Lecąc z Łabędziami

Projekt
zakończony
3540
/ 25000 zł
62
wspierających
 

Kim jesteśmy
Jesteśmy wolontariuszami i pracownikami stowarzyszenia Ptaki Polskie. Naszą pasją i wielką troską jest przyroda. I wszyscy kochamy ptaki. To dlatego chcemy pomóc Sachy w misji ratowania łabędzi Bewicka – zwanych też po prostu bewikami. Tajemnicze ptaki Królowej Śniegu każdej wiosny i jesieni pokonują tysiące kilometrów między syberyjską tundrą, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode, a Zachodnią Europą, dokąd przylatują na zimowiska. Z jakiegoś powodu, w ciągu ostatnich 20 lat, ich liczba zmniejszyła się z 29 tysięcy do zaledwie kilkunastu tysięcy. I dalej spada! Niezwykły, historyczny projekt Lecąc z Łabędziami (Flight of the Swans) ma odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO? Z tą wiedzą łatwiej będzie odpowiedzieć na jeszcze ważniejsze pytanie: CO powinniśmy ZROBIĆ aby zachować te piękne ptaki?

Flight of the swans

thumb____1.%20CtCXdr4UkAARBAf_resize_res

thumb_2.mapa_flight_of_the_swans_resize_

Co zrobiliśmy do tej pory?

Razem z naszymi wspaniałymi Partnerami ze stowarzyszenia Black Wings Team, pilotami - pasjonatami z Bydgoszczy, zaplanowaliśmy trasę przelotu Sachy oraz szczegółowy kalendarz spotkań i wydarzeń. Rozpoznaliśmy i nawiązaliśmy kontakt z siecią instytucji i osób dobrej woli, obecnie naszymi Partnerami, którzy też chcą wesprzeć Sachę i jej misję  – w tym Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, miasta Bydgoszcz i Goniądz, gmina Słońsk. W szczególności nawiązaliśmy kontakt ze szkołami na trasie przelotów Sachy – w Goniądzu, w Bydgoszczy, w rejonie Ujścia Warty. Zorganizowaliśmy tam spotkania oraz konkursy artystyczne. Zapewniliśmy nagrody rzeczowe dla przyszłych zwycięzców konkursów.

 

Nawiązaliśmy kontakt z polskimi mediami – prasa, rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne - którzy są gotowi żeby relacjonować wydarzenia związane z projektem, jak tylko Sacha wyląduje w Polsce. Przygotowaliśmy cykl publikacji prasowych oraz audycji radiowych, które pojawia się w czasie pobytu ekspedycji w Polsce. Stworzyliśmy specjalną zakładkę Flight of the Swans na naszej stronie opowiadającą o projekcie i stowarzyszeniu WWT – przede wszystkim, o jego głównych bohaterach – Sachy i zagrożonych bewikach. Prowadzimy kampanię komunikacyjną na FB. Dodatkową kampanię informacyjną w swoich mediach prowadzą Black Wings Team.

 

Organizujemy konferencję naukową we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz cykl spotkań we wszystkich miejscach w których ze zatrzyma się Sacha i jej Koledzy, którzy będą opowiadać o bewikach i potrzebie ich ochrony.  Warto też dodać, że przez całą drogę przelotu nad Polską Sachy towarzyszyć będą Iwona, Krzysztof i Tomek z Black Wings Team - od Litwy po Odrę! 

 

Przygotowaliśmy specjalny film na potrzeby naszej akcji, który zrobiła dla nas w prezencie agencja Vision Tree.


thumb_za%C5%82_5.4_zdj%C4%99cie_Sacha_De


Na co zbieramy?

Zbieramy pieniądze dla Sachy oraz towarzyszącej jej ekipy naziemnej na pokrycie kosztów związanych z ich pobytem w Polsce. Polski etap tej wyjątkowej ekspedycji, to ok. 800 km i co najmniej 10 dni.


Wraz z Sachą podróżuje 14 innych osób. To jej Koleżanki i Koledzy z pracy, z WWT (Wildfowl & Wetland Trust) - jednej z najbardziej zasłużonych organizacji ochrony przyrody na świecie - oraz nasi pracownicy i wolontariusze – polski zespół wsparcia. Kolejnych co najmniej 5 osób.

Potrzebujemy funduszy aby zapewnić naszym gościom noclegi, wyżywienie i transport oraz dać im możliwość spotkania się ze wszystkimi, którzy będą chcieli poznać ich osobiście. Posłuchać ich opowieści z wielkiego szlaku oraz dowiedzieć się więcej o bewikach i ich walce o przetrwanie. Podtrzymajmy piękną tradycję słynnej, polskiej gościnności. Przywitajmy Sachę i jej zespól z otwartą głową i sercem!
Każde podarowane 10 zł ma sens, bo każde 10 zł może pomóc uratować zagrożone ptaki. Bądźmy na pTAK!

thumb___slimbridge_badania_bewik%C3%B3w_

Więcej o nas na

facebook Jestem na pTAK

thumb__4.%20za%C5%82_5.5_zdj%C4%99cie_mi

thumb_14485155_349061202093028_394254385

thumb_CtlnL5OWEAApDw0.jpg%20large_resize

thumb_222-WWT-WE-Welney-Bewicks-catch-20

thumb_za%C5%82_5.4_zdj%C4%99cie_Sacha_De

thumb___zal_5.4_zdjecie_Sacha_Dench_7_re

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę