Odpal okna!

Projekt
zakończony
4105
/ 12865 zł
79
wspierających
 
Kim jesteśmy? 
Hufiec Ziemi Gliwickiej jest jednostką organizacyjną Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego. 

Harcerstwo od ponad 96 lat prężnie działa i coraz bardziej rozwija się na terenie powiatu gliwickiego. 
Obecnie w skład Hufca wchodzi 562 zuchów, harcerzy i instruktorów. 

Czym się zajmujemy?
Naszą misją jest wspieranie wychowania młodych ludzi - stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju oraz pomagamy w kształtowaniu charakteru. Zuchy i harcerze spotykają się w drużynach i gromadach podczas zbiórek, które odbywają się raz w tygodniu. W ciągu roku harcerskiego drużyny biorą udział w rajdach i biwakach; podsumowaniem całorocznej pracy drużyn i gromad jest Harcerska Akcja Letnia. Zuchy i harcerze biorą udział w obchodach świąt państwowych, uczestniczą także w różnych akcjach, tj. Szlachetna Paczka i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom powiatu oraz instytucjom. 

thumb__IMGP9148_resize_600_600.jpg

Harcerskie centrum spotkań to...
... lokal przy al. Przyjaźni 9/9. To właśnie tutaj zuchy i harcerze spotykają się podczas zbiórek, odbywają się odprawy drużynowych i instruktorów oraz spotkania Hufcowych Zespołów. Wielokrotnie siedziba przy al. Przyjaźni umożliwiała nam przeprowadzenie różnorodnych warsztatów i dawała schronienie w deszczowe dni. 

Często także mamy gości. 
Dwa lata temu gościliśmy w lokalu skautów ze Słowenii, a w tym roku harcerzy z Hufca ZHP Katowice. 

thumb_IMG_9847_resize_600_600.jpg


Rok temu po raz pierwszy podjęliśmy próbę przystosowania lokalu do naszych potrzeb - wspólnymi siłami wyremontowaliśmy cztery z pięciu pomieszczeń. Piątym pomieszczeniem jest duża sala. 

Odpal okna! Dlaczego to takie ważne?
Obecnie w lokalu mamy okna skrzynkowe, przez które przewodzona jest znaczna ilość ciepła. Nie pozwala to na utrzymanie komfortu termicznego w sezonie grzewczym - ogrzewanie dużej sali pochłania gigantyczne środki finansowe. 

Mamy bardzo ambitny plan, aby zdążyć z wymianą stolarki okiennej w dużej sali jeszcze przed zimą. Czy nam się uda? 

Dzięki Tobie na pewno! 

Więcej o nas:

Regulamin komentowania