Jubileuszowa 10. Gala MediaTory

Projekt
zakończony
6060
/ 20000 zł
71
wspierających
 

Już 3. grudnia odbędzie się Jubileuszowa Gala Finałowa Plebiscytu Mediatory.

thumb__4_resize_600_600.jpg

A zaczęło się skromnie. W 2006 roku, w najmniejszej i najzimniejszej sali Uniwersytetu Jagiellońskiego. Grupa studentów wpadła na pomysł, żeby stworzyć Studenckie Nagrody Dziennikarskie - Plebiscyt MediaTory.

thumb___6_resize_600_600.jpg

thumb__Fotka%201_resize_600_600.JPG thumb__di-4_resize_600_600.jpg


Wielkim wysiłkiem, nakładem pracy i energii udało się zorganizować pierwszą Galę. Wydawało nam się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik,  ale na dwa dni przed rozpoczęciem wydarzenia okazało się, że nie pomyśleliśmy o… oświetleniu! Wielka scena, środek zimy, na sali ciemno, a my nie mamy światła. Na szczęście po gorączkowych przygotowaniach i spędzeniu na sali dwóch dodatkowych nocy udało się zorganizować oświetlenie i pierwsza Gala Mediatorów zakończyła się sukcesem. Tak było także z kolejnymi edycjami, a my zdobywaliśmy z roku na rok coraz więcej doświadczenia. 

thumb___338_01_resize_600_600.jpg thumb____338_04_resize_600_600.jpg

I w końcu udało się - nam, grupie pasjonatów, działających non-profit, bez wsparcia profesjonalistów, stworzyć profesjonalny Plebiscyt, który jest dziś jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mediów. Co roku widownia zapełnia się ponad tysiącem gości, którzy chcą być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i podziwiać znakomitych dziennikarzy, zgromadzonych w jednym miejscu w Krakowie. 

                                         thumb__mediatory2014-18_resize_600_600.j

Adepci dziennikarstwa, mający przed sobą perspektywę podjęcia pracy w zawodzie, doceniają swoje autorytety za jakość ich warsztatu, wierność etyce zawodowej oraz rzetelność w pracy, a środowisko dziennikarskie co roku podkreśla wysoką wartość tego wyróżnienia na tle innych, przyznawanych w świecie mediów, nagród.

Jeden z laureatów Plebiscytu, tak pisał o MediaTorach:

"MediaTory to przede wszystkim poligon dziennikarski. Reżyseria przedsięwzięcia, przeprowadzanie wywiadów z laureatami - zarówno na scenie, jak i poza nią [...]. Takie wywiady trzeba wcześniej przygotować, nie tylko je przeprowadzić. Do tego dochodzą ćwiczenia fotograficzne [...]. przygotowanie strony internetowej, a tam relacji wideo, tekstów prasowych, [...] przygotowanie i wysłanie informacji prasowych do innych mediów. [...] to również ćwiczenia konferansjerskie, pilnowanie światła, nagłośnienia, oprawy muzycznej, animacji trójwymiarowych... MediaTory to też poligon logistyczny. Bo oto trzeba zorganizować galę na 1200 osób, skoordynować głosowania w uczelniach, załatwić sprzęt nagłośnieniowy, przeprowadzić szereg prób scenicznych, zorganizować noclegi, imprezy towarzyszące (ktoś musiał załatwić catering, wino, napoje, aby było też epickie afterparty!), zamówić statuetki, dopilnować kwiatów, dogadać się z muzykami, sprawić, by na scenie pojawiła się sławna czerwona kanapa, trzeba było współpracować ze sponsorami, z władzami uczelni... Od momentu, gdy dowiedziałem się o nominacji, byłem pilnie pilotowany przez organizatorów. A przecież nie mnie jednego pilotowano, a wszystkich nominowanych. [...] To wszystko wymagało gigantycznego nakładu pracy." [Piotr Waglowski, 2013-12-14, http://prawo.vagla.pl/]

   thumb___3_resize_600_600.jpg

  thumb__5_resize_600_600.jpg   

   

 

Na naszej scenie, dzięki głosowaniu studentów dziennikarstwa z całej Polski, gościli tacy dziennikarze jak Mariusz Szczygieł, Ewa Ewart, Tomasz Zimoch, Dorota Wellman, Marek Niedźwiecki, Martyna Wojciechowska, Wojciech Mann, ks. Adam Boniecki i wielu wielu innych, najlepszych w swoim fachu. Zbudowaliśmy prawdziwą markę - o dziennikarskim Plebiscycie Mediatory mówią dziś już wszystkie media. 

Zobacz w 2 minuty, jak rozwinęliśmy się w ciągu 10 lat.

                                       thumb__Fotka%203_resize_600_600.jpg


W tym roku jednak stanęliśmy w obliczu wielkiego wyzwania - przed nami 3 grudnia i jubileuszowa Gala Mediatorów. Cały zespół od kilku już miesięcy pracuje, by tegoroczna, 10. edycja przewyższyła rangą wszystkie poprzednie i na długo została w pamięci widowni i świata mediów. Niestety, zorganizowanie tak wielkiego wydarzenia nie uda się już wyłącznie nakładem pracy i energii studentów. Potrzebujemy wsparcia finansowego większego niż dotychczas. I dlatego w tym roku, starając się uświetnić tę wyjątkową rocznicę Plebiscytu Mediatory, zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie - pomóż nam zorganizować najpiękniejszą Galę Finałową Plebiscytu Mediatory. 

                                           thumb__Fotka%204_resize_600_600.jpg


Cel zbiórki:

Pieniądze przeznaczymy na pokrycie kosztów efektów specjalnych, które 3 grudnia uświetnią Galę oraz realizację produkcji filmowych, przez które zakręci Wam się łezka w oku. Chcemy także jak najlepiej ugościć wszystkich obecnych na sali gości - nominowanych dziennikarzy, naszych laureatów oraz tych, którzy przez lata wspierali Plebiscyt w różnoraki sposób. Sami nie pobieramy żadnych wynagrodzeń za organizację Plebiscytu ani Gali.

Co oferujemy?

Wesprzyj nasz projekt, a zobaczysz, że dzięki temu będziesz realnie uczestniczył w organizacji Plebiscytu i na zawsze zapiszesz się w jego historii. W zamian za pomoc oferujemy wejściówki VIP na Galę Mediatorów, a także bankiet oraz after party, gdzie będzie szansa porozmawiania z dziennikarzami osobiście. Oprócz tego firmom, które nas wesprą, gwarantujemy promocję w social mediach oraz wiele wiele innych nagród.


Pomóż nam zorganizować najpiękniejszą Galę Mediatorów i twórz historię polskiego dziennikarstwa! Liczymy na Ciebie

 

                                              thumb__Fotka%205_resize_600_600.jpg


Więcej o nas znajdziecie na stronie: http:// www.mediatory.pl

oraz naszym Facebooku: https://www.facebook.com/MediaTory

Szukajcie nas także na Youtubie, Twitterze i Instagramie!

                                         thumb__1_resize_600_600.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę