"MONO" - film krótkometrażowy

Projekt
zakończony
3730
/ 5000 zł
31
wspierających
 


O FILMIE 

ear.jpg
„Mono” opowiada historię młodego chłopaka, Tomka, który pracuje jako dźwiękowiec w studiu muzycznym. Tomek jest wyczulony na punkcie otaczających go dźwięków i każdego dnia rozwija swój najbardziej newralgiczny zmysł. 


Względny spokój Tomka zostaje przerwany, gdy dowiaduje się, że w domu na działce, w którym mieszkała babcia, włączył się alarm. Postanawia pojechać to sprawdzić, co ostatecznie prowadzi go przez bolesne i radosne wspomnienia związane z babcią, a ból po stracie ukochanej osoby w jego życiu zaczyna powracać ze zdwojoną siłą... 

Jednym z głównych bohaterów w filmie jest dźwięk, który w stosunku do stanu psychicznego Tomka zaczyna przybierać zniekształconą formę i oddaje widzowi jego przeżycia w niewiarygodnie realistyczny sposób.

Chcemy opowiedzieć tą historię z dwóch powodów:

To ciekawa, nostalgiczna podróż bohatera, zawierająca w sobie elementy grozy, lecz niestarająca się zamykać w ramach kina gatunkowego. Opowieść o bólu po stracie babci jest dla nas osobiście istotna, gdyż sami przeżywaliśmy podobne cierpienie po stracie bliskich nam osób, a relacja wnuczka i babci wydaje się być szczególnie poruszająca. 


TWÓRCY 

 
thumb_acb8103_resize_1920_1080.jpgTADEUSZ ŁYSIAK 
reżyser

Ur. 1993. Od dziecka związany z filmem i teatrem. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, były aktor teatru "W piątek wieczorem", uczestnik warsztatów "Weź to nakręć", laureat nagrody publiczności w Praskim Konkursie Młodych, założyciel portalu internetowego o kinie niezależnym "Bad Taste", obecnie student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej.  Twórca filmu „Techno”, który obecnie przechodzi swoją owocną drogę festiwalową w Polsce, jak i na świecie.


thumb_720065c_resize_1920_1080.jpg


DOMINIK GRANAAS

operator

Ur. 1997. Student Sztuki Operatorskiej w Warszawskiej Szkole Filmowej.  Ma bogate zaplecze kulturowe ponieważ sporą część swojego życia spędził w Hiszpanii. Powrócił do Polski po latach by swoje doświadczenia związane z fotografią przenieść na film.
Współtwórca filmu „Techno".


thumb_d1801d4_resize_1920_1080.jpgMONIKA OSSOWSKA 

kierownik produkcji Ur. 1997. Studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTViT w Łodzi. 
Od 15 roku życia związana teatrem, założycielka i autorka spektakli Teatru Prevenzione. 
Freelancerka zawodowo związana z produkcjami telewizyjnymi oraz branżą reklamową.  


thumb_be11917_resize_1920_1080.jpg
  ALEKSANDRA ŚLĄZAK

  II kierownik produkcji 

Ur. 1996. Studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTViT w Łodzi oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Tegoroczna absolwentka Dziennikartwa na UKSW.
Zawodowo producentka w TVN24 BiS. Ogromna pasjonatka teatru, literatury oraz kinematografii.

thumb_8348f4a_resize_1920_1080.jpg
SZYMON ORŁOWSKI 
kompozytor, dźwiękowiec 


 Tworzy muzykę i ścieżki dźwiękowe do filmów pod nazwą Dźwiękuję Bardzo. Wokalista w Soundfear,  perkusista w Celtum Interitum. W wieku 11 lat napisał swoją pierwszą kompozycję. W 2016 roku stworzył autorski spektakl muzyczny. Absolwent DSW z Performatyki. Nieustannie związany z wieloma dziedzinami sztuki. Hobbistycznie gra w Teatrze Aula. Film "Techno" do tej pory można było zobaczyć na
  • Shorts Shorts Film Festival w Tokio
  • Literally Short Film Festival w Texasie
  • Krakowski Festiwal Filmowy
  • Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie
  • Kameralne Lato w Radomiu

Więcej naszej twórczości możecie zobaczyć tutaj: https://vimeo.com/user42625786

FUNDUSZE

Zdjęcia do filmu zaplanowane są na 10 sierpnia. Stworzymy ten film wspólnymi siłami wraz z naszymi znajomymi ze szkół filmowych całkowicie non-profit. Jednak specyfika filmu wymaga od nas zainwestowania w niego sporej sumy.  Mamy już lokację oraz wybraliśmy wspaniałych aktorów, którzy będą bohaterami naszego filmu. Obecnie staramy się znaleźć fundusze na sprzęt filmowy, wynagrodzenia aktorskie, transport oraz wyżywienie dla ekipy oraz….postprodukcję. Chcemy przyłożyć szczególną staranność do sfery dźwiękowej filmu, co generuje spory koszt.

FACEBOOK
https://www.facebook.com/MONOshortfilm - FILM MONO
https://www.facebook.com/technothemovie - FILM TECHNO 


Regulamin komentowania