BLADY JELEŃ - Dźwięki współistniejące - CD

WESPRZYJ
0
/ 7000 zł
0
wspierających
23 dni
do końca
zbiórki

Cel projektu, to zebranie kwoty 7000 PLN. Tyle potrzeba na finalizację nagrań, mastering oraz wydanie trzeciej płyty, alternatywno-eksperymentalnego projektu Blady Jeleń.


Tu posłuchasz nagrań


Tu Blady Jeleń na FB


Blady Jeleń to wynik melanżu wczesno-młodzieńczych fascynacji nagraniami Captaina Beefhearta z młodzieńczą estymą dla krautrocka i CAN. Blady Jeleń spędza czas na peryferiach muzyki alternatywnej i w nieużytkach innych brzmień lat 80/90/2000, lubi rzeźby barokowej polifonii, gęstą mgłę awangardy XX w., oraz krzaki, porosty i żywopłoty muzyki współczesnej.


CO TO JEST I PO CO?

 

Trzecia odsłona B.J. będzie bardziej radykalna niż wcześniejsze. Główne cechy wyróżniające nowe nagrania to brzmienie i artykulacja. Nagrywane od kilku tygodni kompozycje są pierwotne, surowe i transowe, z dużą ilością improwizacji i eksperymentu, a brzmienie energetyczne, z naturalnymi ambientami, odczuwalną ilością elektroniki, oraz oczywiście z analogową – lampową saturacją.

Podstawa nowych utworów to krautrockowy rytm i przetworzona, grająca dużymi masami dźwięków w otwartych strojach gitara elektryczna. Pomimo znajomej surowości daje to efekt mało przewidywalny, a wszystko przez


DŹWIĘKI WSPÓŁISTNIEJĄCE.


W nagraniach weźmie udział sporo znakomitych gości, muzyczek i muzyków (słowo „znakomici”, czy „znakomite” nie jest ani trochę przesadzone).  Na razie mogę potwierdzić udział Oli Bilińskiej i Raphaela Rogińskiego oraz Grzegorza Fajngolda (DJ Fagot). Następne nazwiska wkrótce. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.


Pojawią się dźwięki przetworzonych skrzypiec, agresywnej wiolonczeli, brzydkiego klarnetu, preparowanej gitary elektrycznej, barokowy śpiew i zniekształcone elektronicznie nagrania terenowe. 


(tu możesz zobaczyć, czyje koncerty rejestrowałem)


Finalny rezultat powinien być świetny, ale… potrzeba jeszcze kilku dni pracy w naprawdę dobrym studiu, oraz udziału fachowców od nagrań i masteringu. Tu nie może być mowy o oszczędnościach. No i trzeba to również później wydać.

Oczywiście, wiele rzeczy (jak przy wcześniejszych nagraniach) można wykonać samodzielnie, lub dzięki pomocy zaproszonych gości. Spora część podstawowych nagrań już istnieje. B.J. zrobi też mix większości prostszych utworów, projekt okładki i fotografie, bo umie i zajmuje się tym od lat. Dzięki temu do finału wystarczy już tylko kwota 7000, a nie początkowa 12000 PLN.
 

Skąd pomysł na wstępne finansowanie?

Ponieważ miło jest wiedzieć, że nagrywa się muzykę dla osób zainteresowanych, a nakład lub wersja cyfrowa od razu po wydaniu trafi do Was, Szanowni (i do Waszych uszu)!

 

Projekt potrwa 50 dni. Przez ten czas będziecie na bieżąco informowani o postępie nagrań. Finał wszystkich prac przewidziany jest na połowę stycznia 2021, a premiera płyty na przełom stycznia i lutego.

Każda ze zrobionych wpłat wiąże się z nagrodą. Obok lista dziewięciu dostępnych opcji.Koszty:

Praca w studiu i logistyka, mastering, produkcja i dystrybucja, oraz prowizja portalu.

B.J. może trochę dołożyć do interesu. Dołoży, bo lubi to co robi.

To jest właśnie tworzenie alternatywy.  ;) 

Nawet jeśli zbierze się ułamek ww. kwoty, nagrania i tak powstaną. Ponieważ w tej akcji chodzi bardziej o zgromadzenie społeczności poważnie zainteresowanej tą muzyką, czyli Was.


B.J. poleca i pozdrawia!thumb_edb28a1_resize_1920_1080.jpg

PS Oprócz opcji wybranych tutaj, można również wesprzeć projekt, kupując wcześniejsze wydawnictwa płytowe B.J., zamawiając je pod adresem [email protected] – cena z wysyłką to 39zł w przypadku jednej płyty, bądź 70zł w przypadku dwóch. Dostępne CD: „Unikat” oraz „Badziewie Świata Całego/Tradycyjne upodlenie dźwiękiem”.  

 

YouTube


O autorze:


Paweł Maciak – doktor sztuk plastycznych, artysta wizualny (malarstwo, fotografia, wideo), nauczyciel fotografii i filmu, od 2009 roku rozpoczął przygodę z obróbką dźwięku (nagrania instrumentów, mix, nagrania terenowe, audiosfera).

Muzyką zajmuje się od czasów szkoły średniej, choć nigdy nie stała się jego podstawową dziedziną zarobkową. Od 2009 realizuje autorski projekt Blady Jeleń (w latach 2009-11 jako Biały Jeleń), w którym sam pisze większość muzyki i tekstów, nagrywa większość instrumentów oraz realizuje nagrania z udziałem gości.  W jego nagraniach dotychczas wzięli/wzięły udział m.in. (alfabetycznie): Ola Bilińska, Mewa Chabiera, Olga Mysłowska, Teoniki Rożynek, Aleksandra Siemieniuk, Patryk Zakrocki, Hubert Zemler. Wydane CD: 2011 Biały Jeleń - "Unikat", 2017 Blady Jeleń- "Badziewie Świata Całego/Tradycyjne Upodlenie Dźwiękiem". 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę