Z Jezusem Pod Żaglami

Projekt
zakończony
1165
/ 15000 zł
11
wspierających
 
Inicjatywa "Z Jezusem Pod Żaglami" to pierwsze tego typu rekolekcje, które organizujemy. Znamy się z różnych miejsc i okoliczności. Niektórzy z nas są rodziną "z krwi i kości", inni (mowa o siostrach służebniczkach)- rodziną duchową, ale wszystkich łączy JEDEN CEL. Pomysł dał sam Duch Święty, kilka lat temu, w sercu jednej z sióstr kochającej żeglarstwo, podczas rekolekcji w milczeniu (Lectio Divina). Ewangelia wg św. Marka zapisuje, że Jezus nauczał ludzi z łodzi. Może czas zastosować tę samą formę w dzisiejszym świecie? Modlitwa, zeszyt, długopis... Tak został napisany plan rekolekcji, pobłogosławiony przez Przełożonych. A później już tylko zwołanie ekipy i... pieniądze:) Jesteśmy pasjonatami JEZUSA. Chcemy zanieść Jego Miłość tam, gdzie ON chce. Kochamy Kościół i czujemy Jego potrzeby. Chcemy pomóc młodym dziewczynom usłyszeć SŁOWO skierowane osobiście do każdej z nich. Łączymy to z rejsem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Poprzez pracę na jachcie młode osoby będą uczyły się odpowiedzialności za swoje przyszłe dorosłe życie. Zbieramy pieniądze na organizację rekolekcji i czarter jachtów.

Oto ekipa, która poprowadzi rekolekcje:

o. Patryk Osadnik OMI thumb__patryk_resize_600_600.jpg
Od 2009 roku w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Umuzykalniony. Ślązak, pochodzi z Lublińca. O. Patryk będzie naszym duchowym kapitanem, sprawując posługę kapłana na rejsie.

Mirosław Andrzejewskithumb__tata2_resize_600_600.jpg
Pierwszy, po Jezusie, kapitan na naszym rejsie. Wszystkie sprawy związane z trasą i sprawami żeglarskimi są na jego głowie. Siedlczanin, urodzony w Mrągowie. Sternik jachtowy. Mąż jednej żony, ojciec 3 dzieci i dziadek. Matematyk, rysownik satyryczny o pseudonimie Zbirek. Członek Stowarzyszenia Rodzina Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

s.M. Emanuela Strzalińska AMthumb___em2_resize_600_600.jpg
Służebniczka. Z pochodzenia siedlczanka, choć ma za sobą przeszłość włoską. Uśmiech i radość w Panu to jej codzienność. Jest utalentowaną organistką, wyśmienicie gotuje! Podczas rejsu będzie głosić konferencje i dzielić się doświadczeniem Jezusa w swoim życiu. Z s. Emanuelą nie ma nudy!

s.M. Janina Kaczmarzyk AMthumb__IMAG1686-1_resize_600_600.jpg

Zapalona katechetka o pięknym głosie. Długie lata spędziła na drodze neokatechumenalnej. Dziś jest służebniczką Maryi. Pochodzi ze Starachowic. W czasie rekolekcji będzie głosić konferencje pokazując jak Bóg przychodzi w swoim Słowie. "Słuchaj".

s.M. Celestyna Graczyk AMthumb_DSC01045_resize_600_600.JPG
Żywiołowa katechetka w rodzinnej Warszawie. Uśmiech rzadko kiedy znika z jej twarzy. Bóg obdarzył ją "językiem wymownym", dlatego jej posługą będzie (i jest) głoszenie Jezusa :) Kocha śpiew i rozmowy z ludźmi.

s.M. Estera Andrzejewska AMthumb__ester_resize_600_600.jpg
W Zgromadzeniu Służebniczek od 2009 roku. Żeglarz jachtowy. Kocha taniec, muzykę i ciszę zarazem. Rodem z Siedlec. Studentka teologii. W żeglarstwie odkrywa Jezusa i będzie się tym dzielić w czasie rekolekcji.

Agnieszka Kowalik 532793_511318598928191_1585909288_n.jpg?
22 wiosny. Studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (dyrygentura chóralna). Stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Gra na flecie poprzecznym. Zapalona ewangelizatorka z Węgorzewa. Sternik jachtowy i motorowodny (żeglowała już przed urodzeniem), wprowadzi nas zatem w tajniki tego pięknego sportu.

Anna Kowalik533848_446761525395236_1121987492_n.jpg?

Lat 20, jednak z dużym doświadczeniem żeglarskim- opatentowany sternik:) Węgorzewo i całą Krainę Wielkich Jezior zna jak własny dom. Gra na waltorni, fortepianie i wszystkim, co wydaje piękne dźwięki, głosem zachwyca Niebo, dyplomantka PSM II stopnia w Olsztynie. Stypendystka Dzieła Nowego Tysiąclecia. Oprócz posługi żeglarskiej chętnie zadba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, bo i w tym kierunku jest świetnie przygotowana.
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę