Harcerski namiot wspomnień

Projekt
zakończony
510
/ 370 zł
11
wspierających
 

28 Gliwicka Drużyna Harcerek „Stokrotki”
to drużyna działająca w Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej. Zrzesza harcerki w wieku od 9 do 16 lat, które co tydzień spotykają się na zbiórkach, wyjeżdżają na weekendowe biwaki oraz letnie obozy. Drużyna dąży do realizacji misji ZHP, którą jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakterów poprzez stawianie wyzwań.

WIĘCEJ O NAS NA NASZYM FACEBOOKU

thumb_b09fa08_resize_1920_1080.jpg


Chcemy, aby harcerki z 28 GDH „Stokrotki” pogłębiały swoje zainteresowania, poszukiwały pola służby, zwiedzały nowe miejsca, nawiązywały kontakty z harcerzami i skautami, potrafiły aktywnie spędzać czas w zgodzie z przyrodą oraz postępować zgodnie z wartościami zawartymi w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Harcerki zdobywają wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, historii harcerstwa, sposobów szyfrowania wiadomości, czy orientacji w terenie. W ciągu roku szkolnego drużyna również wyjeżdża na biwaki - weekendowe wyjazdy zazwyczaj w góry - gdzie mogą w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę oraz spędzić aktywnie czas w zgodzie z przyrodą. Przed nami trzytygodniowy obóz letni, który będzie podsumowaniem całorocznej pracy drużyny. Harcerki działają w małych grupach, w których uczą się również współpracy.

thumb_87b6252_resize_1920_1080.JPG

Wędrówki, biwaki, rajdy, czy międzynarodowe zloty to okazje do realizacji wyżej wymienionych celów. Aby w pełni uczestniczyć w tych wydarzeniach potrzebne są namioty turystyczne. Koszt takiego namiotu to około 370 zł. Chciałybyśmy, aby każda harcerka mogła uczestniczyć w tych równych wyjazdowych formach pracy i zasmakować harcerskich przygód. Pomóż nam powiększyć horyzonty naszych możliwości i wesprzyj nasz projekt, z którego środki zostaną przeznaczone na zakup namiotu turystycznego drużyny.

thumb_f32b6cf_resize_1920_1080.PNG

Regulamin komentowania