Koncert 30+40/70 - jedyny taki koncert!

Projekt
zakończony
280
/ 5000 zł
3
wspierających
 

Zapraszamy na koncert zespołu 40+30/70, który po raz pierwszy zaprezentuje utwory z nowej płyty POZOR w Stolicy. Wydarzenie będzie okazją do świętowania wspomnienia patrona Oratorium św. Jana Bosko oraz możliwością wsparcia jego działań. Zaproszenie na wydarzenie będzie wspaniałym prezentem dla naszych bliskich.

Występ zespołu 40i30na70 będzie również okazją do promocji muzyki chrześcijańskiej. Aby móc go zorganizować potrzebujemy pokryć koszty przyjazdu zespołu, akustyka, oprawy artystycznej i materiałów promocyjnych. Wsparcie wydarzenia przyczyni się do rozwoju Oratorium św. Jana Boso na Pradze. Poprzez muzykę z dobrym przesłaniem chcemy docierać do rodzin i młodych ludzi na Pradze i całej Warszawie.

Oratorium św. Jana Bosko istnieje od 1933 roku. Od tego czasu prowadzi pracę wśród młodych ludzi zamieszkujących warszawską Pragę. Oratorium realizuje wiele przedsięwzięć, mających charakter profilaktyczny (np. pomoc w nauce, filmoterapię, teatr, zajęcia plastyczne i sportowe, festyny, koncerty i wycieczki). 

Dołącz do wydarzenia na FB: Muzyka Chrześcijańska W Oratorium
O zespole 40i30/70: 

Nastał rok 1999. Od sześciu lat grałem w zespole folkowym Chudoba, kiedy przeczytałem świadectwa Robert Licy Friedricha, Darka Malejonka i Tomka Budzyńskiego – muzyków, którzy ogłosili, że spotkali żywego Boga i chcą oddać Mu swoje talenty i życie. Dotarło do mnie wtedy, że ze mną jest coś nie tak, bo jestem człowiekiem wierzącym, od urodzenia w Kościele a zamiast głosić Jego Ewangelię opowiadam ze sceny o Marynie i jej przygodach. Postanowiłem to zmienić. Muzyków szukałem i znalazłem w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny, do którego trafiłem jakiś czas wcześniej. Pierwsze próby, trwające od września do grudnia 1998 wygasły nie przynosząc żadnych efektów. Ponownie w zmienionym składzie spotkaliśmy się w marcu 1999 r. w składzie: Marcin Oleksy – gitara, Jacek Bednarek – gitara, Artur Bednarski – djembe, Robert Ruszczak – akordeon, mandolina i sopiłki (ukraińskie flety ludowe). Na pierwszej próbie w salce DA poczuliśmy dotkliwy brak w naszym brzmieniu gitary basowej. Uruchomiliśmy swoje znajomości i na kolejnej pojawił się Marek Bryłka z basówką. Po kilku próbach, które przeniosły się z Wawrzynów do Klubu ToPo, znajdującego się w pobliskim akademiku, mieliśmy już minirepertuar – 4 piosenki. W lokalnym radiu usłyszeliśmy, że we Wrocławiu odbędzie się druga edycja przeglądu piosenki religijnej – SacroSong. Zgłosiliśmy się rzutem na taśmę i niespodziewanie wygraliśmy. Konkurs odbył się w piątek 4.06.1999 r. w refektarzu wrocławskiego klasztoru oo. Dominikanów, koncert laureatów w niedzielę 06.06.1999 r. na Wyspie Słodowej.

Początki wrocławskiej kapeli o dosyć przydługiej (a przez to przewrotnej) nazwie sięgają 1999 roku (festiwal SacroSong ’99). Szczyt popularności przypadł na lata 2003 – 2010. Wydali w sumie sześć płyt: 1999 – Dwie drogi (płyta demo), 2001 – Gdzie jesteś?, 2003 – Jest takie miejsce, 2005 – Nowa rzeczywistość, 2006 – Koncertowo, 2009 – Głowa na pół.


Dołącz do wydarzenia na FB: Muzyka Chrześcijańska W Oratorium

Obecnie zespół gra w składzie:
Artur Bednarski: [djembe, instrumenty perkusyjne (przeszkadzajki)]
Marek Bryłka: [gitara basowa]
Łukasz Damurski: [djembe, folkowy zestaw perkusyjny]
Marcin Oleksy: [gitara klasyczna, śpiew]
Andrzej Ruszczak: [gitara akustyczna, solowa, śpiew]
Robert Ruszczak: [akordeon, sopiłki, śpiew]

Płyta ukazała się pod patronatem www.chrzescijanskiegranie.pl


Program wydarzenia:

28 stycznia:

18.00 - Eucharystia (Bazyika)
19.00 - Koncert zespołu 40i30na70 (Oratorium)

Warszawa, ul. Kawęczyńska 53



Dołącz do wydarzenia na FB: Muzyka Chrześcijańska W Oratorium
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę