Słowo wstępu
Czy znacie to uczucie, kiedy… robicie coś
dobrego? Ten moment, gdy to wraca ze zdwojoną mocą? To jestem ja, metafizyczna
siła, zwana Karmą. Tym razem to ja potrzebuję Waszej pomocy.
Zbieram środki finansowe na realizację
filmu. Pragnę, aby do wszystkich w końcu dotarło, jakie mogą być konsekwencje
podejmowanych czynów. Dlatego postanowiłam wybrać film, jako medium odpowiednie
by przekazać moje intencje.
Do działania zaangażowałam początkujących
twórców, zainteresowanych podjęciem tematu. Mówią o sobie „przyszli filmowcy”.
Jeden z nich to całkiem niezły „maestro” – samodzielnie komponuje muzykę do
swoich animacji.
Jak na początkujących twórców przystało, nie
posiadają oni dużych funduszy na wyprodukowanie swojego filmu. Ja zamierzam im
w tym pomóc. A Wy? Wasze wsparcie finansowe byłoby nieocenione. Pomóżcie im
zrobić film, a ja pomogę Wam.
Karma zawsze wraca, wiecie?
O filmie
"Karma" to film opowiadający o Macieju, studencie jednej z wrocławskich uczelni. Chłopak, jak każdy, posiada swoje plany i marzenia, które pragnie realizować. Stoi przed nim ogromna szansa na wyrwanie się z szarej, polskiej rzeczywistości - możliwość wyjazdu na zagraniczną wymianę studencką. Jedyne, co może mu w tym przeszkodzić, to ostatni egzamin z nieustępliwym profesorem Sawickim...
Co chcemy zrobić?
Pragniemy wyprodukować fabularny film krótkometrażowy w języku angielskim na podstawie oryginalnego scenariusza. Film będzie miał charakter dramatu obyczajowego, zaś całość przedstawionej historii zamknie się w maksymalnie 20 minutach ekranowych.
Dlaczego tworzymy po angielsku?
Po pierwsze, temat, który chcemy podjąć, odnosi się do uniwersalnego zagadnienia, które z powodzeniem powinno trafić również do świadomości zagranicznej publiczności. Dlatego też wybraliśmy język angielski, jako język obcy, w którym realizowane będą wszystkie dialogi zawarte w scenariuszu.
Po drugie, jako producenci jesteśmy przekonani, że wykorzystanie języka angielskiego jako swoistego środka wyrazu, pozwoli nam znacznie zwiększyć zasięg oddziaływania naszego filmu. Nie chcemy się ograniczać!
Wreszcie po trzecie, tworzenie filmu w polskim środowisku, jednak nagrywanego w języku obcym, stanowić będzie interesujący eksperyment, z którym jako twórcy pragniemy się zmierzyć. Kręcenie filmu po angielsku to ryzyko, które gotowi jesteśmy podjąć!
Kto wystąpi w naszym filmie?
W ramach przeprowadzonego castingu, zdołaliśmy pozyskać aktorów oraz obsadzić najważniejsze role. Poniżej prezentujemy główną obsadę.
DARIUSZ TOKARZ
Pierwsze kroki w karierze aktorskiej stawiał na obczyźnie – dokładniej w Helensvale, w Australii. Do dziś wspomina, gdy wówczas jako niepewny siebie człowiek, został postawiony przed grupą obcych sobie osób, gdzie kazano mu robić "dziwne" rzeczy – to właśnie doświadczenie zmieniło go zupełnie. Sprawiło, że zakochał się w scenie, dialogu oraz kreowaniu nowej rzeczywistości, tworzeniu kogoś kim nie jest. W byciu aktorem ceni sobie możliwość udawania kogoś innego. Uczestnik wielu warsztatów z technik aktorskich. Z powodzeniem występuje w szeregu filmów krótkometrażowych oraz serialach telewizyjnych.
WANDA ONYSZKIEWICZ-GNAP
Urodzona w Warszawie i tam też wychowana. Od dziecka uczęszczała na kółka teatralne, aż w wieku 16 lat dostała swoją pierwszą rolę w sztuce Teatru Nowego Hanuszkiewicza. Spędziła 4 lata w Belgii a następnie powróciła do Polski. Od tamtej pory chodziła na warsztaty teatralne oraz pracy z kamerą. W ostatnich dwóch latach poświęciła się wyłącznie aktorstwu. Do tej pory wystąpiła w wielu filmach krótkometrażowych, zaś już w 2018 roku premierę będzie miał film pełnometrażowy z jej udziałem.
Nasi twórcy
KAROL BRUNON ŚLIWA
reżyseria
Pochodzi z Rybnika, gdzie uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków, którą ukończył z wyróżnieniem. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Muzyk, reżyser, montażysta oraz operator krótkich form filmowych. Aktualnie student Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Pasjonat, który przyszłość pragnie związać z filmem.
GRZEGORZ SZYSZKA
zdjęcia
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który pasję filmowania postanowił przekuć w zawód. Autor wielu niezależnych produkcji filmowych, począwszy od relacji z koncertów, a na spotach reklamowych (w których się specjalizuje) skończywszy. Obecnie pracownik wrocławskiej stacji telewizyjnej, gdzie z powodzeniem odnajduje się na stanowisku operatora studyjnego, terenowego i montażysty. Jeden z założycieli grupy filmowej Skądinąd Pictures.
MARIUSZ A. NOWAK
kierownictwo produkcji
Absolwent poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jak również Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Pasję do tworzenia filmów odnalazł w sobie stosunkowo niedawno, niemniej od tamtego momentu pracował już przy realizacji co najmniej kilku niezależnych produkcji. Jeden z założycieli grupy filmowej Skądinąd Pictures.
PATRYCJA NAWROCKA
kierownictwo planu
Studentka kierunku "kreowanie mediów" na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Wczoraj kulturoznawczyni, dziś – dziennikarka lokalnej stacji telewizyjnej. W przyszłości pragnie czynnie angażować się w proces produkcji filmowej, przede wszystkim zaś widzi siebie w roli kierownika produkcji.
JONASZ WIEWIÓR
muzyka
Uczeń klasy fortepianu jazzowego. Pianista, kompozytor muzyki filmowej i piosenek artystycznych, animator, reżyser filmów krótkometrażowych. Swoje uczucia i obserwacje wyraża poprzez sztukę filmową, do której tworzy spójną emocjonalnie ścieżkę muzyczną. Podąża śladami wybitnych artystów, takich jak Tim Burton, John Lasseter, Alexandre Desplat, czy Thomas Newman. Akompaniował wielu wokalistom, przez dwa lata grał w przedstawieniu teatralnym „Hotel Breslau” - reż. Karolina Konik. Do jego filmów należą takie tytuły jak „Infokind”, „Doors Open”, czy „Der Musiker”.
Dlaczego crowdfunding?
Jesteśmy przekonani, że crowdfunding stanowi najlepszą metodę na realizację interesujących projektów przy udziale i wsparciu publiczności. W ten sposób pozwala się zaistnieć projektom, które oczekują na swój moment. Wierzymy, że finansowanie społecznościowe będzie stanowić szansę także dla nas. Dlatego właśnie prosimy o Wasze wsparcie!
Na co zbieramy?
Produkcja filmu generuje koszty, na które składa się wiele czynników. Są to przede wszystkim wydatki związane z wynajmem sprzętu, obsługą planu (m.in. rekwizyty, catering dla wszystkich zaangażowanych, transport), wynajmem lokacji, jak również wynagrodzeniami dla aktorów i niezbędnych członków ekipy. Kwota, której potrzebujemy, pozwoli nam w spokoju zrealizować nasz film.
Z góry dziękujemy za Waszą pomoc!
Przykłady naszych wcześniejszych produkcji:
W przeszłości stworzyliśmy co najmniej kilka realizacji filmów krótkometrażowych. Poniżej prezentujemy dwa filmy:
"KRZYŚ NA DROGĘ" (2015)
"ZBLIŻENIE" (2016)
Patronat nad projektem objęli:
Postępy będzie można śledzić na bieżąco na naszym fanpage'u na Facebooku:
Regulamin komentowania