Jajo w sieci

Projekt
zakończony
3540
/ 10000 zł
24
wspierających
 

JAJO W SIECI”

   "Uwaga! Uwaga! Proszę państwa, oto zaczyna się podniebny lot Niesamowitego Jaja do komnaty Princessy Wery. Jest to lot wysokiego ryzyka, proszę się rozejść, proszę zrobić miejsce, jajo jest olbrzymie, choć… wcale tego nie widać! Omijamy dużym łukiem płaczące dzieci w wózkach, przerażone staruszki i nic nie rozumiejące matki i lecimy!!!! Lecimy!!!"

     „Jajo w sieci” to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O konsekwencjach nadmiernego obcowania dzieci z cyberprzestrzenią, o wartościach: miłości, przyjaźni i perspektywie straty. To historia, która małych i dużych widzów wbija w fotel i nakłania do ważnych przemyśleń. Zapada w pamięć i nie daje się przeżyć na chłodno. Sprawia, że świadkowie uwikłani wraz z bohaterami w sieć zdarzeń, stają się z każdą chwilą nieco odmienieni. Kto wie – może nawet odrobinę lepsi?

thumb__20161018_224044ewa%20gprzelak_res

Werka: A jeśli to naprawdę jajo mamutaka? I wykluje się z niego mamutak? Przecież rozniesie nam całe mieszkanie!

Nula:  A… jeśli jakaś wielka mama-ptaszysko szuka teraz tego jajka, bo jej po prostu wypadło z wielgaśnego gniazda…?

Werka: Ale że gdzie? W grze? W telefonie? 

Nula: Nie… Z drzewa prawdziwego … Sobie spokojnie tam mieszkali… Przecież rośnie tu nieopodal taki wielki dąb…?

Werka: Że tamten dąb? Ten przy kiosku?

Nula:  No, i powiał wiatr… i BAM! Jajo rąbnęło na chodnik, gdy matka poleciała po wielgaśne robale na obiad dla pisklaka…

Werka: Jakiego pisklaka? O czym ty mówisz?

OD AUTOREK

Jesteśmy matkami. Czujnie obserwujemy dzieci. Wszystkie. Nie tylko nasze. Patrzymy jak maniakalnie sięgają po wszelką elektronikę. Jak odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, w którym natychmiast muszą coś ważnego sprawdzić, polubić, zamieścić; Instagrama, Facebooka, Twitter'a, tysiąca selfie, by je w te pędy opublikować gdzie popadnie. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach… „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar.

Napisałyśmy „Jajo w sieci” z myślą o  dzieciach od 7 roku życia i ich rodzicach.  Problem uzależnienia od cyberprzestrzeni jest bardzo aktualny, szeroko poruszany i omawiany. Naszą  sztuką zabieramy głos w tej sprawie. Protestujemy przeciwko nadmiernemu przebywaniu w wirtualnym świecie. Chcemy sprawić, żeby widzowie zatrzymali się i popatrzyli na siebie i swoje życie z innej perspektywy. Okiem krytycznym.

Anna Gil i Ewa Gorzelak

4.  TWÓRCY „JAJA W SIECI”:

POMYSŁ I SCENARIUSZ: EWA GORZELAK, ANNA GIL

thumb_thumb_IMG_2392_sRGB_resize_600_600

ANNA GIL

pedagog – w spektaklu: KONFERANSJER

Absolwentka wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek: Kształcenie muzyczno-ruchowe – rytmika, taniec, choreoterapia. Dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z 19-letnim stażem. Nieustannie poszukująca dusza artystyczna. Wielbicielka dubbingu i technik parateatralnych. Łowczyni dziecięcych talentów. Pomysłodawczyni, twórca i animatorka Teatrzyku Bombonierka. Prowadząca eventy oraz warsztaty artystyczne muzyczno-teatralno-taneczne. Wielbicielka gry na afrykańskich bębnach djembe. Założycielka i opiekunka zespołu niezwykłych dzieci rozkwitających pod nazwą Tangram. Autorka tekstów piosenek, wierszy, opowiadań, scenariuszy spektakli i kompozytorka muzyki dla dzieci, w tym hymnu jednej z warszawskich szkół. Autorka felietonów, m. in. w parentingowych czasopismach „Dziecko”, „Dziecko Ekstra” oraz na stronie internetowej FC EDU Skuteczna Edukacja – bo właśnie skuteczna edukacja szczególnie ją interesuje - a ta, poprzez sztukę, pociąga najbardziej!


thumb__20161011_190945mag_resize_600_600EWA GORZELAK 

aktorka – w spektaklu: WERKA

Absolwentka Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie. Aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami:       Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Powszechnym w Warszawie,   Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem IMKA w Warszawie. Występuje w spektaklach plenerowych realizowanych przez Fundację Stefana Szmita „Kresy 2000”. Tworzy autorskie bajki wywodzące się z teatru najnajowego, w których również występuje („Dzień Kreatywnego Miśka Polarnego” i „Kolorino”). Twórca i animatorka Teatrzyku Bombonierka. Od 2006r. jest prezesem Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w IPCZD. W ramach wolontariatu przez wiele lat prowadziła tam (jak i w przedszkolach) warsztaty kreatywnego myślenia. Współpracuje z Polskim Radiem Dzieciom, w którym prowadzi autorską audycję „Jak to działa”. Ważniejsze role filmowe (kino) to: Farba - reż. Michał Rosa, Amok - reż. Natalia Koryncka-Gruz, Skok - reż. Piotr Starzak, Ostatnia Misja - reż. Wojciech Wójcik, Sezon na Kaczki - reż. Julia Ruszczyk. Szerszej publiczności   znana jest jako Gabrysia z „Na Wspólnej”, Dorota z „M jak miłość”, czy Marzena ze „Słodkiego Życia”.


REŻYSER SPEKTAKLU "JAJO W SIECI"

thumb_mag%203%20_resize_600_600.jpg MAGDALENA GNATOWSKA 

aktorka – w spektaklu: MAMA

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Warszawie i Studia Tańca Flamenco w Warszawie. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Teatrem Studio, Teatrem Dramatycznym i Teatrem Narodowym gdzie pracowała min. z Jerzym Grzegorzewskim, Adamem Hanuszkiewiczem, Józefem Szajną, Leszkiem Mądzikiem, Piotrem Cieślakiem, Maciejem Wojtyszką, czy Mariuszem Trelińskim.  Ma również bogaty dorobek w teatrach offowych. W 2009r. otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza Miesięcznika „TEATR”  za wybitne dzieło zbiorowe w spektaklu „Marat/Sade” w reż. Mai Kleczewskiej. Występowała również w Teatrze TV (Scena Faktu: Śmierć rotmistrza Pileckiego, Ryszarda Bugajskiego, filmach (m.in. "Ubu Król” Piotra Szulkina ) i serialach (m.in. Boża Podszewka Izabelli CywińskiejNa Wspólnej, Plebania) i wielu innych.

W latach 2007-2016  prowadziła zajęcia z interpretacji prozy na I roku w Szkole Aktorskiej Machulskich. W 2008 roku wyreżyserowała ze słuchaczami III roku swój pierwszy spektakl dyplomowy „Zbrodnie serca". W 2014 roku została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej za osiągnięcia w dziedzinie oświaty. Reżyseruje spektakle teatru tańca, musicalowe oraz teksty dramatyczne. W 2016r. za reżyserię spektaklu muzycznego „Bodo Cafe” otrzymała nagrodę Laur „Złoty Liść Retro” 2016.


HANKA BRULIŃSKA thumb__20161011_190429mag2_resize_600_60

aktorka – w spektaklu: NULA

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Niezależny twórca filmowy i teatralny. Brała udział w licznych warsztatach teatralnych i tanecznych.  Od 2005 roku związana jest z teatrem Osterwy w Lublinie, gdzie zagrała kilkanaście znaczących ról (min.: Julię w "Romeo i Julii" Szekspira,  Balladynę w „Balladynie” Słowackiego, Mariannnę w „Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” Odona von Horvatha, Rózię w "Dożywociu" A. Fredry, Różę w „Widnokregu” W. Myśliwskiego). Za rolę Adeli w „Nocy Wielkiego Sezonu”otrzymała nagrodę Kulturalną. Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych. Wykładała "Elementarne zadania aktorskie" w Szkole Aktorskiej w Lublinie i w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Obecnie wykłada w Szkole Machulskich ("Metodyka pracy Aktorskiej", "Metodyka pracy nad wierszem"). Od kilku lat pracuje nad własnym programem autorskim, prowadzi liczne warsztaty dla grup międzynarodowych.

W 2011r.  swoim autorskim scenariuszem "Biec w stronę TY"  wygrała konkurs organizowany przez Lubelski Fundusz Filmowy na scenariusz filmu. W 2012 roku otrzymała nagrodę artystyczną od Prezydenta Miasta Lublina za reżyserię tegoż filmu. W 2014 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało jej stypendium  na kolejny scenariusz filmowy. Film „Biec w stronę ty” wyświetlany był w kinach studyjnych w całej Polsce (Dytrybutor Vivarto i Aurora Films), jak również pokazywany był m.in. na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, w Australii i Indiach podczas Trans Art Sympozjum – w ramach projektu Human Family Standard, w którego realizację  Hanka Brulińska  zaangażowana jest na stałe. 


SCENOGRAF SPEKTAKLU "JAJO W SIECI"

thumb_Rob%20Roynr%202_resize_600_600.JPG

ROB ROY

Maluje od 5 roku życia. Od najwcześniejszych lat zafascynowany był twórczością Wojtka Siudmaka, Borisa Valejo oraz Salvadora Dali. Miało to ogromny wpływ na wrażliwość artystyczną i kształtowanie się technik malarskich Rob Roya. W swoich pracach używa różnych mediów od ołówka, pasteli, akryli, aerografu po spreje,  malując dla szerokiej publiczności murale zwane często graffiti lub po prostu street art'em. Tworzy również niepowtarzalne w klimacie street art'owe  rzeźby pokazywane dotychczas w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Niemczech, gdzie spotkały się z dużym uznaniem, zwane  tam Ghost Sculpture lub hologramami. 

Od 12 lat współtworzy Autorskie Studio Projektu QUBATURA zajmujące się projektowaniem wnętrz mieszkalnych. Własnoręcznie realizuje meble i dodatki. Wykonuje nietypową scenografię do filmów reklamowych a także przedstawień teatralnych.


AUTORZY MUZYKI DO  SPEKTAKLU "JAJO W SIECI":

thumb__Pawe%C5%82%20Derentowicz%20nr2_re

PAWEŁ DERENTOWICZ

Gitarzysta, kompozytor, współzałożyciel wielu zespołów muzycznych.  Absolwent Akademii  Muzycznej im F. Chopina w Warszawie w klasie gitary. Jako współkompozytor i gitarzysta współpracował z Edytą Bartosiewicz (zespół  Holloee Poloy , płyta „The Big Beat”, płyta „Love”), Rafałem Olbrychskim (zespół Reds, płyta „Tatango”), Michałem Bajorem (płyta „Kings & Queens”), Pawłem Stasiakiem (muzyk sesyjny, gitarzysta), Ireną Santor i Wojciechem Młynarskim (płyta „Santor Cafe”). Od 2008 r. jest gitarzystą w zespole Dr Misio Arkadiusza Jakubika (płyta „Młodzi”, „Pogo”). Jest również  producentem i współtwórcą muzyki do monodramu „Ja” i spektaklu „Radio Live” A. Jakubika. W 1993r. współzałożył  Studio Papryka i Synowie (obecnie Paprika Sound Factory), w którym pracuje do dziś. Jest kompozytorem  muzyki do kilkudziesięciu produkcji reklamowych, fimów i seriali. Współprodukował i współaranżował  dwie płyty dla dzieci „Mamo To Ja” i „Mamo To Ja - Wlazł Kotek Na Płotek”, oraz jest producentem i realizatorem  audiobooka dla dzieci „Spadające Gwiazdki Małej Helenki”.


thumb____Aleksander%20Maksimow%20nr%202_ALEKSANDER MAKSIMOW

Muzyk, kompozytor, producent. Absolwent Music College im. N.Rimskiego-Korsakowa (klasa fortepianu) oraz Krasnodarskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. W latach 1992 - 2013 związany był ze Studiem Papryka i Synowie (obecnie Paprika Sound Factory). W 2013 roku założył firmę Music Media AM. Skomponował muzykę do następujących filmów: „Nina Resa”, „Pod Ciśnieniem”, „Jaskinie Diabła”; seriali „Tak czy nie”, „Nowa”, „Klan”; spektakli A.Jakubika „Monty Payton”, „Radio Live”. Współpracował przy produkcji filmu „Westerplatte”. Ponadto skomponował muzykę do kilkuset produkcji reklamowych i dżingli TV i radiowych. Współpracował z I.Santor, M.Rodowicz, W.Młynarskim, K.Klich, S.Wiśniewską, Dziani, A.Matysiak, R.Olbrychskim, H.Młynkową oraz z zespołem „2 plus 1”. Brał udział w koncertach i nagraniu płyty „Kicha” Szwagierkolaski Współpracuje z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi Moskwy i Sankt Petersburgu, jest kierownikiem muzycznym orkiestry kameralnej Fainy Nikolas oraz jest współproducentem, wykonawcą i dyrygentem orkiestry Polskiego Radia przy nagraniu płyty Ireny Santor „Santor Cafe. Skomponował muzykę do audiobooka „Spadające Gwiazdki Małej Helenki”. Współprodukował i współaranżował dwie płyty dla dzieci („Mamo To Ja”). Jest wykonawcą i aranżerem płyt „Dziś Jest Piątek”, „Na Motyle”, a także producentem i kompozytorem płyty Fainy Nikolas „Jesień”.

Nasi partnerzy:

Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka" - to w nim odbędzie się premiera 29.01. 2017r. Tam również zagramy pierwsze spektakle. 

Producent: Zbidzi Zbigniew Dziduch

5. NASZE POTRZEBY:

By w pełni zrealizować wszystkie nasze pomysły, które podpowiada nam wyobraźnia  - scenografię, a w tym gigantyczne i niesamowite jajo na miarę "E.T."; klimatyczną muzykę, animacje, grę świateł - potrzebujemy wsparcia finansowego. Dlatego wysyłamy do Was gorącą prośbę o pomoc! Razem przywróćmy dzieci realnemu światu.

Zapraszamy Was do polubienia naszej strony na Fb:

https://www.facebook.com/JAJO-W-SIECI-1103265249728585/Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę