Nowy sztandar dla harcerzy

Projekt
zakończony
1250
/ 7500 zł
22
wspierających
 

KIM JESTEŚMY?
Hufiec Środa Śląska jest jednostką organizacyjną Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego i działa na terenie powiatu średzkiego od 70 lat.
Obecnie w skład Hufca wchodzi 170 zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów z trzech środowisk: Środa Śląska, Miękinia, Malczyce.

thumb_rynek_resize_600_600.jpg


CO ROBIMY? 
Zajmujemy się pracą z młodymi ludźmi, którym pomagamy w wyborze dobrej drogi. Kształtujemy ich charaktery, pomagamy w rozwijaniu
zainteresowań oraz przede wszystkim wychowujemy na mądrych ludzi i dobrych obywateli. W naszej pracy staramy się o indywidualne podejście do każdego. Chcemy, aby spod naszych skrzydeł Ci młodzi ludzie wyfrunęli choć trochę lepsi.
Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

thumb_zimowisko_resize_600_600.jpg

Jako Hufiec pragniemy ciągle poszerzać swoje terytorium działania i pozyskiwać wielu młodych ludzi. Każde ze środowisk współpracuje z władzami gmin i niejednokrotnie wspólnie organizujemy różnorodne przedsięwzięcia. Co roku w czasie wakacji wyjeżdżamy na obóz, aby uczyć się samodzielności, podsumować całoroczną pracę i przeżyć świetną przygodę. Nasz Hufiec w tym roku był organizatorem jednej z tras na ogólnopolskim Rajdzie Granica. Instruktorzy działający na terenie powiatu średzkiego biorą udział w organizacji największego corocznego zlotu harcerskiego w Polsce jakim jest Zlot Grunwaldzki, pracują przy programie i promocji Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, a nasi harcerze również ciężko pracują pomagając przy organizacji Rajdu Tropiciel, jak i również przy wielu mniejszych festynach i imprezach. Organizowane co jakiś czas biwaki są formą integracji i nawiązywania nowych kontaktów pomiędzy środowiskami. 

thumb_granica_resize_600_600.jpg

DLACZEGO SZTANDAR? 

W tym roku Hufiec Środa Śląska obchodzi 70. rocznicę powstania. Z tej okazji staramy się o nowy sztandar, który pozwoli reprezentować nas na uroczystościach lokalnych i państwowych.

Stary sztandar ma już wiele lat, a Orzeł, który jest na nim bez korony również skłania nas do zmiany :)

Bardzo chcielibyśmy, aby nasze marzenia się spełniły, dlatego też potrzebujemy Waszej pomocy!

thumb_14908271_1125883574126899_15866424

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną w 100% na cele statutowe, takie jak:

  • Wykonanie nowego sztandaru
  • Zakup nowego drzewca do sztandaru
  • Zakup gabloty na sztandar

Każda złotówka powyżej 100% projektu będzie przeznaczona na całoroczną pracę Hufca, materiały programowe oraz inne cele statutowe ZHP.

facebook.pngWięcej o nas na Facebooku 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę