Straty/Nadmiary

Projekt
zakończony
1220
/ 2000 zł
13
wspierających
 

O PROJEKCIE:

Pragniemy poinformować, że w Teatrze ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi trwają próby do spektaklu Straty/Nadmiary. Premiera zbliża się WIELKIMI KROKAMI i odbędzie się już 01.04.2017 oraz 02.04.2017 o godz. 16.15 w sali kameralnej.
Wydarzenie to ma miejsce w ramach projektu Dotknij Teatru, który organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. 
Wasza pomoc w doprowadzeniu spektaklu do finału jest niezbędna! Środki, którymi zostaliśmy obdarzeni na stworzenie tego ważnego dla nas wydarzenia okazują się niewystarczające by spektakl dotarł do widza w zamierzonym przez nas kształcie. Stworzenie scenografii, która będzie mobilna i nadawała się do wielokrotnej eksploatacji (np. przy udziale w rozmaitych festiwalach teatralnych) jest bardzo kosztowne. 
Tym, którzy postanowią zostać mecenasami sztuki dokładając swoją cegiełkę, poprzez wsparcie budżetu spektaklu, podziękujemy!
- mamy nadzieję NIESZTAMPOWO ;)! 


O NAS:



thumb_26749_1362141258300_5403445_n_resi
Michał Rzepka: 

Reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Spektakle teatralne Michała Rzepki zdobyły wiele nagród, a ich prezentacje miały miejsce m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Gdynia Główna, Teatrze Studyjnym w Łodzi, Open Różewicz Festiwal, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Maski” w Poznaniu, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Teatrze Małym, czy w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.



thumb___Asia1m_resize_600_600.jpg

Joanna Wiśniewska:

Aktorka, absolwentka wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu.

Obecnie gościnnie związana z Teatrem Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, gdzie m.in. razem z Szymonem Nygard mają okazję grać swój autorski spektakl: "Szóste CUDZOŁÓŻ! Plastyczny Thriller Erotyczny’"; oraz łódzką fundacją FormArt.

W 2016 roku razem z teatrem Zamiast brała udział w siódmej edycji Dotknij Teatru występując w spektaklu ‘’Zanikam’’ w reż. Katarzyny Dąbkowskiej- Kułacz.



thumb__Szymon11_resize_600_600.jpg

Szymon Nygard:

Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu, wydziału lalkarskiego. Od maja 2015 roku związany artystycznie z Łodzią - aktor w zespole Teatru ARLEKIN im. H. Ryla w Łodzi.



thumb_1915221_1243566204644_8119187_n_re

Jacek Owczarek:

Tancerz, choreograf i pedagog tańca. Współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi, tworzył ruch sceniczny i występował w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, współpracował  m.in. z Pawłem Miśkiewiczem przy Spektaklach Przedtem/potem w Teatrze Starym w Krakowie oraz Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz Trans Atlantyk, w reżyserii  Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z Konradem Dworakowskim i łódzkim Teatrem Lalki i Aktora Pinokio.



thumb_17016795_1466309643393006_72354119

Izabela Stronias:

Uznana scenografka, która stworzyła scenografie i kostiumy do wielu spektakli i teatrów telewizji, m.in.  realizowanych w Łodzi: w Teatrze Wielkim („Bric-a-brac” reż. R. Komassa, „Kobro”, reż. G. Veredon), Teatrze im. Stefana Jaracza („Niżyński, „Pomarańcze i mandarynki…”, reż. W. Zawodziński, „Prześwit”, reż. J. Orłowski), Teatrze Studyjnym PWSTViT („4xWoyzeck”, reż. W. Zawodziński), w Poznaniu w Teatrze Nowym („Życie jest snem”, reż. W. Zawodziński), Teatrze Polskim („Zwał”, reż. E. Sadowska), Teatrze Wielkim („Sen Nocy Letniej”, reż. G. Veredon), a także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie („Przestrzeń Shelley, reż. K. Rzączyński), Teatrze Muzycznym w Lublinie („La Traviata”, reż. W. Zawodziński) i Operze Bałtyckiej w Gdańsku („Giselle”, reż. J. Coralli , J. Perrot, „Tango Life”, chor. R. Komassa, „Chopinart”, chor. E. Wesołowski, Ho Sin Hang). Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

OPIS SPEKTAKLU:

 

Zastanówmy się jak dużo szaleństwa jest w każdym z nas? I gdzie znajduje się granica pomiędzy normalnością, a obłąkaniem?   Pomyślmy kto ustala te zasady?

W naszym spektaklu światy lekarzy i ich pacjentów spotykają się ze sobą, ujawniając przy tym mechanizmy rządzące rzeczywistością. Często bowiem tak zwana normalność jest jedynie pozorem, za którym ukrywają się chaos, nienawiść i zło.

Opisane przez Olivera Sacksa w „Mężczyźnie, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” historie osób dotkniętych schorzeniami neurologicznymi zainspirowały nas do poszukiwań odnalezienia teatralnego języka pozwalającego przedstawić świat rządzony przez zmysły.

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek, jak czułby się gdyby pewnego dnia obudził się rano, i zewsząd otaczałyby go zdumiewające zapachy, a cały świat sprowadzony by został do zmysłu węchu? A jeszcze innego poranka zniknęłyby rzeczy znajdujące się po lewej stronie, ponieważ wzrok rejestrowałby jedynie to, co znajduje się po prawej. Kolejnego natomiast w Waszej głowie, o określonych porach rozbrzmiewałaby muzyka, której nie słyszeliście nigdy wcześniej. I wreszcie; czy kiedykolwiek pomyliliście głowę własnej żony, męża z kapeluszem lub czapką?

Czy opisane doświadczenie rzeczywistości oznacza deficyt, czy wręcz przeciwnie, świat staje się ciekawszy, bogatszy w niespotykane dotychczas odcienia? To tylko niektóre pytania, które pojawiły się w naszej pracy.

Jeżeli pragniecie poznać odpowiedzi, to zapraszamy do wspólnej podróży!

 

Czas trwania spektaklu: 70 min.

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Spektakl „Straty/Nadmiary”

Inspirowany „Mężczyzną, który pomylił swoją zonę z kapeluszem” Olivera Sacksa

Reżyseria: Michał Rzepka

Obsada: Joanna Wiśniewska, Szymon Nygard

Choreografia: Jacek Owczarek

Scenografia, projekcje multimedialne: Izabela Stronias

2 scenograf: Marek Gawroński

Realizacja dźwięku: Maciej Kuczyński

Realizacja światła: Bartosz Józefowicz

Zapraszamy na naszą stronę po więcej bieżących informacji:


https://www.facebook.com/straty.nadmiary/




Regulamin komentowania