla szerokiego grona odbiorców. Bez wątpienia ważnym rezultatem będzie również kontynuacji współpracy instytucji samorządowych z organizacjami pozarządowymi.

W czasie festiwalu zostanie nawiązana współpraca z lokalnymi artystami, młodzieżą i dziećmi. Podczas pierwszego festiwalu Flażolety (40 osób) powiatu kwidzyńskiego wykonają koncert razem z profesorami Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Festiwal przyczyni się do promocji miasta Kwidzyna i jego dziedzictwa kulturowego.


 PLANOWANY PROGRAM

 

I Kwidzyńska Wiosna Muzyczna 

Kościół o.o. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy

Wstęp wolny

Wszystkie 3 koncerty będą koncertami charytatywnymi!!!

 

Poniedziałek, 17.04.2017, godz. 19:00

Koncert Magia fletu i harfy

Iwona Glinka, flet 

Anna Sikorzak-Olek, harfa

 

Czwartek, 20.04.2017, godz. 19:00

Koncert organowy Christus ressurexit est !

Andrzej Szadejko, organy

 

Piątek, 21.04.2017, godz. 19:00

Koncert aḗr+phōnḗ

Iwona Glinka, flet 

Marta Różańska, obój

Mirosław Pachowicz, fagot

Flażolety Powiatu Kwidzyńskiego 

 

Linki artystów:

Iwona Glinka, flet: http://www.travlos-glinka.com/



Anna Sikorzak-Olek, harfa: http://www.harfa.com.pl/



Andrzej Szadejko, organy: http://www.szadejko.com/



Marta Różańska, obój: http://www.amuz.gda.pl/ad-dr-marta-rozanska/

Mirosław Pachowicz, fagot: http://www.amuz.gda.pl/mgr-miroslaw-pachowicz/

 

Projekt zakłada złożony proces odbioru. Szczególnie ważne jest dla organizatorów przyciągniecie młodych odbiorców (w przedziale wiekowym 7 -18 lat) ­ zainteresowanie  muzyką klasyczną uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. Z tego powodu festiwal będzie się kierował następującymi wytycznymi, jak: nowoczesny, niesztampowy projekt graficzny, intensywna reklama na portalach społecznościowych, reklama outdoor w porozumieniu z partnerami.

Bardzo ważnym rezultatem dla organizatorów jest współpraca dzieci i młodzieży grających na flażoletach z powiatu kwidzyńskiego z profesorami Akademii Muzycznej.

Nie mniej ważnym jest zainteresowanie osób w wieku postprodukcyjnym, słuchaczy­ seniorów, klasycznymi wykonaniami znanych dzieł autorstwa cenionych kompozytorów.Środowisko kwidzyńskie, planuje się zainteresować poprzez prezentacje wspaniałych polskich  artystów  oraz ich reklamę w lokalnych mediach, które profilowane są do osób aktywnych zawodowo.

Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę.

W realizację festiwalu wkładamy własne siły i środki, liczymy również na Państwa wsparcie.

Na co przeznaczymy dofinansowanie:

   druk materiałów promocyjnych,

   noclegi artystów, 

   honoraria artystów.

 O FUNDACJI

Fundacja PHASMA-MUSIC działa od 1 sierpnia 2016. W ciągu  roku udało nam się zorganizować ok.  7 KONCERTÓW  i innych imprez, a także doprowadzić do realizacji  4 PŁYT wydanych przez wydawnictwo fonograficzne Sarton. Celem nadrzędnym Fundacji jest aktywizacja i rozwój życia kulturalnego w Kwidzynie oraz wzbogacenie oferty muzycznej powiatu kwidzyńskiego, a także budowanie świata akceptacji i tolerancji dla tego co inne, niekomercyjne i ambitne, poprzez prezentacje różnych stylów oraz gatunków muzycznych i artystycznych. Fundacja jest organizacją non-profit.


O KWIDZYNIE

thumb_Screen%20Shot%202017-03-23%20at%20

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwidzyn


NASI PARTNERZY

Szkoła Podstawowa nr 6 im. dra Władysława Gębika w Kwidzynie


NASI PATRONACI



thumb_17577889_1490459437630814_11681462


thumb_Screen%20Shot%202017-03-26%20at%20


thumb_logopolmic2009d_resize_600_600.jpg


NAGRODY 

LINK DO GALERII:


http://www.travlos-glinka.com/multimedia-artist/art-auction




O PREZES FUNDACJI

Z Polskiego Centrum Informacji Muzycznej:

Beata Iwona Glinka

thumb_Iwona%201_resize_600_600.jpg



Z wyrazami szacunku Prezes Fundacji Phasma-Music

Dr Beata Iwona Glinka

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę