Debiutancki teledysk duetu JANICKI // SHY

Projekt
zakończony
10180
/ 10000 zł
114
wspierających
 

Witajcie! Z tej strony JANICKI // SHY - debiutanci na polskiej scenie elektronicznej. Jesteśmy duetem, oboje piszemy muzykę i teksty oraz śpiewamy. Potrzebujemy Waszej pomocy, żeby móc pokazać światu to, co powstało w naszych głowach. Ale najpierw chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą historią.


Oboje długo szukaliśmy muzycznej bratniej duszy. Rozwijaliśmy swoje umiejętności, cały czas poszukując muzyków o podobnej wrażliwości. 

W marcu 2017 r. los się do nas uśmiechnął! Poznaliśmy się na platformie 2track, gdzie można razem tworzyć muzykę online, dogrywając swoje pomysły do zamieszczonych tam utworów. Tak właśnie - zdalnie - powstała nasza pierwsza wspólna piosenka "Powietrze" - napisaliśmy ją, w ogóle się nie znając. To, co powstało, tak nam się spodobało, że postanowiliśmy działać razem.

2 miesiące później mieliśmy już materiał na pierwszą płytę, cały czas kontaktując się jedynie przez Messengera. Mieszkaliśmy 500 km od siebie. Pierwszy raz spotkaliśmy się na żywo dopiero w dniu, kiedy mieliśmy zaplanowane spotkanie z artystą, z którym współpracujemy. Teraz mieszkamy 5 km od siebie i mamy większą swobodę we wspólnym tworzeniu :)

thumb_406f505_resize_1920_1080.jpg

NASZA MUZYKA

Oboje piszemy piosenki pod wpływem osobistych doświadczeń, po polsku i po angielsku. Część tekstów napisaliśmy wspólnie. Nasza muzyka to synth pop z domieszką r&b, trapu i hip-hopu. Znajomi mówią, że melodie naszych piosenek zostają im w głowie na długo :) W tej chwili mamy już tyle wspólnego materiału, że wystarczyłoby na 2 płyty. 

Jednak muzyka elektroniczna, żeby mogła zostać w pełni doceniona, musi być wyprodukowana w profesjonalnych warunkach. Oszczędności wystarczyło nam na profesjonalne nagranie pierwszego singla. Fragmentu możecie posłuchać w tytułowym wideo naszego projektu. Chcielibyśmy teraz stworzyć do "Powietrza" równie profesjonalny TELEDYSK według własnego scenariusza. Nasza wizja klipu jest dopełnieniem tego, co chcieliśmy zawrzeć w muzyce, pozwoli nam wzmocnić przekaz i w pełni wyrazić to, co mamy Wam do powiedzenia.

Bardzo chcielibyśmy móc tę pierwszą piosenkę opublikować razem z obrazem, który byłby naszą wizytówką i zapowiedzią tego wszystkiego, co szykujemy dla Was na płycie.

Nie chcielibyśmy, żeby ktokolwiek narzucał nam, jak ma wyglądać nasza twórczość i wizerunek. Nie chcemy dopasowywać się do "potrzeb rynku". Mamy własny pomysł na siebie. Wiemy, że jest mnóstwo ludzi, którzy tak jak my w muzyce szukają przede wszystkim emocji, z którymi się identyfikują. Wierzymy, że nasi przyszli odbiorcy czekają na właśnie taką muzykę, jaką my tworzymy.

thumb_f755064_resize_1920_1080.jpg

Samodzielnie zajmujemy się naszym projektem także od strony wizualnej (logo, zdjęcia, grafiki itd.). Nasza zgodność artystyczna na tych wszystkich polach cały czas zaskakuje nas samych. To zgranie sprawia, że pracujemy w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu, jak się uzupełniamy, w duecie możemy wreszcie w pełni się realizować.

Ale bez Waszego wsparcia nie jesteśmy w stanie zaprezentować światu tego, czym chcemy się z nim podzielić.


Konsultowaliśmy koszty produkcji teledysku z kilkoma reżyserami. Szacunkowy koszt wyprodukowania klipu według naszej koncepcji to ponad 10000 . Składa się na to m. in. wynajęcie ekipy, sprzętu, oświetlenia, scenografii, postprodukcja - mimo rezygnacji z wynagrodzenia części osób, które pracowałyby przy tworzeniu klipu, wliczając w to reżysera. 

Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

Wierzymy, że Wy tak samo jak my wolicie słuchać muzyki, która powstała pod wpływem emocji i nie jest produktem przemyślanym pod kątem sprzedaży. Jesteśmy idealistami i mamy nadzieję, że dzięki Wam nimi pozostaniemy :) 

Pomóżcie nam zrealizować nasze marzenie - a my twórczo odwdzięczymy się, jak umiemy najlepiej!

thumb_c80051f_resize_1920_1080.png

 • MAMY DLA WAS NAGRODY :)

  • Wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć projekt i przyczynią się do powstania naszego pierwszego teledysku, bardzo serdecznie imiennie podziękujemy na naszych fanpagach.
  • Osoby, które wspomogą nas kwotą co najmniej 25 zł, zostaną wymienione w napisach końcowych teledysku.
  • W podziękowaniu za Wasze wsparcie z przyjemnością wykażemy się kreatywnością, projektując dla naszych Sponsorów autorskie kartki i koszulkiObiecujemy, że każdy stworzony przez nas projekt będzie inny - nawiązujący graficznie do neonowo-mrocznej estetyki naszego zespołu. 
  • Zaprosimy Was także do udziału w surrealistycznej nocnej sesji zdjęciowej. Wasze zdjęcia z tej sesji zostaną opublikowane w naszych mediach społecznościowych, a w przyszłości także na wewnętrznej okładce płyty.
  • Najhojniejszych Sponsorów zaprosimy na plan zdjęciowy, gdzie będą mogli obserwować z bliska pracę nad naszym teledyskiem!

thumb_ea05f20_resize_1920_1080.jpg

Nic nie może pójść nie tak! 

Przemyśleliśmy ten projekt pod każdym względem. Mamy kontakt z kilkoma ekipami filmowymi - nie jesteśmy zdani na jedną. Mamy własny scenariusz i sprecyzowaną wizję - dokładnie wiemy, czego chcemy. Dzięki temu, że sami zajmujemy się grafiką i fotografią, wiemy też, czego możemy oczekiwać od ekipy filmowej, a co jest niemożliwe do zrealizowania. Mamy też wokół siebie wspaniałych przyjaciół, którzy wierzą w nas i są gotowi pomagać nam na wszelkie możliwe sposoby, robić kawę reżyserowi i przeciągać kable przez ogrodzenie :)

Jedynym czynnikiem, który ogranicza nasze twórcze działanie, jest ograniczony budżet.

Jeśli nie uda nam się uzbierać całej założonej kwoty, będziemy zmuszeni pójść na kompromis i zrealizować klip w ramach budżetu, który będziemy mieli do dyspozycji - to oczywiście możliwe, ale ze stratą dla wizji artystycznej.

Jeśli natomiast uda nam się uzbierać więcej pieniędzy, będziemy mogli je przeznaczyć na nagranie kolejnych piosenek w studio :)

Z góry bardzo dziękujemy Wam za wsparcie!

Każda - choćby najdrobniejsza - kwota przelana przez Was, nas przybliża do wymarzonego celu. Jeśli możecie to dla nas zrobić - prosimy, nie wahajcie się, dobra energia na pewno do Was wróci - co najmniej w postaci naszej twórczości :) Będziemy też wdzięczni za przekazywanie wieści o naszym projekcie dalej - może Wasi znajomi też zechcą nam kibicować?

Pozdrawiamy i nie możemy się doczekać projektowania nagród dla Was!

Pełni optymizmu

JANICKI // SHY

thumb_59f63fd_resize_1920_1080.jpg


W skład duetu JANICKI // SHY wchodzą:

SHY

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Pierwszą piosenkę napisała w wieku 6 lat, bawiąc się maszyną do pisania swojego dziadka. Poszukując własnej muzycznej drogi śpiewała w kilku garażowych zespołach.

Przełom w jej muzycznym rozwoju nastąpił, gdy zainteresowała się samodzielną produkcją muzyki. We wrześniu 2016 roku wyprodukowała pierwszą autorską piosenkę "Falling down".

Jest pod silnym wpływem chłodnych skandynawskich brzmień (Emilie Nicolas, Aurora, MØ).

SHY NA FACEBOOKU

STRONA WWWJANICKI 

Producent i autor tekstów piosenek. Z muzyką związany od 7 roku życia, ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Do produkcji muzyki elektronicznej zainspirował go m.in. duet producencki Chase & Status z Londynu oraz team Stargate pochodzący z Norwegii. W wieku 15 lat zaczął uczyć się produkcji muzyki  na własną rękę.

Do tej pory pisał i produkował utwory pod różnymi pseudonimami, publikując je na YouTube, lecz większość tworzy do szuflady, czekając na odpowiedni moment, by pokazać je szerszej publiczności.

JANICKI NA FACEBOOKU

Wszystkimi aspektami działalności naszego duetu zajmujemy się sami. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszą muzyką :)

Kontakt: janickishy@gmail.com

Telefon: 503909639


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę