Projekt DREAM

Projekt
zakończony
17775
/ 25000 zł
145
wspierających
 

Cześć!


Jesteśmy grupą wrocławskich studentów, którzy już od lat pasjonują się kosmosem i wszystkim, co z nim związane. Żeby kontynuować nasze zainteresowania postanowiliśmy rozwinąć coś, czym się jeszcze nikt na świecie nie zajmował - badanie procesu wiercenia w warunkach mikrograwitacji. Gdy w mieszkaniu będziemy wiercić w suficie, pył poleci nam na głowę. Jak w ścianie - na panele. Innymi słowy - na dół, bo tak działa na Ziemi grawitacja. W kosmosie już tak łatwo nie jest. Jak wtedy będą zachowywały się cząsteczki? W którą stronę polecą? Pod jakim kątem? Z jaką prędkością? My niedługo powinniśmy to wiedzieć!


thumb___my2_resize_600_600.png


Żeby to zbadać, przez półtora roku pracowaliśmy nad projektem DREAM - DRilling Experiment for Asteroid Mining. Osiemnaście miesięcy ciężkiej pracy zostało wynagrodzone - dostaliśmy bilet na lot w kosmos! W ramach programu REXUS/BEXUS Europejskiej, Szwedzkiej oraz Niemieckiej Agencji Kosmicznej już w marcu rakieta suborbitalna REXUS 21 wzniesie się ponad atmosferę, by zapewnić nam 120 sekund mikrograwitacji oraz próżni - czyli warunki kosmiczne.

Kim jesteśmy i skąd wiemy, że nam się to uda?

Cała nasza siódemka związana jest z Politechniką Wrocławską, a od niedawna z innymi podmiotami, które mają styczność z przemysłem kosmicznym. Mamy więc spore doświadczenie w takich projektach, m.in. budowaliśmy łaziki marsjańskie, projektowaliśmy misje kosmiczne, habitaty marsjańskie, a także wysłaliśmy misję naukową balonem w stratosferę. Szczerze wierzymy w powodzenie misji DREAM, a nasz apetyt sięga jeszcze wyżej. 

Jesteśmy gotowi, aby zostać polskimi i światowymi pionierami i zbadać coś naszą polską aparaturą, o której z uznaniem wyrażają się europejscy eksperci z branży kosmicznej. Ale wciąż potrzebujemy środków finansowych na zakończenie naszego projektu.


thumb___15203345_1684807451832354_296291


Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie! Kwota 25 000 zł to 100% środków, jakie potrzebujemy, aby cała nasza siódemka poleciała na koło podbiegunowe, do szwedzkiej Kiruny, do kosmodromu Esrange. Renifery, łosie, metry śniegu, zorza polarna, piękne widoki - brzmi wspaniale, prawda? Ale my nie lecimy tam odpoczywać. Jedziemy tam po to, aby hektolitry potu i łez, wylane podczas projektowania, budowania i testowania naszego eksperymentu nie poszło na marne. Plan naszej podróży do Kiruny to lot samolotem (na koło podbiegunowe - nie może być tanio), pobyt tam przez dwa tygodnie (oznacza to hotel z wyżywieniem) i powrót - również samolotem. Z uwagi na poziom skomplikowania naszego eksperymentu i ogromną ilość elementów użytych w projekcie musimy jechać całym zespołem. Inaczej po prostu nie poradzimy sobie z masą zadań i testów, które czekają nas przed startem rakiety.


thumb__WP_20170118_12_04_34_Pro%20(1)_re

thumb______DSC_0767_resize_600_600.jpg


Bez Waszej pomocy nie uda nam się zebrać kwoty potrzebnej na wyjazd. Stracimy w ten sposób półtora roku pracy i możliwość zbadania czegoś naprawdę fascynującego - zjawiska, które za kilkadziesiąt lat być może będzie podstawą pozyskiwania materiałów do budowy Waszego sprzętu elektronicznego, pojazdów transportowych i setek innych rzeczy. 


thumb__15094243_1694307347549031_8306083


Jeżeli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, będziemy mieli możliwość prezentacji wyników naszego eksperymentu na różnych konferencjach na całym świecie - najbliższa czeka nas już w czerwcu w Szwecji!


thumb___DSC_0849_resize_600_600.jpg

Do tej pory, podczas projektowania, budowania oraz testowania eksperymentu wsparli nas:

thumb_sponsorzy_resize_600_600.png

Teraz czas na WAS!


Bez pomocy Was - internautów - nie uda nam się zebrać kwoty potrzebnej na wyjazd. Współpracujemy z fundacją studencką MANUS, działającą na Politechnice Wrocławskiej. Będzie się ona zajmować obsługą finansową naszego wyjazdu, dzięki czemu wszyscy moga być pewni przejrzystego rozdysponowania zebranych dzięki Wam środków! Zebrana kwota pozwoli nam na zakup biletów lotniczych dla całej drużyny oraz na wynajęcie noclegu w Kirunie. Dodatkowo, pokryjemy z niej pozostałe koszty, takie jak dojazdy z lotniska lub też wyżywienie. Będziemy mieli również możliwość produkcji oraz dystrybucji nagród, które Wam obiecaliśmy. Zajmiemy się tym po powrocie - czyli w kwietniu.


thumb_manus_resize_600_600.png

Gdzie możecie nas znaleźć?

Facebookhttps://www.facebook.com/DREAM.Project.REXUS/
Strona internetowahttp://dream-rexus.pl/
YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UCZCd4qVFGtQJVwRyVd9lzAw

... albo wystarczy, że wpiszecie w Google "projekt DREAM" :)Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę