Ciemny ogród

Project
finished
890
/ 4000 PLN
28
supporting
 
Project type:
MAREK GRABIE został oświecony i pomógł! TY też MOŻESZ! 


Po raz kolejny chcemy zrealizować film - w jak najbardziej profesjonalny sposób - dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia w jego realizacji. Wszyscy zaangażowani w projekt będą pracować za darmo, a pieniądze które uda nam się zebrać przeznaczymy na wynajem sprzętu oraz inne koszty produkcji (elementy scenografii, kostiumy, transport). 


OPIS PROJEKTU: 

Tytuł roboczy: 

Ciemny ogród ...

Gatunek: 

dramat, horror

Czas trwania: 

5-8 minut.

Treatment:

Historia zainspirowana jest autentycznymi wydarzeniami sprzed kilku lat na Podlasiu. 
Szeptucha - lokalna znachorka udziela niekonwencjonalnych porad "lekarskich" Sploty okoliczności doprowadzają do niecodziennego finału.

TWÓRCY: 

ZDJĘCIA: Mikołaj Kazior

thumb_miko%C5%82aj_kazior_resize_600_600

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i student sztuki operatorskiej w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Laureat nagrody za najlepszy scenariusz na festiwalu Kamera Akcja w 2010 roku. Obecnie pracuje jako operator, montażysta i fotograf, freelancer. 


REŻYSER: Tomasz Jan Brzyszko

thumb_1__resize_600_600.jpg

Urodzony 31 stycznia 1984 roku w Krasnymstawie. Absolwent reżyserii i montażu w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Film dyplomowy G-ROY. http://youtu.be/mxPiMqLstH0
Ukończył Dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz studiował kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założyciel Zespołu Filmowego Nazwa Była Za Długa (www.zespol-filmowy.pl), realizującego do tej pory niezależne filmy krótkometrażowe.Współpracował z telewizją internetową FOKSAL11, tworzoną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Od grudnia 2014 współpracuje z TEATREM XL w Warszawie (pierwszym teatrze na arenie sportowej jaką jest Stadion Narodowy). 


II REŻYSER: Radosław Mazur

thumb_BOHATER_Rados%C5%82aw_Mazur_resize

Aktor, reżyser, pedagog, prezes Fundacji "Szafa Kultury". Ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich oraz Uniwersytet Warszawski. Grał w Teatrze na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie, obecnie regularnie występuje w Teatrze Improwizacji AFRONT. W swoim rodzinnym mieście zainicjował istnienie wielu grup teatralnych, z którymi regularnie współpracuje. Wyreżyserował już kilkadziesiąt różnych sztuk teatralnych: z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami. Odtwórca głównych ról m.in. w filmach "G-roy" w reż. Tomasza Jana Brzyszko, oraz w filmie "Most" w reż. Pawła Petelczyca. Brał udział w najnowszej edycji programu "Mamy Cię", jako osoba wkręcająca gwiazdy. 


SCENARZYSTA: Jacek Kramarski

thumb_jacek_kramarski_resize_600_600.jpg

Urodzony 11 lipca 1985 roku w Krakowie. Absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studiował również kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor scenariusza do etiudy dyplomowej K O W A L S K I w reżyserii Maxa Salawy i Marcina Stanisławskiego oraz G-ROY w reżyserii Tomasza Jan Brzyszko. Wyróżniony w Pierwszym Otwartym Spontanicznym Konkursie na Genialną Miniaturę Teatralną Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych SteN - Teatralny Hyde Park, za jednoaktówkę Ciemny ogród i sedes na rozstajach dróg. Członek Akademii Węży przyznającej nagrody dla Najgorszych Polskich Filmów Roku. Zatrudniony w zespole scenariuszowym serialu docu-crime. 


OBSADA: Aktorzy Teatru Pokoleń z Siennicy Różanej. 


TEATR POKOLEŃ:

559852_170143366468242_1630390821_n.jpg?

Teatr Amatorski został zorganizowany w Siennicy Różanej w 1913 roku przez Franciszka Zarazę. Na początek przygotowane zostały dwie sztuki: "Na przekór" i "Łobzowianie" niestety ich wystawieniu przeszkodził wybuch I wojny światowej a pierwszy występ teatru odbył się dopiero 15 sierpnia 1917 r. Odniesiony wówczas sukces stał się dodatkową motywacją do dalszej pracy. 

W okresie międzywojennym wystawiano ponadto między innymi takie sztuki jak: "Swaty", "Walkowe kochanie", "Zaręczyny Jagny", "Wesele Basi", "Surdut i siermięga", "Ojcowizna", "Jagusia płacze, śmieje się Jaś". 

Reżyserem zespołu po Franciszku Zarazie był B. Górny - nauczyciel i społecznik, później Jan Zaraza z Woli Siennickiej a następnie Stanisław Borys. Tuż przed II wojną światową funkcję reżysera przejął Stefan Truskowski. 

Wojna po raz kolejny stała się powodem zawieszenia działalności teatru. Po jej zakończeniu teatr wystawił odnoszącą wielki sukces "Chatę za wsią" oraz "Igraszki z diabłem" i "Macochę". 

Teatr amatorski przestał funkcjonować pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, niestety nie dysponujemy dokładna datą kiedy to nastąpiło. 

W 2008 roku utworzono opracowano projekt mający na celu odtworzenie teatru funkcjonującego w gminie w latach 1913-1965. Twórcy chcieli odtworzyć cząstkę lokalnej historii, włączając w jego realizacje mieszkańców gminy. Od tego czasu Teatr Pokoleń sukcesywnie się rozwija, grając do dziś ponad 50 spektakli. 
Poniżej link do spektaklu "ZEMSTA" w wykonaniu Teatru Pokoleń:
http://youtu.be/Mahn6OHuMaA


Szukaj nas na:
www.zespol-filmowy.pl

oraz
https://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Filmowy-NAZWA-BY%C5%81A-ZA-D%C5%81UGA/270169542907

Commenting guidelines

Choose a reward