Jedziemy na Kubań!

Projekt
zakończony
2856
/ 5500 zł
46
wspierających
 

Niewiele zostało na świecie niezbadanych miejsc, niewiele jest też takich, o których nie wiemy prawie nic. Jednym z nich jest Kubań. I tu wchodzimy my.


thumb_Kim%20jeste%C5%9Bmy%20(1)_resize_6


Cześć, tu KamilaMichał i Kuba - pod opieką pani Żanny Osikowicz – doktor nauk historycznych, przewodnika naszej wyprawy.

Przygotowujemy tegoroczny 5. Festiwal Kultury i Mediów Polikultura (więcej do poczytania TUTAJ). Jesteśmy mocną trójką zwyczajnych studentów, przed którymi ktoś postawił bardzo trudne zadanie. Uczymy się, podróżujemy i spełniamy marzenia. Za kilkanaście dni wyruszamy do Rosji. Przed nami 48 godzin (bo taniej) podróży autobusami (bo ciekawiej), 2 przesiadki, 2 granice i tysiące przygód i sytuacji, których nie możemy przewidzieć. Przed nami wyzwanie zrealizowania reportażu filmowego o Polakach na Kubaniu.

Jesteśmy na tyle szaleni, by wierzyć, że nam się uda.

thumb_16508753_614891132036702_605195644

(Od lewej: Michał, Kamila, Żanna, Kuba)


thumb_Kim%20jeste%C5%9Bmy%20(2)_resize_6


Głównym celem naszej wyprawy jest zrealizowanie reportażu filmowego pokazującego naszą podróż. Chcemy wypełnić białą plamę: zbadać życie i obyczaje ludności zamieszkującej Krasnodar, podobieństwa i różnice między naszymi społeczeństwami i spotkać ludzi, którzy pamiętają czasy, w których na Kubań zsyłani byli Polacy. Chcemy odnaleźć ich potomków, rodziny, sąsiadów i krewnych. Chcemy pokazać miejsca ważne dla polskiej kultury. Chcemy stworzyć podwaliny wymian studentów i myśli z tamtejszym uniwersytetem. Chcemy wiele się nauczyć i co najważniejsze: wnieść nowe informacje zarówno do świata nauki, jak i kultury, ponieważ obecnie nie ma żadnych polskich źródeł naukowych opisujących losy Polaków na Kubaniu.


Co zrobimy, kiedy uda nam się zebrać potrzebną kwotę?

Po pierwsze: krzykniemy z radości tak głośno, że usłyszą nas nawet na Kole Podbiegunowym, a później... Zrealizujemy film. Całą naszą mocą starając się rzetelnie przekazać wszystkie informacje zdobyte podczas podróży. Środki zdobyte podczas akcji pomogą również w zorganizowaniu pokazu filmowego podczas 5. Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura.

Czym jest Polikultura? Zobaczcie TU i tu: 


thumb_Kim%20jeste%C5%9Bmy%20(4)_resize_6


Robimy to, co lubimy i bardzo wierzymy, że nam się uda, ale potrzebujemy Waszej pomocy, by wynająć sprzęt filmowy. I to taki, który udźwignie nasze i Wasze oczekiwania co do materiału, który przywieziemy. Resztą zajmiemy się za darmo.

Z Waszym wsparciem na wyprawę zabierzemy:

  1. Kamerę filmową Canon C300, która pozwoli Michałowi na realizację zdjęć w trybie one-man-army;
  2. Obiektywy do tej kamery, a także statyw i inne akcesoria potrzebne do pracy;
  3. sprzęt dźwiękowy w postaci mikrofonu kierunkowego, zeppelina, tyczki i okablowania;
  4. dysk przenośny 1 TB, by zmieścić w nim całą Rosję;
  5. certyfikat z ubezpieczalni, dzięki któremu ewentualny atak niedźwiedzia na kamerę nie skończy się sprzedażą własnych nerek, byle pokryć straty.

Aby obciąć koszty podróży nawiązujemy owocną współpracę z przedsiębiorstwami z branży filmowej, które doceniły nasz projekt i zaproponowały nam wysokie rabaty, aby udało nam się nagrać materiał. Dźwięk, na przykład, nagramy sprzętem wspaniałej Oli Wyszyńskiej z OLTON STUDIO ubezpieczonym przez COMPENSA.

Jak każdy mamy po dwie ręce, tylko nasze wyjątkowo rwą się do pracy. Wierzymy, że 13 dni, jakie spędzimy w Rosji będą zarówno wielką przygoda dla nas, jak i przełomowym wydarzeniem dla polskiego świata nauki.


thumb__16602752_10208521244495336_704005

(tuż przed rozmową w Konsulacie Generalnym)


thumb_Kim%20jeste%C5%9Bmy%20(5)_resize_6


Środki, które otrzymaliśmy od władz Uniwersytetu Jagiellońskiego wystarczyły tylko na pokrycie kosztów podróży do Rosji i powrót do Polski. Całość kwoty, jaką pożre ta wyprawa, realizacja i produkcja reportażu filmowego jest jednak dwukrotnie (niemalże trzy...) większa.

Dlatego nauczeni tym, że karma wraca postanowiliśmy się zwrócić o pomoc do Was. Mamy nadzieję, że uwierzycie w nasze marzenia oraz sens tej podróży.

Dlaczego mielibyście wesprzeć akurat nas?

Po pierwsze: mamy fajne nagrody. Bo kto nie chciałby dostać pocztówki z Krasnodaru, albo pary ciepłych skarpet zrobionych przez mamę Kuby? No kto? Po drugie: film, który zamierzamy zrealizować wniesie wiele nowych i cennych informacji zarówno do świata nauki, jak i kultury.

 

Nagrody prześlemy najszybciej, jak się da, w zależności od rodzaju gratyfikacji. 


thumb__Kim%20jeste%C5%9Bmy%20(6)_resize_

thumb_15542140_589764517882697_488363979

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę